Неймовірно талановита криворізька композиторка – Ірина Шевченко

Абсолютно кожен мешканець Кривого Рогу знає неповторну мелодію гімну міста “Кривий Ріг – моє місто”. Але не кожен знає ім’я творця цієї легендарної мелодії. На початку 2000-х років талановита композитора Кривого Рогу – Ірина Шевченко працювала над створенням майбутнього гімну Кривого Рогу. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Історія криворожанки

Ірина Шевченко народилася у 1960 році у місті Кривий Рігі. Її мати дуже любила музику і була музиканткою-самоучкою. Любила музику і сама Ірина Шевченко. Вона почала цікавитись їй ще в ранньому дитинстві. Мати Шевченка одразу ж помітила потенціал юної Ірини та віддала її навчатися до місцевої музичної школи №4. Після закінчення школи Ірина Шевченко точно вирішила пов’язати своє подальше життя саме з музикою. У Кривому Розі вона вступила до місцевого музичного училища. Здобуючи вищу освіту, її надзвичайний музичний талант помітив викладач та відомий український композитор Петро Ладиженський. Після цього, вона продовжила навчатися в Харківському інституті мистецтв імені Івана Котляревського на композиторському відділенні. Її керівником був талановитий український композитор та заслужений діяч мистецтв Української РСР Валентин Борисов.

Для захисту дипломної роботи Ірина Шевченко написала оригінальний твір під назвою “Симфонічний диптих”. На державному іспиті роботу Шевченко неймовірно високо оцінили, а вже за два роки її твір пролунав на конференції Дніпропетровської спілки композиторів.

Повернення до Кривого Рогу та викладацька діяльність

Після закінчення Харківського інституту Ірина Шевченко повернулася до рідного Кривого Рогу. Тут вона розпочала свою викладацьку кар’єру у педагогічному університеті на факультеті мистецтв. Вона вела лекції, практичні та лабораторні заняття з таких предметів як:

  • “Теорія музики”;
  • “Гармонія”;
  • “Введення в гармонію”
  • “Стильова гармонія”;
  • інші.

Крім того, саме працюючи у педагогічному університеті Кривого Рогу, у Шевченко розпочалися перші творчі злети.

Ще у 2004 році вона захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю «соціальна філософія». Вибрала тему “Ідея гармонії як принцип людського життєустрою”. А у 2005 році, завдяки своїм знанням та старанній праці Ірина Шевченко зайняла високу посаду заступника декана факультету мистецтв музично-хореографічного відділення Криворізького педагогічного університету.

Творчість Ірини Шевченко

На своєму творчому шляху Ірина Шевченко створила багато унікальних творів. Вона займалася написанням кармен, вокальної та інструментальної музики. Також вона писала твори для симфонічного оркестру, хору та інших.

Часто Ірина Шевченко займалася написанням музики на замовлення. Але найважливіше місце на творчому шляху Ірини Шевченка займає написання твору під назвою “Криворізький вальс”, який згодом став офіційним гімном Кривого Рогу.

Історія створення майбутнього гімну міста розпочалася у 2000 році, коли йшла активна підготовка до святкуванні 225-річчя Кривого Рогу. Головний сценарист заходу – Віктор Удовенко написав текст майбутнього гімна. Він пропонував різним композиторам Кривого Рогу написати до нього музику, але абсолютно всі спроби не дали жодного результату. Тоді Віктор Удовенко вирішив запропонувати спробувати написати музику до його тексту Ірину Шевченку. Але вона не хотіла братися за цю роботу, бо мала дуже велике навантаження. З Іриною Шевченко довго розмовляв не лише автор тексту, а й представники відділу культури міського виконкому. після тривалих умовлянь, Ірина Шевченко взялася за написання музики до тексту Віктора Удовенка. Вона написала музику лише за півгодини. “Криворізький вальс” у творчості Шевченка став першим та успішним вальсом. То була неймовірна мелодія, яка заполонила серце кожного.

Вперше “Криворізький вальс” написаний Іриною Шевченко прозвучав у 2000 році під час святкування Дня міста на стадіоні “Металург”. З того моменту ця мелодія та текст стали улюбленими для кожного мешканця міста. У Кривому Розі немає такої людини, яка не знає напам’ять текст гімну та його мелодію.

У 2009 році серце Ірини Шевченка перестало битися. Вона померла у віці 49 років через раптову хворобу.

Comments

.,.,.,.