Дім музики Кривого Рогу: історія музичного коледжу

В історичному місці Кривого Рогу, у місці злиття двох річок Інгулець та Саксагань у середині 20 століття було засновано першу у місті музичну школу. Згодом навчальний заклад став одним із найкращих не лише у місті, а й в області. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Розвиток музичної освіти на території Криворіжжя

Історія становлення музичної освіти на території Кривого Рогу починається ще у далеких 1920-х роках. Тоді у Кривому Розі було відкрито першу приватну студію фортепіано. Саме відкриття цієї студії започаткувало подальший бурхливий розвиток музичної освіти в Кривому Розі.

З початку 1930-х років, приватна школа фортепіано стала значиться за профспілкою митців. А вже протягом кількох років на базі музичної студії профспілки було відкрито найпершу на території Криворіжжя дитячу музичну школу відділу народної освіти Криворізького міськвиконкому. Перша музична школа Кривого Рогу для дітей працювала до самої німецької окупації міста у 1941 році. Віднов роботу музичний заклад лише у 1944 році після повного звільнення Кривого Рогу від німецьких загарбників. Крім того, з кінця 1940-х років музична школа почала розширюватись. На чотирьох рудниках Криворіжжя: імені Дзержинського, імені Кірова, Карла Лібкнехта та Жовтневому було відкрито нові філії музичної школи.

Створення музичного училища у Кривому Розі

Перша школа фортепіано стала свого роду попередницею майбутнього музичного училища Криворіжжя. Розвиток початкової музичної освіти в Кривому Розі започаткував те, що в 1961 році в Кривому Розі вперше було відкрито музичне училище. Це була філія Дніпропетровського музичного училища. Знаходилась вона на вулиці Грабовського, 12.

У перший рік роботи у музичному училищі Кривого Рогу, здійснювали підготовку фахівців аж за шістьма спеціальностями денної форми навчання. З 1961 року криворіжці, а також мешканці інших міст могли вступити до Криворізького обласного музичного училища на такі спеціальності як:

  • оркестрові струнні інструменти;
  • фортепіано;
  • духові та ударні інструменти;
  • народні інструменти;
  • хорове диригування;
  • теорія музики.

Головною метою створення вищого музичного навчального закладу у Кривому Розі є забезпечення професійними освітянами дитячих музичних шкіл міста. Станом на кінець 20 століття на території Кривого Рогу функціонувала близько п’ятнадцяти музичних шкіл. І всі вони потребували кваліфікованих спеціалістів з керівництва художньої самодіяльності, а також грамотного вчителя співу. Про це розповідали на офіційному сайті музичного коледжу.

Згодом музичний навчальний заклад Кривого Рогу набув статусу коледжу другого рівня акредитації та був перейменований на Криворізький обласний музичний коледж.

Діяльність музичного училища

З перших років своєї діяльності музичне училище Кривого Рогу організувало безліч конкурсів та фестивалів. Одним із найперших фестивалів був “Чарівна флейта”.

Крім того, до кінця 20 століття у Криворізькому музичному училищі активно проводили Міжнародні конкурси для баяністів та акордеоністів. Один із найпопулярніших конкурсів був “Кубок Кривбасу”. Також музичне училище організувало всеукраїнські конкурси та для фортепіано. А з 2007 року конкурси стали набагато масштабними. В них почали брати участь цілі ансамблі.

За багато років роботи музичне училище випустило величезну кількість талановитих музикантів. З роками становлення та розвитку у навчальному закладі з’являлися нові та затребувані музичні спеціальності.

Comments

.,.,.,.