Кіноклуб “Docudays UA” у Кривому Розі

“Docudays UA” це ціла мережа кіноклубів, що знаходиться на території всієї України. Зокрема такі клуби є і в Кривому Розі. Такі клуби у Кривому Розі дуже добре сприяють місцевому розвитку, а також впровадженню реформ у галузі прав людини. Усі зміни здійснюються за допомогою показу документальних фільмів. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Історія створення мережі кіноклубів “Docudays UA”

Головною метою створення такого унікального проекту як Docudays UA є правова освіта населення України, а також повний вільний доступ до найкращих документальних фільмів з усього світу.

У кіноклубах “Docudays UA” почали показувати різні документальні фільми щодо прав людини, влаштовувати дискусії та інше. Все це сприяло розширенню знань про права людини, а також різні засоби захисту. На жаль, навіть у 21 столітті не всі жителі України знають про всі свої права і далеко не кожен може їх відстояти. Документальні фільми “Docudays UA” – це про людську гідність, яка має бути однією з найвищих цінностей.

Крім усього цього, у людей, які відвідують кіноклуби, формується громадська позиція і вони стають активними діячами.

Кіноклуби цієї мережі ніяк не належать до будь-якого бізнесу, до політики та релігії. За допомогою кіноклубів “Docudays UA” українці можуть отримати вільний доступ до найкращих документальних фільмів, які стосуються прав людини. “Docudays UA на території України відкривають у звичайних школах, вищих навчальних закладах, навіть у бібліотеках та інших просторах та організаціях. Про це писали на офіційному сайті “Docudays UA”.

Що показують у кіноклубі “Docudays UA”?

У колекції кіноклубу “Docudays UA” представлено величезну кількість документальних фільмів, яка з року в рік поповнюється новими стрічками. Зокрема, кіноклуб “Docudays UA” представляє українському глядачеві фільми, які раніше були представлені на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини та інших світових кінофестивалів. Команда “Docudays UA” також старанно працює над тим, щоб перекласти кожен фільм українською мовою та озвучити його.

Абсолютно кожна кінострічка, яка знаходиться у колекції клубу “Docudays UA”, має відповідну ліцензію на її показ.

На базі кіноклубів в українських містах організовують не просто покази документальних фільмів, це повноцінні освітні та просвітницькі заходи.

“Docudays UA” у Кривому Розі

У 2020-х роках мережа кіноклубів Docudays UA масштабувалася по всій Україні. Клуби документального кіно про права людини відкривають прямо на базі шкіл та університетів. Лише станом на 2019 рік на території України було відкрито 208 кіноклубів “Docudays UA”, а у 2020 році їх стало вже 478.

Було відкрито такі унікальні кіноклуби і в промисловому місті Кривий Ріг.

Знання прав людини є важливою складовою освіти, тому в Кривому Розі кіноклуби були відкриті:

  • при Пришкільному таборі “Дивосвіт” на базі Криворізької гімназії № 127;
  • при Криворізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 52;
  • при Криворізькому міському правозахисному товаристві;
  • при Першому криворізькому місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Щороку на території України кіноклуби “Docudays UA” організовують понад дві тисячі показів документальних фільмів, різних заходів, у рамках яких обговорюють права людини, проведення реформ у цій галузі та багато іншого. До кіноклубу “Docudays UA” щороку приєднується близько 40 тисяч людей.

Comments

.,.,.,.