Стартап-школа у Кривому Розі

Кривий Ріг упродовж багатьох років є промисловим центром України. Саме в цьому місті найважливішу роль в економіці країни відіграють металургійні та гірничодобувні підприємства, а також підприємства з переробки залізорудної сировини та інші. Тобто, весь потенціал міста був визначений лише однією галуззю – чорною металургією. У разі, якщо дана сфера діяльності почне занепадати, у занепад прийде і все місто. Криворіжці почнуть залишати промислове місто у пошуках кращого життя. Це все веде до того, що в місті необхідно розвивати інноваційне підприємництво, щоб економіка Кривого Рогу стала багатофункціональною. Такі зміни несуть за собою появу нових робочих місць, залучення нових молодих спеціалістів та відкриття нового сучасного бізнесу. Для створення та успішної реалізації таких проектів необхідна була стартап-школа. У Кривому Розі таку школу відкрили 2020 року. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Як з’явилася стартап-школа у Кривому Розі

У 2020-х роках до Кривого Рогу приїхали представники КПІ ім. Ігоря Сікорського із презентацією власної стартап-школи “Sikorsky Challenge”. Після заходу з’явилася у криворіжців ініціатива створити таку саму інноваційну школу у Кривому Розі.

Спочатку ініціатори створення криворізької стартап-школи вирішили підготувати менеджерів. Єдиної для всіх програми навчання у стартап-школі немає. На навчання інноваціям криворіжці приходять із абсолютно різною підготовкою та досвідом роботи, відповідно підходи у стартап-школі до кожного різні. Для навчання спеціально формуються групи. Першою групою криворіжців, які пройшли навчання у стартап-школі були співробітники Криворізької міської ради, науковці та викладачі Криворізького національного університету, також співробітники Науково-дослідного гірничорудного інституту та керівники різних громадських організацій, підприємств та бізнесів.

Перше заняття у стартап-школі для криворіжців провів директор ізраїльського бізнес-інкубатора “BeNextIT” та за сумісництвом співзасновник Стартап-школи та Інноваційного холдингу “Sikorsky Challenge” – Ігор Пеєр. На своєму занятті він розкрив для криворіжців дві важливі теми, які розкрили основний напрямок їх навчання на найближчі тижні, а також всієї подальшої їх діяльності: “Інноваційний вектор розвитку економіки” та “Стартап як основний інноваційний вектор”.

У стартап-школі навчання проходило тричі на тиждень. Заняття здебільшого проводили у другій половині дня, коли всі були вільні від роботи. Заняття тривали до чотирьох годин. Наприкінці всього навчання учасники стартап-школи презентували свої готові бізнес-проекти. Найкращі бізнес-проекти криворіжців відбирали та представляли на щорічному конкурсі інноваційних проектів фестивалю “Sikorsky Challenge”, який проходив у Києві.

Хто міг стати учасником стартап-школи?

Пройти навчання у стартап-школі Кривого Рогу міг кожен охочий. Це і студенти вищих навчальних закладів, викладач, міські підприємці, і просто криворіжці, які мали бізнес-ідеї.

Стартап-школа Sikorsky Challenge у 2020-х роках працювала на базі Криворізького національного університету. Стартап-школа, що відкрилася в Кривому Розі, в 2020 році стала 13-ою в цілій мережі стартап шкіл “Sikorsky Challenge”.

Абсолютно кожен учасник стартап-школи мав власну ідею. У підприємців були ідеї щодо створення відповідних організацій та іншого, представники влади Кривого Рогу приходили із соціальними проектами, які в основному були спрямовані на розвиток комунального господарства міста.

Comments

.,.,.,.