Кривий Ріг не лише край металу і руди, а ще самобутньої культури, духовності. Тому не дивно, що відомий Будинок музики у Кривому Розі розташували в історичному та мальовничому місці біля злиття річок Інгулець і Саксагань. Чимало випускників криворізького музичного училища прославляють нашу Україну у всьому світі. За 61 рік свого існування, криворізька музична колиска виховала більш ніж три з половиною тисячі талановитих випускників. Музичний коледж вже давно став осередком освіченої і обдарованої молоді, яке несе в суспільство прекрасне – музику. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.
Альма матер успішних музикантів
Криворізький музичний коледж було створено у 1961 році, хоча розвиток музичної освіта на Криворіжжі починається ще з 20-х років ХХ століття. Саме тоді існувала приватна студія з фортепііано, яка згодом переросла у дитячу музичну школу. На жаль, під час німецької окупації школа припинила свою діяльність задля безпеки дітей. А вже у 1944 музична знову відновила роботу і навіть відкрила чотири філіали. А потім, у 1954 році за ініціативою директора першої музичної школи Миколи Ромасенко було побудовано трьохповерховий будинок музики у Центрально-Міському районі, на території Гданцівки. Через сім років, школа переросла у повноцінне училище, де навчали і випускали професійних музикантів. З початку заснування в училищі навчали оркестровим струнним інструментам, грі на фортепіано, духовим та ударним інструментам, хоровому диригуванню, народним інструментам, грі на сопілці, кобзі, бандурі і теорії музики. В 1990 році в училищі з’являється нова спеціалізація музичне мистецтво естради. У 2002 році відкривається затребуваний у цей час напрям – естрадний спів, а згодом, через чотири роки в музичному училищі почали навчати академічному співу.
Видатні випускники Криворізького музичного училища – Володимир Зубицький
Криворізькому будинку музики є чим і ким пишатися. Сотні конкурсів і фестивалів, перші місця, гран-прі і золоті медалі, все це і навіть більше, заслуги вихованців музичного коледжу у Кривому Розі. Один з таких видатних випускників – Володимир Зубицький – баяніст, виконавець, композитор і Заслужений артист України. Народився у Миколаївській області, а першу професійну музичну освіту отримав саме у Криворізькому музичному училищі. Юнеско нагородили Володимира Зубицького за виконання реквієму “Сім сльозин” на міжнародному конкурсі акордеоністів у Фінляндії.
Зубицький створив чимало симфоній, твори для оркестру народних інструментів і баяну. Також, відомий баяніст виступає диригентом. Зараз Володимир Зубицький живе в Італії.
Анатолій Семешко
Ще один відомий випускник музичного коледжу, Анатолій Семешко – баяніст, заслужений діяч мистецтв України. Семашко народився в Апостолове Криворізького району. Закінчив криворізьке музичне училище по класу баяна і став академіком Петровської академії мистецтв і наук.
Наталія Бєлявіна
Наталія Бєлявіна, з Кривого Рогу, яка працювала інспектором відділу музичних установ Міністерства культури України, теж випускниця міського музичного училища. Наталія Бєлявіна отримала звання заслуженого діяча мистецтв України.
Григорій Сандомирський
Ще один відомий випускник криворізького будинку музики, яким пишається місто – Григорій Сандомирський. Зараз Григорій живе і працює в Америці. Криворіжець Сандомирський став відомим концертмейстером симфонічного оркестру а американському Канзас-сіті.
Тарас Івасик
Тарас Івасик з Дніпропетровської області – заслужений артист України, яким по праву може пишатися криворізький музичний коледж. Він став концертмейстером Національного театру у Львові і користується повагою колег та викликає овації глядачів.
Володимир Лясота
Володимир Лясота – після закінчення криворізького музичного училища став військовим, але музику не покинув. І у званні підполковника став начальником оркестрової служби. А також Володимир носить звання заслуженого артиста України.
Олександр Долинський
Криворіжець Олександр Долинський, випускник міського музичного коледжу досяг неабияких висот і став диригентом симфонічного оркестру у Криму. Долинський одночасно диригував балет “Спляча красуня” і “Лебедине озеро”. А також, гастролюючи по Європі відвідував з оркестром Італію, Францію, Нідерланди та Іспанію.
Віктор Петриченко
Народний артист України – Віктор Петриченко – видатний випускник криворізького музичного коледжу. Петриченко народився у сім’ї гірників, які мали чудові голоси і змалку прививали сину любов до музики. Закінчивши вісім класів музичної школи у Кривому Розі, Петриченко прийняли до коледжу на факультет диригентсько-хорового напрямку. Важливою сторінкоюу житті Петриченко стала викладацька діяльність у музичному ліцеї імені Лисенко і 35 років роботи у Національній музичній академії України імені Чайковського. Талановитий диригент дуже творчо та відповідально підходив до роботи, тому створив власну спеціальну систему навчання техніки хорового диригування. Його методом користуються і сучасні диригенти для організації музичного процесу і передачі виконавцям емоційні та жестові меседжі.
Алла Кульбаба
Алла Кульбаба, закінчила криворізьку музичну школу, а згодом і коледж, за напрямом хорове диригування. І досягла у цій справі неабияких висот. Алла Кульбаба народилася у сім’ї інженерів у Кривому Розі, але по стопам батьків не пішла. Закінчивши з відзнакою криворізький музичний коледж вступила до Київської консерваторії, отримала звання народної артистки України. Кульбаба диригувала одні з найвідоміших балетів “Кармен” та “Ромео і Джульєтта”. Наразі Алла Кульбаба викладає у Національній музичній академії України імені Чайковського на кафедрі оперної підготовки.
Ольга Фомічова
Відома оперна виконавиця Ольга Фомічова теж закінчила хорове диригування у Кривому Розі отримавши потужну музичну базу. З отриманими знаннями вступила до Національної музичної академії Чайковського. Завершивши навчання Фомічова стає солісткою Національної опери України. Ольга Фомічова гастролювала по Європі і навіть в Японію. Талановита співачка з Кривого Рогу являється лауреатом Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів та фестивалів.
Тетяна Піскарьова
Немає жодного криворіжця, який би не чув про відому співачку і народну артистку України Тетяну Піскарьову. Але мало хто знає, що початок професійної освіти вона отримала саме у криворізькій музичній школі, а потім і в коледжі.
Зараз Піскарьова мешкає у Києві, знімається у кіно, тренує учасників різноманітних співочих талант-шоу, приймає участь у Всеукраїнських концертах. Тетяна Піскарьова навіть була солісткою показового оркестру Збройних Сил України. Вона дала більш ніж сто концертів для українських військових на Сході, а також відвідала з концертом український миротворчий підрозділ у Косово.
Денніс Томасович Аду
Ще одним знаменитим випускником Криворізького музичного училища є уродженець африканської Гани Денніс Томасович Аду. У віці семи років Денніс переїжджає до України, і живе у Кривому Розі. Тут він захоплений джазом Луї Армстронга навчається грати на трубі спочатку у гуртку “Духовий оркестр”, а потім закінчує музичну школу №10 і вступає до міського музичного коледжу. Після випуску переїжджає до Києва і вступає до академії імені Глієра. Де зараз і викладає по класу оркестра і труби. Денніс створив чимало творчих колаборацій із закордонними джазовими виконавцями і навіть записав власний альбом.
Тож, як ми бачимо, криворізький будинок музики подарував дорогу у життя багатьом талановитим музикантам, які зараз прославляють Україну у всьому світі.