Актуальна ідея для еко-стартапу у Кривому Розі

На планеті більшу частину сміття складають пластикові пляшки. У них продається безліч продуктів: вода, соки, пиво, інше. Деякі споживачі не усвідомлюють масштаби забруднення навколишнього середовища пластиковими відходами, викидають їх будь-де і не сортують. Через це пластикові пляшки залишаються у землі чи потрапляють на смітник, де отруюють землю, розкладаючись довгі 500 років. Ще наприкінці 20 століття на території України з’явилася екологічна тенденція – збирання, сортування та вторинна переробка пластикових відходів. Такі підприємства також почали з’являтися у Кривому Розі. Незважаючи на це, у 21 столітті, криворіжці можуть скласти конкуренцію таким еко-підприємствам реалізувавши свій стартап у новому екологічному тренді. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Сміття у Кривому Розі: сучасна бізнес-ідея для вирішення цієї проблеми

Фото: .0564.ua

Кривий Ріг у 21 столітті залишається одним із найбільш екологічно брудних міст в Україні. Хоча тут регулярно і здійснюються заходи щодо покращення екології у місті, проводяться місцевими жителями суботники, регулярно здійснює вивіз сміття та модернізація майданчиків для викиду сміття, організується збір вторинної сировини та її переробка, проблема зі сміттям у місті залишається великою проблемою.

Проблему з пластиковими відходами у Кривому Розі можна вирішити шляхом реалізації екологічної стартап-ідеї – відкриття підприємства зі збирання та переробки пластикових відходів у тротуарну та іншу плитку. Виробництво такого підприємства має ґрунтуватися на ідеології сталого вирішення проблеми пластикових відходів, будівельного сміття та експлуатації природних ресурсів. Виготовляти плитку можна на основі технології подрібнення пластикових пляшок у крихту, яку далі необхідно розігріти та вилити у відповідну форму. У такий спосіб виходить тротуарна плитка. Текстуру плитки можна зробити абсолютно різною, так само як її розмір або форму. Характеристики можуть залежати від того, де саме будуть класти плитку і яке призначення вона матиме.

Фото: dumskaya.net.
Фото: dumskaya.net.
Фото: dumskaya.net.

Ця стартап-ідея має безліч переваг:

  • відкриття цього бізнесу дозволить очистити місто Кривий Ріг від пластикових пляшок;
  • покращити якості повітря за рахунок скорочення спалювання пластику;
  • вага плитки з перероблених пластикових пляшок значно менша, ніж у звичайної плитки, при цьому вони має номінальну міцність і, як правило, має більший термін служби;
  • плитку виготовлену з пластикових пляшок наприкінці терміну служби можна повторно переробити та використовувати як сировину для подальшого виробництва, таким чином замикаючи петлю його життєвого циклу;
  • важливою характеристикою стартап-ідеї для Кривого Рогу є простота обробки пластикових пляшок;
  • виготовлення широкого спектра продуктів;
  • дешева сировина, як результат продукція, що низько стоїть на виході;
  • плитка з перероблених пластикових пляшок стійкіша до перепадів температур і різних розчинів, ніж звичайна плитка.

Досвід виробництва плитки із пластикових пляшок в Україні та світі

Дана технологія з переробки пластикових пляшок та виробництва тротуарної та іншої плитки не нова. Її давно використовують у різних країнах світу. Зокрема такий бізнес дуже актуальний у країнах з високим рівнем забруднення, де тонни сміття лежать посеред двору. У 2021 році підприємства з переробки пластикових пляшок та виготовлення тротуарних плит було відкрито в Індії, у  штаті Махараштра. Першу таку плитку в Індії поклали на Сході Борівалі, Мумбаї.

На території України ситуація зі сміттям не така критична як в Індії, але все одно бажає кращого. Українські стартапери ніколи не стоять на місці і наслідують екологічні тренди. Зокрема, в Україні переробкою пластикових пляшок та виробництвом тротуарної плитки займаються одесити та вінничани. Їхній бізнес також був відкритий у 2020-х роках і за короткий проміжок часу встиг стати затребуваним та успішним.

Фото: rubrika.com. Виробництво плитки у Вінниці.
Фото: rubrika.com. Виробництво плитки у Вінниці.
Фото: rubrika.com. Виробництво плитки у Вінниці.

Comments

.,.,.,.