“Урбаністичний Хакатон” у Кривому Розі: що це таке і як було?

“Хакатон” – це захід, який об’єднує однодумців. Під час нього вони дуже злагоджено та інтенсивно працюють над вирішенням якоїсь проблеми. Зазвичай такий захід як хакатон проходить кілька днів. Дуже часто хакатони проводять у галузі розробки програмного забезпечення, але є й такі, які спрямовані на розробку рішень у галузі освіти, урбаністики та іншого. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Історія “хакатону”

Слово “хакатон” вперше в лексиці з’явилося у 1999 року. Його активно почали використовувати на території США у компаніях, що займалися розробкою програмного забезпечення. У 1999 році відбувся захід-хакатон, в рамках якого десять компаній-розробників працювали над написанням нової програми, яка б не підпадала під жорсткі експортні обмеження, встановлені на території США на криптографічне програмне забезпечення.

На початку 21 століття хакатони стали неймовірно популярними заходами. Їх організовували як компанії, і інвестори як інструмент швидкого пошуку нового сучасного рішення. Головними цілями такого заходу стали:

  • зацікавлювати та залучати більше людей до розробки різних рішень;
  • надати можливість початківцям розробникам та експертам комунікувати між собою;
  • популяризувати розробки.

Спочатку хакатони призначалися для пошуку рішень щодо розробки нового програмного забезпечення та інших платформ. Згодом почали проводити заходи щодо пошуку мови програмування, API, фреймворку. А також хакатони почали проводити для вирішення різноманітних соціальних проблем. Такий захід неодноразово проводили у Кривому Розі.

Хакатон у Кривому Розі

У 2019 році у Кривому Розі зібралося понад сотня різних експертів на “Урбаністичний хакатон”. Головною темою заходу була, звичайно, урбаністика, промисловий дизайн, муніципальний розвиток, а також те, як можна в майбутньому з максимальною ефективністю використовувати старі промислові об’єкти та занедбані міські майданчики. Захід проводився за підтримки компанії “Метінвест”, а також “Криворізького фонду майбутнього”.

В рамках такого мозкового штурму виходять ідеї, які можуть дати друге життя старому об’єкту. Зокрема, на таких об’єктах можуть бути відкриті різні місця для дозвілля, туризму, відпочинку та іншого. Адже Кривий Ріг є дуже величезним індустріальним містом і має великий потенціал для розвитку промислового туризму. Тут багато шахт, кар’єрів, що давно не діють, та інших промислових об’єктів, яким можна дати друге життя.

У 2019 році як експерти на “Урбаністичний хакатон” у Кривому Розі були запрошені фахівці з міста Херсон. Вони у 2016 році реалізували дуже масштабний проект під назвою “Кластер креативних індустрій”. Його було реалізовано на території колишнього машинобудівного заводу. Для Кривого Рогу це був абсолютно новий досвід.

Експерти із міста Херсон займалися ревіталізацією старих промислових зон ще від початку 21 століття. Вони поступово вивчали та переймали досвід європейських країн. Згодом у Херсоні почали з’являтися успішні проекти ревіталізації. Одними з таких проектів є “Урбансад”.

Жителі Кривого Рогу на “Урбаністичному хакатоні” протягом кількох днів розглядали ідеї ревіталізації таких промислових об’єктів як:

  • шахта “Вентиляційна”;
  • комплекс теплиць;
  • будівля колишнього рудоуправління;
  • Бурщицький відвал;
  • шахта “Артем-2”;

Крім того, на заході також розглядалася взаємодію суспільство-бізнес-влада для подальшого успішного втілення ідей щодо ревіталізації.

Comments

.,.,.,.