Кінолокації Кривого Рогу: де знімали та де можна зняти фільми?

Кривий Ріг у 21 столітті є одним із найпопулярніших українських міст, у яких знімають різні фільми. Кривий Ріг хоч і промислове місто, але воно дуже унікальне. Тут є безліч дивовижних індустріальних локацій, мальовничих природних місць, відповідної архітектури та багато іншого. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Фільми в Кривому Розі знімали ще в 20 столітті, але справжню популярність, промислове місто набуло як кінолокаця лише в 2020-х роках. У 21 столітті місто Кривий Ріг знаходиться практично на одному рівні з такими популярними місцями для зйомок фільмів, як Київ, Одеса та Львів. Лише починаючи з 2017 року на різних локаціях Кривого Рогу зняли понад п’ять художніх та документальних фільмів.

Криворізькі локації у фільмі “Червоний”

Творці фільму “Червоний” обрали саме Кривий Ріг не просто так. Перед зйомками фільму вони об’їздили половину України у пошуках локації, але нічого не знайшли. Та  одного разу один із художників фільму “Червоний” знайшов в інтернеті мальовничі гори червоного кольору. Це був Кривий Ріг – місто руди та металу, червоний колір якого є символом. Символічним цей колір був і для фільму “Червоний”. Тому творців фільму надихнула ідея з криворізькими червоними горами і вони приїхали саме сюди знімати фільм.

Зйомки біля шахти Гвардійська

Одна з локацій фільму “Червоний” у Кривому Розі була на вулиці Кона, яка знаходиться поблизу шахти Гвардійська.

Саме тут знімалася більша частина кінострічки “Червоний”. Тут знімали сцени з життя Данила Червоного та його побратимів, які зважилися на найвідчайдушніший крок – втечу зі сталінського табору, де про слово людяність просто не знали.

Ще у 2016 році близько сорока декораторів фільму “Червоний” працювали два місяці для того, щоб старий криворізький хлів став схожий на барак для ув’язнених. Для цього дах хліва довелося покривати руберойдом, повністю забирати шифер та інше, що могло видати декорації за сучасні.

Після зйомок фільму “Червоний” локація біля шахти гвардійська стала дуже популярними. На декорації фільму приїжджали подивитись натовпи криворіжців. Але, оскільки, за місцем ніхто не дивився, кінолокація почала занепадати. Місцевість наскільки зруйнувалася та заросла зеленню, що практично нічим не нагадує те, що колись тут знімали фільм.

Зйомки у Кочубеївських штольнях

Ще одним місцем, у якому знімали фільм “Червоний”, є Кочубеївські штольні. Вони розташовані не в самому місті, а за його межами у  селі Ганнівка.

Тут декоратори фільму зробили дерев’яні сходи для спуску ув’язнених у копальню. Після виходу фільму на екрани кінотеатрів це місце стало дуже популярним серед туристів. Сюди приїжджали на екскурсії як криворіжці, так мешканці інших областей. У 2020-х роках дерев’яні ступені частково збереглися. Вони знаходяться в аварійному стані, тому спуск у копальню відбувається стежкою.

Також як декорації в Кочубеївських штольнях було встановлено постамент, на якому знаходилися барабани для транспортування з рудника гірських порід. Ув’язнені сталінського режиму крутили їх вручну. Так видобували корисні копалини у 20 столітті не лише на території України.

У Кочубеївських штольнях знаходиться близько семи шахт, до яких легко можна потрапити. Ця кінолокація також не дуже збереглася. Все заросло зеленню, а стежки, які були показані у фільмі, вкриті мохом і деревами.

Окрім цих двох локацій фільм “Червони” у Кривому Розі знімали також на Галківській копальні. Деякі сцени фільму було знято в Одесі.

Криворізькі локації у фільмі “Носоріг”

Ще одним режисером, який розглянув Кривий Ріг як унікальну кінолокацію, є Олег Сенцов. В очах Олега Сенцова Кривий Ріг є багатогранним і справді унікальним містом, яке з одного боку десь застигло у минулому, а з іншого боку має сучасний вигляд.

Червоний колір, який є символом Кривого Рогу, для творців фільму ”Носоріг” став однією з причин, через яку вони обрали саме це місце. Режисер і оператор фільму “Носоріг” вирішили, що: “Це буде колір нашого фільму, колір старої крові, такий теракотовий”.

Практично 90% фільму “Носоріг” було знято саме у Кривому Розі.

Кадри з фильму “Носоріг”. Зйомки на Човновій станції.
Кадри з фильму “Носоріг”. Зйомки на ринку “Соцміста”.

Криворіжці у фільмі “Носоріг” можуть побачити безліч знайомих місць. Зокрема одним із знаменитих та популярних криворізьких місць, які були зображені у картині Олега Сенцова, був ринок “Соцміста”.

