Життя на сцені: діяльність акторки з Кривого Рогу Ганни Удовенко

Професія актора дуже складна та потребує багато життєвої енергії, адже у кожній ролі ці люди повинні зануритися у емоції і почуття свого героя так, щоб глядач їм повірив. Зробити це вдається не всім, тому і шлях у цій сфері є таким довгим і тернистим. Талановита криворожанка Ганна Іванівна Удовенко впоралася зі своєю місією актора і вважає, що найголовнішу мету у своєму житті виконала, – служить сцені та прихильникам. Багато років поспіль криворожанка пропрацювала у міському театрі ім. Шевченко, хоча спочатку навіть не мріяла стати акторкою. Проте, “свою” справу іноді знаходиш зовсім випадково. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Юність Ганни Удовенко та початок акторського шляху

Дитинство криворізької акторки припало на післявоєнні роки, тому сама жінка згадує, що іноді їжі не вистачало, щоб наїстися як слід. Юна Ганна дивилася тоді на себе в дзеркало і лякалася своїй підлітковій худорлявості, а її батько вже у той час бачив у ній майбутню артистку. До речі, у документах батьки записали відому криворожанку як Нюся. 

Так як Ганна Іванівна має чудові акторські здібності, важко повірити, що колись вона і не планувала бути акторкою. Дівчина мріяла стати вихователем у дитячому садочку і проводити час у колі малечі. Проте, від долі не втечеш і все вирішив за Ганну один випадок. А все почалося з того, що Ганна одружилася зі знаменитим криворізьким режисером, професійним актором та автором гімну Кривого Рогу Віктором Удовенко. 

Якось чоловік попрохав Ганну Іванівну взяти участь у його дипломній роботі і підмінити одну акторку у казці. І так непомітно, творча професія захопила Ганну Удовенко, а свого чоловіка Віктора жінка з тих пір вважає своїм натхненником і кращим наставником. Криворожанка вважає, що саме завдяки коханому та талановитим режисерам, які працюють у театрі Шевченка, їй вдалося зіграти свої найкращі ролі. За сорок п’ять років на сцені їх нараховується близько 200 і це вражаюча цифра, якою може похизуватися не кожен столичний актор. Ганна Іванівна справді присвячувала роботі увесь цей час і, найголовніше, робила це з великою любов’ю до театру, мистецтва і глядача. 

Визначні ролі криворожанки та особливості роботи у театрі

Ганна Іванівна впевнена, що ролі схожі на дітей і кожна з них особлива і важлива по-своєму. Тому і виділити щось одне жінці складно. Спочатку на думку спадає одна із перших театральних вистав з участю Ганни Удовенко – Малахова у “Варварах”. Також криворізькому глядачу запам’яталася роль Гертруди у виконанні Ганни у “Гамлеті”, Одарки у “Запорожець за Дунаєм”, Юліани Воляпюк у “Сільві”.  

Хоча на криворізькій сцені Ганна Удовенко провела не один десяток років, репертуар акторки залишається таким же багатим та насиченим. Завдяки професіоналізму і майстерності їй під силу як комедійні ролі (“Кайдашева сім’я”, “Витівки Хануми”), так і більш глибокі драматичні (“Дуже проста історія”, “Поріг”). Крім того, криворожанка має чарівний голос, тому активно бере участь і музичних виставах: “Весела вдова”, “Моя прекрасна леді”, “Дами і гусари” тощо. 

Ганна Удовенко точно впевнена у своєму щасті – як особистому, так і професійному. На криворізькій сцені їй вдалося набути дуже цінний досвід, який допоміг їй стати самореалізованою і щасливою. Акторці цікаво пробувати себе у різних амплуа, експериментувати з образами, щось нове завжди дарує їй купу позитивних емоцій. 

Ганна Іванівна розповіла, що у акторській діяльності існує таке твердження, що нібито якість роботи залежить від твоїх колег у виставі. Акторка не може повністю зруйнувати цей стереотип, але розповіла, що за роки її діяльності їй завжди щастило на талановитих партнерів. Її запрошували у свої вистави навіть режисери-постановники з Києва, такі як Євген Вісник, Григорій Кононенко і Валентина Булатова.

Comments

.,.,.,.