Диплом проти досвіду: де знайти роботу у IT сфері у Кривому Розі випускникам вишів?

Той факт, що найбільш затребуваними в Україні та у багатьох європейських країнах є професії у IT-галузі, не викликає сумнівів. IT-спеціалісти у своїй діяльності мають багато переваг, зокрема, гідну оплату праці, оплачувані ділові поїздки за кордон, цікавий досвід та знайомства. Без айтішників не можна уявити жодну компанію, адже вони розробляють програмне забезпечення, допомагають підвищити ефективність роботи та вийти команді на міжнародний ринок. Криворіжець Анатолій Мусієнко працював айтішником як у рідному місті, так і у столиці. Він не має надто багатого досвіду, але вже може дати цінні рекомендації молодим спеціалістам, як влаштуватися на роботу, якщо ви тільки отримали диплом. А також Анатолій розповів, де навчатися, щоб у майбутньому отримати перспективну професію айтішника. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Як знайти роботу айтішнику-початківцю?

Анатолій Мусієнко народився у Кривому Розі, тут завершив школу і поїхав отримувати професію мрії до Києва. Після того чоловік ще повертався у рідне місто і отримував перший досвід у сфері IT. Перше, що після декількох років у цій складній галузі може сказати Анатолій, що найголовніше у IT – безперервне навчання. Найпрестижнішими вишами в Україні, які готують таких спеціалістів, є Київський політехнічний інститут, університет ім. Шевченко та Національний авіаційний університет у Києві. Однак, просто отримати диплом буде недостатньо. Будь-який роботодавець вам скаже, що IT – це сфера, яка постійно розвивається і доповнюється чимось новим. Айтішники, які націлені на результат та велику заробітну плату, з самого початку орієнтовані на “вічне” навчання. Звісно, в навчання треба буде вкладати кошти, але після отриманих навичок “ціна” спеціаліста буде значно вищою. Проте, така система є майже у будь-якій галузі. 

Багато айтішників-початківців стикаються з тим, що їх не хочуть брати на роботу через відсутність досвіду. Проте, Анатолій Мусієнко запевняє, що випускники майже стовідстково зможуть влаштуватися на роботу і отримати цінний досвід після закінчення аграрних вишів. Україна аграрна країна і має дуже великі перспективи у цьому бізнесі, тому знавці новітніх технологій у цій сфері потрібні завжди. Усі шанси успішно працевлаштуватися мають аграрії, технологи переробчої промисловості тощо. 

Також, на думку експерта, попитом користуються і представники професій, пов’язаних з енергозбереженням. Враховуючи подорожчання енергоносіїв, інтерес до енергозберігаючих проектів буде залишатися актуальним дуже багато років, а попит буде перевищувати пропозицію. Ще одним ключовим моментом буде активізація професійних відносин з європейськими країнами. 

Як стати айтішником у Кривому Розі?

IT – це та сфера, у якій не так важливий диплом, як кваліфікація спеціаліста. Працівник Криворізького міського центру зайнятості Ксенія Кодунова відзначає, що спеціалісти з реальними знаннями та навичками ніколи не залишаться без роботи. Великий вплив на успішне майбутнє IT-спеціаліста має вибір навчального закладу, готовність старанно вчитися та особисті якості людини. 

Ксенія Кодунова розповіла, що орієнтуватися лише на рейтинги при виборі внз не варто, адже не факт, що вони відображають реальну ситуацію. В першу чергу варто самостійно більше дізнатися про виш, почитати, що пишуть про нього інші студенти або випускники, прийти на День відкритих дверей. 

Для тих, хто мріє зв’язати своє життя з IT-сферою та технологіями у Кривому Розі, експерти радять вступати до Криворізького національного університету, Донецького національного університету економіки та торгівлі ім. Туган-Барановського, який переїхав з Донбасу у 2014, а також до Криворізького державного інституту економіки та технологій.

Comments

.,.,.,.