Алла Кульбаба – відома жінка-диригент, яка народилася у Кривому Розі

Криворізька земля багата на таланти, ще одним підтвердженням цього стала Алла Кульбаба. Вихованка Криворізького обласного музичного коледжу стала диригентом у Національному академічному театрі опери та балету України ім. Тараса Шевченка. Також їй надано звання Народної артистки України. Далі на kryvyi-rih-trend.

Життєвий шлях хормейстера Алли Кульбаби

Алла Кульбаба народилася 3 квітня 1968 року у Кривому Розі. Батьки Алли були інженерно-технічними працівниками на одному із промислових підприємств нашого міста. Вікторія Григорівна (мати Алли) була творчою людиною і дуже любила ходити до театру, проте своє життя вона пов’язала з технічною професією. Коли у жінки народилася дочка, було вирішено відвести Аллу до музичної школи. Алла Кульбаба навчалася у Міській школі мистецтв №2 на вулиці Свято-Миколаївська. Надалі проходила навчання у Криворізькому музичному училищі на факультеті хорового диригування, яке закінчила у 1987 році з відзнакою. На одному з концертів під час навчання в училищі талановиту студентку помітив Р. Лисенко, який запросив Аллу до Києва на прослуховування до Київської національної консерваторії імені Петра Чайковського. Після успішного прослуховування Алла Кульбаба вступила до консерваторії на відділення хорового диригування. Через 3 роки вступила до відділення симфонічного диригування. У 1995 році закінчила навчання у Київській національній консерваторії з двома спеціальностями.

Після закінчення навчання Алла Кульбаба працювала асистентом головного диригента у Національній опері України. Через рік талановита криворіжанка сама диригувала складні музичні твори. У цей період Алла Кульбаба розпочала свою активну викладацьку діяльність. Починаючи з 1998 року працювала у Київському національному університеті культури та мистецтв, а з 2001 року перейшла на кафедру оперної підготовки та музичної режисури Національної музичної академії України

 імені Петра Чайковського. З 2015 по 2017 рік диригувала у Київському національному оперному театрі.

Творча діяльність Алли Кульбаби

Фото із газети “Пульс”

Алла Кульбаба є диригентом-постановником, який працював над численними творами, включаючи опери таких композиторів, як Майборода, Гулак-Артемівський, Пуччіні, Верді, Белліні, Доніцетті та Чайковський, а також балети Прокоф’єва та Чайковського. Вона також співпрацювала з Київським симфонічним оркестром і хором під керівництвом Р. Макмерріна, гастролювала в США, Казахстані, Киргизстані та Узбекистані як запрошений головний диригент. Крім того, Алла Кульбаба поставила оперу “Самотність?!” О. Комлікової в Оперній студії НМАУ у 2009 році.

Криворіжанка співпрацює з багатьма симфонічними оркестрами, філармонічними та театральними колективами країни, у тому числі Державний естрадно-симфонічний оркестр України, Дніпропетровська філармонія, Одеський національний академічний театр опери та балету, театри Схід Опера (м. Харків) та Дніпро Опера. театру України та як запрошений диригент гастролювала в Японії, Бельгії, Данії, Німеччині, Нідерландах.

Аллу Кульбабу часто запрошують стати членом журі багатьох всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів.

У 2016 році вона стала диригентом-постановником опери «Бастьєн та Бастьєн» В.А. Моцарта у Київській опері, а також диригувала операми «Травіату» Дж. Верді та «Весілля Фігаро» В.А. Моцарта, а також балетами “Лускунчик” П. Чайковського, “Ромео і Джульєтта”, “Петрик і Вовк” на музику С. Прокоф’єва, “Карнавал тварин” на музику К. Сен-Санса в різних театрах.

Comments

.,.,.,.