Заслужений артист України – криворіжець Володимир Шакало

Кривий Ріг не лише місто гірників та металургів. Також це місто талановитих акторів, музикантів, композиторів митців та інших творчих діячів. Серед уродженців Кривого Рогу був талановитий та Заслужений актор України – Володимир Шакало. Свою акторську кар’єру він розпочав наприкінці 1960-х років. Але про його діяльність та фільмографію знають далеко не всі його земляки. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Життєвий шлях Володимира Шакало

Дитинство та юність Володимира Шакало були не простими. Він народився 17 липня 1941 року у промисловому місті Кривий Ріг. У розпалі Другої Світової війни вже у серпні 1941 року Кривий Ріг було окуповано німецькими військами. Місто знаходилося під окупацією аж до 1944 року. Після чого у Кривому Розі були непрості голодні повоєнні роки.

Коли Володимир Шакало підріс, здобув середню освіту, він вирішив своє подальше життя пов’язати із творчістю та поїхав до Харкова. Там він вступив до державного академічного українського драматичного театру імені Тараса Шевченка. Другу вищу освіту Шакало здобув у 1973 році у Російському інституті театрального мистецтва імені Луначарського.

Акторська кар’єра криворіжця

Володимир Шакало мав неймовірну артистичну зовнішність. Він мав могутню богатирську статуру, а зріст був майже два метри. Крім того, у нього також були дуже виразні та привабливі риси обличчя. Багатьом кінорежисером дуже подобалася його фактура, тому Шакало дуже часто отримував запрошення на зйомки.

Кар’єру кіноактора Володимир Шакало почав ще навчаючись в університеті. У 1969 році він знявся в одному з епізодів художнього фільму “Ватерлоо”. Він також був дуже талановитим актором Київської кіностудії імені “Долженка”, працював із “Мосфільм”, а також в Одеській кіностудії та з “Молдова-фільм”.

За спиною у Володимира Шакала є і кар’єра театрального актора. Зокрема, він виступав на сценах київського театру, одеського театру, працював у Гродненському обласному  драматичному театрі, Донецькому обласному російському ТЮГ, Кишинівському театрі-студіі кіноакторства, який функціонував при кіностудії «Молдова-фільм». Якийсь час прожив у Луганську, де працював на сцені академічного українського драматичного театру.

Починаючи з кінця 1960-х років, Володимир Шакало знімався за рік у двох, а то й у трьох кінострічках. Здебільшого фільмографія Шакало складається з драматичних фільмів – 27%, трохи менше у його фільмографії історичних фільмів – 16%, далі йде військові фільми – 14%, пригодницькі – 9% і найменше Володимир Шакало знімався у фантастичних фільмах – 7%. Загалом за його спиною понад 50 фільмів. Він знімався в різних ролях і всі вони були успішні.

У 2008 році у віці 67 років Володимир Шакало зіграв свої дві останні ролі: у телесеріалі “Дурдом” – роль Прохора Кізякова, а також у фільмі “Нічна зміна” – “детина”.

За свою видатну акторську діяльність у театрі та кіно. Володимир Шакало отримав високе звання Заслуженого артиста Української РСР, він був почесним членом Спілки кінематографістів України і крім цього Шакала ще був Заслуженим артистом Абхазькою РСР.

Акторську кар’єру Володимир Шакало закінчив у 2008 році. Після чого він переїхав до міста Жовті Води, яке знаходилося неподалік його рідного міста Кривий Ріг. Там він провів свої останні роки життя. Серце талановитого криворіжця перестало битися у 2016 році. Володимир Шакало помер у віці 74 років.

Comments

.,.,.,.