Музичний фестиваль “Турбофлай” у Кривому Розі

Незважаючи на те, що Кривий Ріг – суворе й промислове місто сталевих робітників, культурно відпочити, місцеві мешканці зовсім не проти. Тому у Кривому Розі з‘явився щорічний фестиваль електронної музики з різноманітними конкурсами і видовищними виступами від танцювальних колективів на сцені, до драг рейсингу на аеродромі. Цей молодіжний фестиваль отримав назву «Турбофлай» і наповнював драйвом криворожан і гостей міста. За дев‘ять років існування музичну подію міста відвідали відомі співаки такі як Скрябін, гурт Бумбокс, а найпопулярніші діджеї, запалювали протягом всього фестивалю. Це була яскрава сторінка нашого міста. У 2013 році провели крайній фестиваль “Турбофлай”. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

“Турбофлай” – місце драйву, музики та веселощів у Кривому Розі

Молодіжний фестиваль започаткували у 2005 році для популяризації музичного мистецтва у Кривому Розі і укріплення зв‘язків між творчою молоддю з різних регіонів України. Традиційно його проводять в кінці серпня. За роки існування «Турбофлай» став одним із наймасштабніших музичних заходів України, а Кривий Ріг почали називати центром сучасної молодіжної культури. Місце для проведення фестивалю теж обрали незвичне. Потрібен був майданчик, який би вміщував велику кількість людей. І вирішили влаштувати open air на військовому аеродромі. Більш ніж двадцять тисяч фанатів якісної музики та активного відпочинку збирав простір фестивалю «Турбофлай». 20 годин музики, танців, екстримальних гонок, виступи каскадерів, підняття у небо акростатів і конкурси повітряних зміїв, конкурсу з графіті, виступи місцевих і закордонних діджеїв та музичних зірок.

До Кривого Рогу приїздили такі імениті виконавці електронної музики, як Omnia, Diablik, Spartaque, Ira Champion, YampolSky та багато інших.

Незважаючи на віддаленість майданчика від центра Кривого Рогу, щоб зручно дістатися до свята, для всіх бажаючих курсував автобус, який віз саме на “Турбофлай”. 

Чим дивував фестиваль «Турбофлай»

З кожним роком фестиваль розширювався, з’являлися все нові і нові конкурси і розваги для молоді. Лазерне, вогняне шоу, салюти і навіть проводили конкурс на краще наметове містечко.

У 2012 році вперше на фестивалі провели змагання з драг рейсингу і пейнтболу. 

Щорічно на “Турбофлай” проводили змагання з хіп-хопу. Для цього облаштовували місця зі спеціальним покриттям.

В середньому підготовка до фестивалю тривала близько двох місяців. Під час проведення дійства на майданчику патрулювали правоохоронці і чергувала швидка допомога.

У 2013 році на місцевому молодіжному святі виступили відомі криворізькі каскадери “Торнадо”. Їзда і стрибки на палаючих автівках, це те чим вражали публіку талановиті спортсмени. А однією з родзинок фестивалю, був запуск аеростатів. Їх підіймали вранці, на старті “Турбофлая” і перед початком вечірньої програми.

Добряче глядачів розважили й змагання у зорбі. Було чимало охочих покружляти у надувній величезній кулі.

Як “Турбофлай” вплинув створення “Best city”

Масштабний криворізький фестиваль настільки надихнув організаторів, що вони також створили open-air  захід у Дніпрі “Best city”. Молодший брат криворізького “Турбофлай”, міжнародний музичний фестиваль у Дніпрі проходив протягом трьох днів. Багато учасників жили у палатках, а на території де відбувалося головне дійство були навіть портативні душі. І зірки, які приїжджали на дніпропетровський “Best city” були вже іншої величини. Ось, наприклад, одного разу на сцені виступили мега популярні “Scorpions”, “Guano Apes”, “Hurts”.

Криворізький фестиваль електронної музики з роками переріс у свято молоді. До Кривого Рогу з’їжджалася молодь з різних міст України, щоб провести 20 годин з шаленим драйвом і під звуки якісної музики.

Comments

.,.,.,.