Крім цих двох локацій, фільм “Носоріг” знімали просто посеред міських вулиць. Деякі кадри фільму було знято у Центрально-Міському районі на вулиці Першотравневій та у Металургійному районі на вулиці Революційній. Також знімальна група працювала на житловому масиві Інгулець, у Тернівському районі на площі Петлякова, біля КРЕСівського водосховища, а також у одному з місцевих нічних клубів.

Криворізькі локації у фільмі “Донбас”

Своїм надзвичайним виглядом, Кривий Ріг сподобався ще одному відомому та талановитому режисерові – Сергію Лозниці. Лозниця вибрав саме Кривий Ріг з однієї причини – схожості всіх промислових міст, а з іншого боку через особливу криворізьку специфіку, яку він якраз і розкрив у фільмі “Донбас”.

На думку режисера Сергія Лозниці, Кривий Ріг є справді унікальним та особливим містом, адже в ньому кожен район має власну особу, а також є специфіка радянської архітектури від сталінських споруд до спальних районів другої половини 20 століття.

Зйомки у Тернівському районі

Кадри з фильму “Донбас”.

У Кривому Розі фільм “Донбас” знімали у 2018 році. Більшість зйомок кінострічки пройшли в Тернівському районі. Знімали також на інших міських локаціях. Найчастіше знімальній групі доводилося перекривати головні проспекти Кривого Рогу для зйомки кадру.

Також у фільмі “Донбас” можна побачити старий корпус лікарні №3, що у Центрально-Міському районі. У 2020-х роках цей корпус було знесено.

Криворізька локація у фільмі “Зміна починається о шостій”

Кадри з фильму “Зміна починається о шостій”.

У Кривому Розі фільми знімали не лише у 21 столітті, а й у 20 столітті. Один із перших фільмів, який був знятий у Кривому Розі, був фільм “Зміна починається о шостій”, знятий 1958 року.

Локацію для фільму обрали на одному із промислових підприємств у районі Більшовика РУ “Комінтерну”.

Завод як локація для зйомок кліпу

Кадри з кліпу “Запах заліза”.

Промислове місто Кривий Ріг все приваблює не лише режисерів фільмів своїми “марсіанськими пейзажами”, індустріальними ландшафтами та незвичайним червоним кольором, а й режисерів музичних кліпів.

У 2022 році завод “АрселорМіттал Кривий Ріг” перетворився на справжню локацію для зйомки кліпу гурту “Курган & Agregat” на пісню “Запах заліза”.

Окрім металургійного заводу, зйомки кліпу української групи пройшли на одному з найбільших кар’єрів Європи, який також знаходиться у Кривому Розі.

Кадри з кліпу “Запах заліза”.

Європейське кіно у глибинах кар’єру

У 2021 році, кар’єр Північного гірничо-збагачувального комбінату став майданчиком для зйомки документального фільму під назвою “Земля”.

Авторами кіно виступили випускники французької кіноакадемії “La Fémis”. Фільм “Земля” є незвичайним індустріально-музичний фільм. У фільмі “Земля” лежить ідея музики великих машин та потужності виробництва.

Знімальний майданчик фільму “Земля” знаходився прямо у Першотравневому кар’єрі Північного гірничо-збагачувального комбінату, який є одним із найбільших кар’єрів у Європі. Саме тут були зняті всі найдрібніші деталі та нюанси виробничих процесів. Зйомки у криворізькому кар’єрі тривали кілька тижнів.

Окрім локації, в кар’єрі було записано і музику до фільму. Звукорежисер записував звуки промислової техніки, рух гірської породи та іншого виробничого обладнання. На основі цих аудіоматеріалів було створено музику для фільму “Земля”. Про це пишуть на сайті krivbass.city.

“Блакитні озера” Кривого Рогу, які можуть стати локацією до фільму

Кривий Ріг дуже мальовниче місто. Його промислові ландшафти просто захоплюють. Одними з промислових локацій до фільму могли стати місцеві “Блакитні озера”. Під блакитними озерами маються на увазі старі затоплені кар’єри з надзвичайно красивою водою блакитноока кольору. Таких кар’єрів на території Криворіжжя кілька. Один із найпопулярніших кар’єрів знаходиться на мікрорайон Зарічний. Ще один знаходиться на житловому масиві Карачуни, а також на житловому масиві Інгулець. Всі вони користуються дуже високою популярністю у криворіжців у теплу пору року для відпочинку. Один із кар’єрів має форму серця, тому ця місцевість могла б ідеально підійти для зйомок художнього романтичного фільму.

На одному з кар’єрів Кривого Рогу у 2020 році було знято кулінарну програму “Ранок з Україною”.

Локація для фільму на головному вокзалі Кривого Рогу

Залізнична станція Кривий Ріг-Головний є однією з найкрасивіших станцій у всій Україні. Будівлю головного залізничного вокзалу у Кривому Розі було збудовано ще у далекому 19 столітті. Воно збереглося у первозданному вигляді до 21 століття. Будівля Криворізького вокзалу вважається пам’яткою архітектури місцевого значення. Приїжджі туристи завжди дивуються такому гарному вокзалу, який більше схожий на пряничний будиночок із казки. Тому саме криворізький вокзал міг би стати ще однією кінолокацією.

