Історія криворізького гурту “Роялькіт”

Спочатку, назва криворізького гурту, який виконував англомовні пісні звучала, як “Royalcat”. Але з часом, все більше почали з’являтися україномовні музичні роботи, тому і назву переробила на українську – “Роялькіт”. Самобутній гурт з Кривого Рогу грає в стилі драйвового українського ф’южн фолку з елементами етніки. Гурт вже дев’ять років дивує слухачів неповторними альбомами. А з виходом збірки “Край” відчувається, що хлопці і дівчата з “Роялькіт” вирішили розвивати саме український рок. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Від проекту одного виконавця до великого бенду

Головним ідейником, засновником і натхненником гурту “Роялькіт” є Роман Гаман. Проект “Royalcat” виник у Кривому Розі у 2011 році і виконавцем був лише один Роман. Його репертуар був виключно англомовним. Але у 2013 році, Роман Гаман вирішив розширити свій творчій простір і “Royalcat” перейшов за проекту однієї людини до повноцінного гурту. Спочатку хлопці пробували грати в акустиці, почали з’являтися україномовні роботи і Роман захотів, щоб гурт з українськими піснями виходив з відповідною назвою. Він думав перекласти назву, але це йому не лежало до душі. Тому засновник гурту придумав гру слів залишивши англійське і українське слово. І гурт почав носити ім’я “Роялькіт”. 

За дев’ять років свого існування гурт випустив п’ять, не схожих один на одного, альбомів. Але кожен з них зробив внесок в українську музичну культуру.

Цікаво, що за час існування з гуртом працювали більш ніж 50 музикантів. Кожен з них, розширював творчі горизонти гурту і залишав частинку себе.

Найвідоміші альбоми гурту “Роялькіт”

У 2014 році вийшов дебютний україномовний альбом гурту “Роялькіт” з назвою “Десь там”. До цього Роман довгий час грав важкий рок і співав виключно на англійській. Але з 2012 року з’явилося бажання створювати українське. Це, як назвав його лідер було так звана “проба пера” в україномовному матеріалі. В альбомі “Десь там” перетинаються “важкі” гітари, ноти блюзу, джазу і звісно ж фолькові мотиви.

У березні 2017 року виходить альбом “Житіє гуцульське”. У нього увійшли як народні пісні, так і авторські. Але навіть авторські композиції “Роялькіт” намагалися максимально наситити українською культурою і поєднати з народними. Часто навіть важко було розрізнити, де народна пісня, а де авторська. 

Слухаючи композиції альбому “Житіє гуцульське” одразу і не скажеш, що автори і виконавці пісень з Кривого Рогу – промислового міста у Центральній Україні. Настільки сильно пісні пронизані культурою Західної Україні. І це не дивно, адже засновника гурту Роман Гаман сам родом з міста Дрогобич Львівської області, тому його з дитинства надихає саме етніка. Любов до гуцульщини у Романа виникла під час першого походу в гори. Саме тоді він просто закохався в Українські височини, і навіть зараз називає їх місцем сили. Тому надихають Романа на композиції – гори, а створюється магія “Роялькіт” у Кривому Розі. 

Музиканти довго йшли до створення платівки “Житіє Гуцульське”. Вони занурилися у вивчення фольклору та життя гуцулів. Тому цей фольковий альбом по праву став найкращим у 2017 році.

Криворізький гурт “Роялькіт” виступив на Всеукраїнському фестивалі “Червона Рута” і стали лауреатами другої премії у жанрі “український рок”.

Після гуцульського альбому “Роялькіт” довго нічого не випускали. Мабуть збирали сили, щоб у 2021 році випустити міні-альбом “Край”. У ньому ще присутні Західні мотиви, але композиції стали більш сучасними, роковими та орієнтованими на великий, стадіонний загал.

“Роялькіт”. Наші дні

Зараз під час повномасштабної війни в Україні орієнтири змінили і музиканти “Роялькіт”. Вони презентували демоверсію пісні про “хороших рускіх”, окупантів і бавовну. 

Влітку 2022 року гурт випустив композицію “Ctrl Z”, в якій вони “скасовують” окупантів, як це робить з текстом комбінація клавіш.

Також учасники гурту їздять з виступами до військових, проводячи так званий сеанс музичної терапії. 

Comments

.,.,.,.