“Kryvyy Rih IT-Cluster” для досягнення культури високотехнологічного підприємництва у місті

“Kryvyy Rih IT Cluster” є унікальною громадською організацією для Кривого Рогу. Її головною метою є створення та підтримка проектів, які сприяють розвитку ІТ-екосистеми Кривого Рогу. Ця організація допомагає розвитку високотехнологічного підприємництва місті. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Історія заснування “Kryvyy Rih IT Cluster”

Фото: krit.org.ua.

Історія криворізької громадської організації “Kryvyy Rih IT Cluster” розпочалася у 2015 році. Громадська організація стала своєрідним інструментом, який об’єднує міські інноваційно-технологічні компанії, місцеву владу, а також вищі навчальні заклади Кривого Рогу для подальшого комплексного перетворення міської ІТ-екосистеми.

Ініціаторами створення у Кривому Розі такої громадської організації у 2015 році виступило неформальне об’єднання “Kanonit”, а також “LivaRava Community”. Це було суспільство, яке стрімко розвивалося навколо відомої компанії “LivaRava”. Головною метою створення у Кривому Розі такої громадської організації, як “Kryvyy Rih IT Cluster”, був пошук відповідних ІТ-фахівців, які готові були б у дружньому колективі розвивати інформаційно-технологічне підприємництво у місті.

З 2015 року у Кривому Розі проходив активний пошук ІТ-фахівців, які були зацікавлені у формуванні у місті сприятливого середовища для ведення ІТ-бізнесу, просуванні Кривого Рогу як привабливої інноваційної локації, активній підтримці міського технологічно-інноваційного товариства, а також освіти. І зрештою зробити з промислового міста Кривий Ріг справжній інноваційно-технологічний центр міжнародного масштабу. Пошук спеціалістів здійснювався за допомогою семінарів, конференцій та тематичних зустрічей.

Чого досягла організація “Kryvyy Rih IT Cluster” з 2015 року?

Фото з Facebook-сторінки “Kryvyy Rih IT Cluster”.

Головними досягненнями в роботі організації “Kryvyy Rih IT Cluster” починаючи з 2015 року є залучення більш ніж сотні фахівців-фрілансерів до розвитку ІТ-сегменту в Кривому Розі, а також об’єднання більше десяти великих криворізьких компаній в неофіційну асоціацію.

Також починаючи з моменту заснування громадської організації “Kryvyy Rih IT Cluster” у місті було проведено понад десять семінарів, три хакатони, а також три конференції. Крім того, у Кривому Розі неодноразово проводилися нетворкінги подій інноваційно-технологічного товариства.

Одним із головних досягнень “Kryvyy Rih IT Cluster” є відкриття першого у Кривому Розі інноваційно-технологічного простору “IT HUB Coworking”. Новий хаб було відкрито у Кривому Розі в одному з корпусів Державного університету економіки та технологій. І що головне, за багато років роботи громадська організація змогла налагодити координаційну роботу між владою Кривого Рогу, місцевим бізнесом та міськими навчальними закладами.

Проблеми розвитку ІТ-сегменту у Кривому Розі

Фото з Facebook-сторінки “Kryvyy Rih IT Cluster”.

Коли у 2015 році було створено громадську організацію, вона зіткнулася з величезними труднощами. Кривий Ріг на той момент був далеко не інноваційним містом. Недостатньо розвинена інфраструктура, відсутність інноваційно-технологічних компаній, що стабільно працюють, а також обмежена кількість заходів стали великою перешкодою в розвитку ІТ-екосистеми в місті. Це все постійно викликало відтік кадрів із Кривого Рогу до інших міст і країн, де ІТ-екосистема розвинена належним чином.

Громадська організація “Kryvyy Rih IT Cluster” у 2020-х роках продовжує активно розвивати міське ІТ-товариство. У Кривому Розі проводяться різноманітні тематичні зустрічі, тренінги, майстер-класи, семінари, конференції та інше, які спрямовані на розвиток високотехнологічного підприємництва та ІТ-культури у Кривому Розі.

Comments

.,.,.,.