Віктор Петриченко — видатний диригент, який народився у Кривому Розі. Був викладачем, який за свою кар’єру виховав безліч талановитих диригентів-хормейстерів. Віктор Вікторович був професором кафедри хорового диригування. Також неодноразово був відповідальним секретарем приймальної комісії Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, який тривалий час очолював хоровий відділ Київської середньої спеціалізованої школи-інтернату імені М. Лисенка, проводив майстер-класи та читав лекції у різних музичних закладах України. Він був також запрошений головою державних екзаменаційних комісій у музичних училищах. Далі на kryvyi-rih-trend.
Біографія видатного диригента-хормейстера

Віктор Вікторович був народжений 12 травня 1954 року у Кривому Розі. Батьки Віктора Петриченка працювали інженерами на одному із гірничо-збагачувальних підприємств Кривого Рогу. Віктор із самого дитинства виявляв інтерес до музики. У віці шести років кілька музичних шкіл Кривого Рогу були готові навчати юного Віктора, який успішно склав іспит. Пройшовши 8 класів Криворізької загальноосвітньої школи, Віктор Петриченко вступив до Криворізького обласного музичного училища. Закінчив Віктор факультет диригування, його викладачем була Л.Ф. Суханова.
1973 року Віктор продовжив своє навчання у Київській державній консерваторії ім. П.І. Чайковського. Петриченко був чудовим учнем і закінчив консерваторію з відзнакою у 1978 році. Наступним кроком стало проходження аспірантури, завдяки якій Віктор Петриченко отримав кваліфікацію диригента хору, а також став викладачем вищої навчально-музичної установи. Вперше викладати Віктор Вікторович розпочав у НМАУ ім. П.І. Чайковського на факультеті хорового диригування. Клас Віктора Петриченка випустив понад 50 студентів. Диригент став автором особливої мануальної техніки. Ці знання професор передавав своїм студентам. Серед випускників класу Петриченка безліч успішних та відомих хормейстерів.
Свою викладацьку діяльність Віктор Вікторович поєднував із професією хормейстера-постановника у Національній заслуженій академічній капелі “Думка”. За свою 30-ти річну кар’єру він поставив понад 40 всесвітньо відомих творів.
Віктор Петриченко помер 21 вересня 2014 року. Похований хормейстер на Лісовому цвинтарі у Києві.
Внесок Віктора Петриченка у розвиток культури
Працюючи над творами сучасних хорових композиторів різних напрямків, Віктор Петриченко особисто сприяв розвитку української композиторської школи. Студенти консерваторії та його хормейстерської школи продовжили справу його життя завдяки знанням та досвіду, які Віктор Вікторович їм передав. Багато учнів його класу стали лауреатами міжнародних та всеукраїнських конкурсів, є хормейстерами провідних колективів в Україні, а також знайшли себе у викладанні у музичних навчальних закладах нашої країни. Особливу увагу хормейстер приділяв духовній музиці. Віктор Петриченко неодноразово піднімав її теми та образи, а також впроваджував твори до концертної програми. Неодноразово на концертах, які ставив хормейстер, можна було почути українську музичну спадщину.
Віктор Вікторович Петриченко отримав почесне звання Народного артиста України у 2004 році, а також був заслуженим діячем мистецтв України. Петриченко був видатним хормейстером-постановником, професором та людиною мистецтва, який був закоханий у музику до самої смерті. Віктор Вікторович ще один доказ, що криворізька земля щедра на видатних та талановитих людей.