Як кіностудія “Кривбасфільм” знімала фільм “Столичний транзит”

У Кривому Розі упродовж кількох років зняли не один успішний фільм. Серед популярних кінокартин є фільм Олега Сенцова “Носоріг”, фільм Сергія Лозниці “Донбас”, “Червоний, “Анна”, “Зміна починається о сьомій” та інші. Крім повнометражних художніх фільмів, у Кривому Розі знімали також документальні та короткометражні фільми. Кривий Ріг став справді популярною конолокацією. Він по праву посідає четверте місце у списку міст, де найчастіше знімають фільми, після Києва, Львова та Одеси. У 2021 році  у Кривому Розі пройшли чергові зйомки фільму під назвою “Столичний транзит”. Над картиною працювали та знімалися виключно криворіжці. “Столичний транзит” став по-справжньому криворізьким фільмом. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Про місцеву кінокомпанію “Кривбасфільм”

У Кривому Розі кіностудія з’явилася ще у 2017 році. Уповноваженою особою цього творчо-виробничого об’єднання є криворіжець – Ігор Доценко. Засновниками кіно підприємства “Кривбасфільм” виступають активні жителі Кривого Рогу – Сергій Смілий та Ілля Бойчишин.

Криворізька організація у 2017 році взяла участь у конкурсі “Громадський бюджет” та здобула перемогу. У рамках конкурсу “Кривбасфільм” випустили свій перший музичний кліп під назвою “Українська честь”. Саме з цього кліпу кіностудія розпочала свою художню біографію.

Після виходу дебютного фільму кінокомпанія зайнялася виробництвом короткометражного фільму “Сто кроків у вічність”. Короткометражка вийшла 2020 року. Вона була знята за мотивами оповідання Олександра Андрющенка. У кінострічці “Кривбасфільм” показав історію ветерана війни, який був змушений піти на крайні заходи для того, щоб привернути увагу до себе та своїх проблем.

На цьому криворізька кіностудія не зупинилася, і у 2021 році розпочала роботу над новим проектом – “Столичний транзит”.

Про повнометражний фільм “Столичний транзит”

“Столичний транзит” знімали не лише для криворіжців, а для всеукраїнського прокату. Це повнометражний художній комедійний фільм. У фільмі показано картину повсякденного життя, з якими проблемами доводиться стикатися сучасним людям, показано також етнічну унікальність українців, щиру душу та гостинність. У “Столичному транзиті” показали настільки українці добродушні люди та які високі у них бажання жити у світі та злагоді. Також у стрічці показано безліч народних традицій, кулінарних страв та грає безліч знайомих та улюблених мелодійними пісень.

Фільм оригінальний тим, що він чисто криворізький. Він знімався силами криворіжців, за участю криворізьких акторів в одному з мальовничих куточків Криворіжжя..

Робота над зйомкою фільму

Ідея про зйомки фільму “Столичний транзит” з’явилася у криворіжця Ігоря Доценка ще коли він працював кіномеханіком і возив різними селами кінострічки. Він також є уповноваженою особою компанії “Кривбасфільм” та за сумісництвом режисером та головним актором кінострічки “Столичний транзит”. Ігор Доценко є дипломованим кінорежисером. Він навчався у дуже престижному кінематографічному вищому навчальному закладі. У Кривому Розі Ігоря Доценка знають більше як громадського діяча, активіста та депутата Дніпропетровської обласної ради. Також криворіжці його знають завдяки всеукраїнському фестивалю “Солдатська пісня”. Він є його засновником та організатором. “Столичний транзит” став дебютним проектом Ігоря Доценка як режисера.

Оператором-постановником фільму “Столичний транзит” виступив Ілля Бойчишин. До акторського складу “Столичного транзиту” взяли як дуже досвідчених та професійних акторів, так і перспективних новачків. Серед відомих особистостей у стрічці знімалися: Михайло Мельников – режисер театру імені Тараса Шевченка, Віталій Безносенко – актор театру імені Тараса Шевченка, Олег Гаврилюк – народний артист України, а також багатьох інших. Усі вони прийшли на зйомки “Столичного транзиту” не за гонораром, а насамперед для розвитку українського та криворізького кінематографа.

Одним із акторів фільму “Столичний транзит” є Віталій Бондар. Він професійний каскадер і свою кар’єру у кіно розпочав ще за часів Радянського Союзу. Але Віталій Бондар жодного разу не знімався у фільмах як актор. “Столичний транзит” став для нього дебютним фільмом, в якому він знявся не тільки як каскадер, а й як актор. Акторська гра для Віталія Бондаря була непростою, йому було легше зробити трюк ніж вжиться у ролі свого персонажа.

Також у фільмі “Столичний транзит” знявся заводчанин із Кривого Рогу – Валерій Шатохін. Він багато років працював на промисловому підприємстві і ніяк не міг уявити себе в ролі актора художнього кіно. На зйомки “Столичного транзиту” Валерія Шатохіна запросив його друг і за сумісництвом режисер фільму – Ігор Доценко. Зокрема, Валерію Шатохіну дуже пощастило з роллю у фільмі “Столичний транзит”, він її не грає, герой фільму за характером йому дуже близький. У “Столичному транзиті” Валерій Шатохін відіграє роль тракториста. Про це розповідали в інтерв’ю телеканалу “Рудана”.

В одній із картин фільму у тракториста та каскадера трапляється аварійна ситуація. Тракторист під час їзди не помітив голову сільської ради та випадково обляпав його. Після цього пішов у поворот. А в цей час на роботу виїхав ще один мешканець села, той самий каскадер. Щоб уникнути аварії з трактором, селянин лавірує і його машина стає на два колеса.

Де відбувалися зйомки “Столичного транзиту”

Майже вся картина фільму “Столичний транзит” була знята в селі Лозуватка, яке знаходиться за кілька кілометрів від Кривого Рогу. У кадр фільму потрапила центральна частина села, деякі вулиці. Фільм знімали навіть на приватних садибах та дворах місцевих жителів. У кадр потрапили також мальовничі краєвиди села. Все це послужило як локація для виробництва фільму. А головною ідеєю фільму є об’єднання людей.

Фільм “Столичний транзит” недарма знімали у селі. Адже за типовим прикладом Нью-Васюків нікому невідоме село на Криворіжжі, завдяки якійсь події можна прославити.

Знімали фільм восени у 2021 року у теплі сонячні дні.

Сюжет криворізького фільму “Столичний транзит”

Племінник приїжджає зі столиці Білорусі міста Мінська до українського села до свого дядька. Далі у фільмі розгортається захоплююча комедійна картина того, що тут відбувається.

Компанія криворіжців, яка працювала над створенням фільму “Столичний транзит” хотіла показати справжню комедію, розсмішити глядача витівками, що відбувалися у селі. Насамперед у фільмі розкривається доброта та щирість людської душі. У “Столичному транзиті” також згадують забуті сільські традиції – якщо свято в однієї людини  в селі, то це свято для всіх, а якщо горе в одного, то журиться усе село.

Крім душевної доброти та гостинності криворіжців, у фільмі показують шикарні та дуже мальовничі місця Криворіжжя, зокрема широкі поля. Розкривається у фільмі й українська культура та вся її велич – любов та доброта. Одним із головних слоганів фільму “Столичний транзит” є слоган “любіть один одного”.

Comments

.,.,.,.