Саксофоніст Олександр Гебель та його внесок у розвиток музичного мистецтва на Криворіжжі

Олександр Гедель є неймовірно талановитим музикантом. Він присвятив все своє життя грі джазовій музиці та грі на саксофоні. Крім цього, Гебель був талановитим композитором аранжувальником та керівником оркестру. Олександр Гебель зробив величезний внесок у розвиток музичного мистецтва на території Кривого Рогу, зокрема за його ініціативою було створено дитячий джазовий оркестр, а також започатковано музичний фестиваль. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Історія Олександра Гебеля

Олександр Гебель народився 1950 року в місті Караганда. З самого дитинства Гебель любив музику. Тому, коли виріс, він поїхав у місто Харків і вступив там до музичного училища в клас баяна. Після закінчення училища у 1969 році Олександр Гебель переїхав до міста гірників та металургів Кривий Ріг. Але тут були також талановиті музиканти, яких Гебель почав навчати. У Кривому Розі довгі 28 років Олександр Гебель працював учителем у дитячій музичній школі №10.

Будучи викладачем у криворізькій музичній школі, Гебель вирішив здобути вищу освіту в інституті. Для цього він вступив до Криворізького державного педагогічного університету, а в 1980 році закінчив музичний факультет.

Розвиток джазової музики у Кривому Розі

Олександру Гебелю мало займатися виключно баянним мистецтвом, тому він вирішив освоїти новий напрямок – джазову гру. Джазовій грі він навчався разом зі своїми учнями музичної школи №10. У другій половині 20 століття слово “джаз” на територіях радянського союзу тільки чули, а сам Гебель вважав, що він не зможе оволодіти ним. Причиною тому була елементарна відсутність будь-якої доступної інформації про джазову гру.

Своїх учнів джазовій грі Гебель вчив по-різному. Хтось грав на барабанах, хтось на гітарі, а хтось на саксофоні. Коли з музичної школи №10 пішов учитель-духовик, Олександр Гебель також зайнявся духовим оркестром.

Гебель був талановитим музикантом та педагогом. Коли він трохи навчив джазовій грі духовий оркестр, Олександр Гебель зробив із них невеликий ансамбль. Під чуйним керівництвом викладача Гебеля ансамбль криворізької музичної школи №10 грали джазові стандарти. Олександр Гебель брав їх із книги “Мелодії джазу” Володимира Симоненка. Усі аранжування до твору Олександр Гебель писав самостійно, ще, він враховував здібності кожного учня. Про це розповідали на сайті jazzquad.

До 1983 року Олександру Гебелю вдалося створити невеликий джазовий оркестр. А у 1987 році він став організатором та директором криворізького фестивалю “Горизонти джазу”. З 1989 року джазовий оркестр Олександра Гебеля почав виступати на фестивалях не лише на території Кривого Рогу,  Дніпропетровської області та України, оркестр брав активну участь у фестивалях у Фінляндії, Швеції, Болгарії та Німеччині. Крім того, незабаром джазовий оркестр Олександра Гебеля почав гастролювати такими європейськими країнами як: Швеція, Данія, Австрія та Німеччина. Тоді Гебель активно займався написанням аранжувань для свого оркестру.

Завдяки Олександру Гебелю, його чуйному підходу, витонченому музичному смаку та надзвичайному таланту, йому вдалося навчити дітей криворізької музичної школи справжній дорослій джазовій грі а оригінальному репертуару.

Під кінець 20 століття криворізький джазовий оркестр Олександра Гебеля став не просто успішним, а й справжньою пам’яткою міста Кривого Рогу та країни.

За багато років роботи найкращими композиціями джазового оркестру Олександра Гебеля стали:

  • “Не все так просто”;
  • “Примарний Копенгаген”;
  • “Прогулянка зоопарком”;
  • “Джаз-вальс”.

У 1997 році Гебель переїхав жити до Німеччини. Там він організував оркестр традиційного джазу.

Comments

.,.,.,.