Перший та останній фільм, який показали у кінотеатрі імені Леніна?

У 1931 році по вулиці Поштовій було відкрито перший у Кривому Розі кінотеатр. Спочатку кінотеатр називався “Госкіно імені Леніна”. Деякий час криворізький театр називався “Комсомольський”. Зрештою перший кінотеатр Криворіжжя отримав назву імені Леніна. Цей кінотеатр дуже швидко став найпопулярнішим місцем для відпочинку. У кіно ходили цілими сім’ями, великими компаніями друзів, а також до кінотеатру імені Леніна запрошували на побачення. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Перший кінотеатр та перший фільм, який показали на великому екрані у Кривому Розі

Будівля кінотеатру імені Леніна по вулиці Поштовій стала першою будівлею у Кривому Розі, яка була побудована спеціально під розміщення кінотеатру.

Спочатку у старому кінотеатрі Кривого Рогу не було звукового обладнання, тому першим фільмом, який дивилися у 1931 році, було німе кіно. Німе кіно у кінотеатрі імені Леніна мешканці міста дивилися протягом усього 1931 року, поки на початку 1932 року з міського бюджету не було виділено кошти на закупівлю звукового обладнання для кінотеатру. У ті роки сума виділена на купівлю звукового устаткування становила 30 тисяч рублів. Обладнання у кінотеатрі було встановлено лише під кінець 1932 року. Криворіжці могли насолодитися не лише картинкою на великому екрані, а й звуками. Хоча,  у 1930-х роках фільми з озвучкою у прокаті були справжньою рідкістю. Здебільшого у кінотеатрі продовжували показувати картини німого кіно. На афішах, які вивішували перед входом у кінотеатр імені Леніна, завжди вказували: німий чи звуковий фільм.

Фото: “Криворізька старовина”.

1935 рік  став по-справжньому сенсаційним для мешканців Кривого Рогу. Тоді у кінотеатрі імені Леніна цілий тиждень показували новий радянський художній фільм під назвою “Чапаєв”. Черги на цей фільм були неймовірно величезними. Натовп людей шикувався за квитками аж до трамвайної лінії, що проходила вулицею Леніна (вулиці Свято-Миколаївської). Цей фільм у 1935 році переглянули практично всі жителі Кривого Рогу.

Наступним сенсаційним фільмом був радянський художній фільм, а також перша музична комедія, яку зняли у Радянському Союзі – “Веселі хлопці”. Для цього фільму співробітники кінотеатру імені Леніна підготували спеціальні брошури з описом фільму, а назву переклали українською мовою.

Сеанси в кінотеатр імені Леніна у Кривому Розі розпочиналися дуже рано вранці. Фільм можна було подивитися з 06:30 ранку і до самого пізнього вечора.

Китайські та індійські фільми у кінотеатрі імені Леніна

Наприкінці 20 століття у кінотеатрі імені Леніна почали показувати не лише радянські фільми. На території всього Радянського Союзу, зокрема, великі кінотеатри змушували показувати у широкому прокаті китайські фільми. Багатьом криворіжцям були не до вподоби такі фільми і вони залишали зал, так і не додивившись фільм.

Показували у старому кінотеатрі на вулиці Поштовій навіть індійські фільми. Під час показу таких фільмів зали кінотеатру завжди були забиті вщент. Здебільшого такі фільми відвідували роми.

У 1988 році в прокат вийшов черговий сенсаційний радянський художній фільм “Злодії в законі”. Квитки на цей фільм у кінотеатр імені Леніна продали в п’ять разів дорожче. Але навіть незважаючи на високу вартість, криворіжці повністю заповнили зал.

З приходом епохи відео та появи відеосалонів у Кривому Розі, старі кінотеатри почали занепадати. Криворіжці воліли купувати касети в магазинах і дивитися телевізор вдома. Але попри все це кінотеатр імені Леніна намагався конкурувати до останнього. У 1990-х роках у кінотеатрі були нічні сеанси, відкрили власний відеосалон, показували фестивальні фільми, які озвучували у самому кінотеатрі. Але врешті-решт старий кінотеатр не витримав конкуренції і був закритий. Останній фільм, який показали на екрані кінотеатру імені Леніна, був “Титанік”.

Матеріали статті підготовлені на основі проекту Ольги Чистякової “Втрачений ілюзіон”.

Фото: “Криворізька старовина”.

Comments

.,.,.,.