Локація для фільму про висадку на Марс

Кривий Ріг місто руди та металу. Через відкритий видобуток залізняку місто в прямому сенсі забарвлене в червоний колір. Крім того, є по-справжньому космічні місця, які утворилися внаслідок гірничого видобутку та іншої діяльності. До “марсіанських пейзажів” можна віднести:

  • відвали червоного кольору;
  • дороги червоного кольору;
  • озера червоного кольору.

Крім того міські об’єкти, рослини та тварини, які знаходяться поблизу  діючих криворізьких кар’єрів, також мають червоний колір. Після дощу у багатьох районах міста калюжі набувають насиченого яскраво-оранжевого кольору.

Це дуже унікальне явище, яке, безсумнівно, варто відобразити в якомусь художньому фільмі про висадку на Марс.

Криворізький каньйон

Ще однією унікальною промисловою локацією Кривого Рогу є місцевий гранд-каньйон, який утворився вздовж річки Інгулець через гірський виробіток.

Це унікальне індустріальне місце, яке підійде для зйомки фільму будь-якого жанру. Локація нічим не гірша від відомого американського гранд-каньону.

Старе кіно

Якесь кіно де в сюжетній лінії описуються історії з минулого можна було б зняти у старому районі Кривого Рогу. У старому районі міста, яке вважається історичним центром Кривого Рогу, частково збереглися унікальні дореволюційні будівлі старовинна бруківка та мостова, які чудово підійшли б як локація для сюжету фільму про минуле.

Криворізька локація для фільмів жахів

Крім унікальних індустріальних ландшафтів, мальовничих краєзнавців та унікальної архітектури у кожному районі міста, у Кривому Розі є по-справжньому місця-привиди, які ідеально підходять для зйомок фільмів жахів.

Одним із таких місць є селище Степове, яке знаходиться недалеко від Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату.

Ще у 2012 році промислове підприємство відселило мешканців селища Степове в інше місце через розширення гірничого видобутку. Половина селища пішла в глиб кар’єру, а частина його залишилася. Будинки в селі Степове стоять напівзруйновані. Тільки від одного виду цих покинутих і напіврозвалених будинків стає моторошно, тому дана локація відмінно підійшла б для зйомок якогось фільму жахів або фільму про апокаліпсис.

Історія гірників та металургів

Так як Кривий Ріг це місто гірників і металургів, воно чудово підійде для зйомки фільму про нюанси цих професій.

У Кривому Розі знаходиться безліч шахт та різних промислових та металургійних підприємств, які відмінно підходять як локації. Крім цього у Кривому Розі є величезні провальні воронки – наслідок підземного вироблення. Вони вражають своїми масштабами, тому також могли послужити кінолокацією.

Природні локації Кривого Рогу для зйомок фільму

Кривий Ріг багатий не лише промисловими місцями, а й мальовничою природою. У Кривому Розі є власне “море” – Карачунівське водосховище, а на його берегах розташований густий ліс. Неподалік Карачунівського водосховища розташовані водоспади. Місце дуже мальовниче та відмінно підійде для зйомки романтичного фільму. Ще однією локацією, яка відмінно підійде для зйомок романтичного фільму, є скелі МОПРу. Там знаходяться чудові луги з ковилою, а також на поверхню входить скельна порода. Серед скель розташований невеликий грот. Місце надзвичайно красиве на заході сонця.

Локація для фільму – міський метротрам

Криворізький швидкісний трамвай є справжньою визначною пам’яткою міста. Кожен турист, який будь-коли відвідував Кривий Ріг обов’язково катався на Криворізькому метротрамі. Це унікальний транспорт, аналогів якому немає на території України. Тому такий дивовижний вид транспорту можна було б зняти в одній із картин українського чи зарубіжного кінематографу.

Крім того, що метротрам сам по собі є унікальним транспортом та пам’яткою Кривого Рогу, так ще й кожна станція має унікальний і неповторний архітектурний вигляд. Деякі з них схожі на космічні кораблі.

Зокрема, біля однієї зі станцій криворізького швидкісного трамвая знімалася сцена з фільму Олега Сенцова “Носоріг”.

Це далеко не всі місця Кривого Рогу, які могли б стати локаціями до фільмів різних жанрів. Кривий Ріг дуже багатогранне місто і режисер фільму може обов’язково знайти тут потрібну локацію.

Також завдяки тому, що у Кривому Розі знімаються фільми, він стає більш впізнаваним не лише в Україні, а й за її межами. Люди частіше приізджають з інших міст і навіть з-за кордону подивитись на дивовижний Кривий Ріг. Це сприяє розвитку індустріального туризму в місті. Крім цього про Кривий Ріг було знято багато тревел-шоу як українськими ведучими так і закордонними. Поклади залізної руди зробили з Кривого Рогу не лише промисловий центр України, а по справжньому відоме і привабливе місто як для кінорежисерів, так і для туристів.  

Comments

.,.,.,.