Відомий випускник Криворізького музичного коледжу Володимир Зубицький

Володимир Зубицький є великою гордістю Криворізького обласного музичного коледжу (раніше училища). Володимир створював симфонії для великих та камерних оркестрів, для опер та балетів, для оркестрів народних інструментів, для хору тощо. Володимир опанував мистецтво гри на баяні, реалізувався як композитор та диригент. Далі на kryvyi-rih-trend.

Біографія Володимира Зубицького

Володимир Зубицький народився 1953 року у селі Голоскове, Миколаївської області, у родині лікаря-фітотерапевта. Юні роки Володимир провів у Кривому Розі. Зубицький прийняв рішення вступати до Криворізького музичного училища до класу

М. Потапова, в якому опанував мистецтво гри на баяні. Володимир закінчив навчання у 1968 році. У 1969 році він вступив до Музичного училища імені Гнесиних у Москві, навчившись у класі В. Мотова. У період з 1971 по 1976 рік отримував освіту в Київській державній консерваторії імені Петра Чайковського, де навчався грати на баяні у класі В. Бесфамільнова, композиторству у класі М. Скорика та диригування у класі В. Кожухаря та В. Гнідаша.

З 1978 року він є членом Спілки композиторів УРСР, яка зараз є Національною спілкою композиторів України. Він працював солістом “Укрконцерту” у Києві з 1976 по 1979 рік та дав понад 200 концертів у містах СРСР та зарубіжних країнах. З 1980 року він став солістом Держконцерту СРСР, гастролював та проводив майстер-класи у Польщі, Франції, Німеччині, США та інших країнах.

Він був головою секції молодих композиторів Спілки композиторів УРСР з 1984 по 1988 рік та президентом Асоціації баяністів та акордеоністів України з 1988 по 1998 рік. З 1995 року він проживає в Італії та продовжує активну творчу, концертну та викладацьку діяльність. Він викладає на міжнародних курсах для акордеоністів у Бельгії, Болгарії, Італії, Німеччині, Польщі тощо.

Особливості творчості Володимира Зубицького

Фото із газети “День”

Володимир Зубицький створює музику різних жанрів та складів, включаючи музично-драматичні, симфонічні, оркестрові, хорові твори, а також камерні твори для різних інструментальних складів та окремих інструментів, таких як баян, марімба, бандура, флейта, фортепіано та інші. Крім того, він також створює транскрипції для баяна та баяна та оркестру (симфонічного чи камерного) власних творів та творів інших композиторів, а також опрацювання українських народних пісень.

Музичний стиль композитора ґрунтується на синтезі різних стильових напрямків, таких як неофольклоризм, авангардизм, неокласицизм та неоромантизм. У його музиці відчутно вплив таких відомих композиторів, як І. Стравінський, С. Прокоф’єв, Д. Шостакович та Б. Барток. Крім того, він спадкоємець і продовжувач традиції Б. Лятошинського та М. Скорика.

Музика композитора багата на емоційно-образні барви, що мають генетичне коріння в українських фольклорних джерелах. У перші два десятиліття своєї творчої діяльності він зосереджувався на написанні великоформатних музично-драматичних творів, таких як опери та балети, симфонії, вокальні твори та різна інструментальна музика. Однак з 1990-х він зосереджується на написанні виключно інструментальної музики різних жанрів і для виконавського складу.

Визнання та нагороди Зубицького Володимира

Фото із газети “День”

У 1975 році у Фінляндії Володимир отримай нагороду “Чемпіон світу з баяну”, вигравши щорічне змагання серед акордеоністів. 1985 року отримав премію польського відділення UNESKO. Цього року отримав премію Міжнародного конкурсу композиторів у Польщі. 1993 року здобув почесне звання Заслуженого діяча мистецтв України. 1994 року отримав премію ім. М. Лисенка. 2000 року став лауреатом Міжнародного конкурсу композиторів “Акко-2000”. 2012 року отримав премію ім. Б.Лятошинського. У 2013 році нагороджений орденом “Жива легенда” Всесвітньої асоціації акордеоністів.

Comments

.,.,.,.