Хормейстерка Криворізького музичного коледжу Суханова Лариса

Суханова Лариса Федорівна 50 років працювала викладачем у дитячих хорових відділеннях на базі Криворізького обласного музичного училища. За цей час вона виховала безліч визначних хормейстерів, сольних та хорових співаків, діячів культури. Лариса Федорівна зробила неоціненний внесок у розвиток музичної культури Кривого Рогу. Далі на kryvyi-rih-trend.

Життєвий шлях Суханової Лариси Федорівни

Фото із сайту domashka

Суханова Лариса Федорівна народилася 1 березня 1923 року у Росії. Родина Лариси Федорівни була дуже творчою, її дідусь самостійно навчився грати на багатьох інструментах. Усі у сім’ї мали музичну освіту. Лариса Федорівна не була винятком та здобула освіту в Київській державній академії імені Петра Чайковського. Її викладачем був композитор та завідувач кафедри хорового диригування М.І. Веріковський. Після навчання Суханова була викладачем у кількох музичних училищах у містах Кам’янець-Подільський та Чита. Пізніше диригувала солдатським хором у Києві.

1961 року в Кривому Розі було відкрито музичне училище у Кривому Розі. В 1965 році директор М.І. Ромасенко запросив Ларису Федорівну приєднатися до колективу на посаду хормейстера. З цього моменту розпочалася тривала та плідна викладацька діяльність Суханової у Кривому Розі. Упродовж 50-ти років Лариса Федорівна “кувала” талановитих диригентів у Криворізькому музичному училищі. Також вона викладала у міському педагогічному інституті. Суханова Лариса Федорівна пропрацювала викладачем понад 70 років, за що отримала безліч нагород та подяк, включаючи знак “За заслуги перед містом”.

Плоди викладацької діяльності Лариси Федорівни Суханової

За свою багаторічну кар’єру Суханова виростила не одне покоління музикантів. Серед студентів Лариси Федорівни безліч відомих хормейстерів, виконавців хорового та сольного співу, викладачів та діячів культури. Слава про них розлетілася не лише в Україні, а й за її межами.

Фото Віктора Петриченка

До учнів Лариси Федорівни входить Віктор Петриченко, який був народним артистом України, хормейстером Національної заслуженої академічної капели “Думка”, викладачем Київської державної Консерваторії імені Петра Чайковського.

Фото із сайту domashka. Лариса Суханова разом з ученицею Тетяною Фудрак

Ще однією видатною ученицею Лариси Федорівни Суханової є Тетяна Дмитрівна Фудрак, яка займає посаду завідувача науково-методичної комісії хорового диригування та є старшим викладачем музично-педагогічного відділення КНУ.

Лариса Федорівна виховала також працівників Криворізького музичного училища, таких як керівник хору “Відродження” Л. Красильникова, викладачі С. Пікуль та Є. Каліна. До учнів входить Ю. Барський, який є директором ізраїльської консерваторії. Також Лариса Федорівна навчала естрадного співака А. Грицишина, який був композитором та автором творів.

Самі учні відгукуються про Ларису Федорівну як про людину, яка вміла організувати та надихнути молодих людей, прекрасного педагога, який ставав другом, і про хормейстера, який нікому не давав спуску, включаючи себе. Лариса Федорівна завжди відповідально готувалася до уроків зі своїми учнями, навіть перебуваючи у похилому віці, вивчала напам’ять нові твори, щодня розширювала свій кругозір. Про це йдеться у статті.

Лариса Федорівна Суханова залишиться у пам’яті криворіжан прекрасним педагогом та діячем культури, людиною, яка всім серцем любила життя та своїх учнів. Лариса Федорівна зробила неоціненний внесок у розвиток музичної культури нашого рідного міста.

Comments

.,.,.,.