Театральне життя у Кривому Розі. Чому більшість мешканців міста не відвідують театр

Кривий Ріг відомий як в Україні, так і в усьому світі завдяки своєму промисловому характеру. Для багатьох це своєрідна гордість за рідну Батьківщину, але така обгортка приховує цікаве освітнє та культурне життя. На жаль, через велику кількість промислових підприємств та певні стереотипи більшість жителів Кривого Рогу навіть не уявляють можливість культурного розвитку. Досить часто люди просто не ознайомлені з місцем та часом проведення унікальних вистав та цікавих заходів. Тож, у чому полягає основна проблема занепаду театрального життя у місті? Далі на kryvyi-rih-trend.

Особливості театрального життя міста

Театральне життя у Кривому не тільки існує, але й постійно шукає нові та цікаві формати для представлення на сцені. Зокрема у місті є театр драми та музичної комедії імені Т. Г. Шевченка, міський театр ляльок та театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху». Усі три театри охоплюють різноманітне коло тем, розраховані на людей будь-якого віку та представляють класичні, унікальні, оригінальні та сучасні вистави. Більш того Кривий Ріг має ще безліч талантів в акторській сфері діяльності, таким чином організовують цікаві заходи, незвичні вистави та незабутні видовища. Звичайні мешканці володіють вузьким колом інформації про багатьох інших авторів, окремих митців та театральні студії. А завдяки усім цим представникам театрального мистецтва розвивається культурне життя міста.

Важливі аспекти розвитку театральної сфери

Цікавим був візит до Кривого Рогу театрального експерта та блогера Сергія Винниченка. У березні 2023 року було організовано своєрідний захід, який зібрав представників місцевих театрів. Тут обговорили основні проблеми та позитивні риси культурного життя міста. Сам Сергій є засновником проєкту на інтернет-порталі «Театральна риболовля». Зустріч було організовано під час круглого столу в арт-просторі «БомБік».

Фото: krivbasscity

Основною проблемою, що перешкоджає розвитку театру в Кривому Розі є те, що люди не володіють достатньою кількістю інформації про проведення вистав. Навіть до заходу, що влаштовував Сергій долучилися не всі через низьку обізнаність. У місті дуже багато по-справжньому талановитих акторів та митців, але вони відомі тільки у вузькому колі глядачів і аудиторія на подібних виставах майже не змінюється. Представники невеликих творчих об’єднань роблять велику помилку, адже думають, що про них і так знає все місто. Сергій наголосив на необхідності знаходити методи та можливості для комунікації з потенційним глядачем. Потрібно частіше заявляти про своє існування та діяльність. Гарним буде також розвиток свого власного бренду, наразі це можна легко робити у різноманітних соціальних мережах. Також відсутня певна структура усіх можливих організацій, що пов’язані з даним видом творчої діяльності. За словами Сергія Винниченка театр у наш час – це не тільки споруда у центрі міста, а більш ширше поняття. Це найрізноманітніший спектр локацій та вистав. Це також і постановки, що можуть відбуватися будь-де, навіть в бомбосховищі (на жаль, за умов воєнного стану). Люди зараз віддаляються від установлених стандартів та зразків, наприклад, молодь звертає увагу більше на феєричність та задум вистави, а не на величні колони будівлі, що зустрічають біля входу. Їм цікаві нові формати та ідеї, адже це прекрасна можливість ознайомитись з класичними творами крізь призму сучасних образів. Нове суспільство потребує змін, а актори Кривого Рогу досить вдало втілюють їх у реальність. На думку експерта театральна діяльність потребує більшої уваги та аналізу. Фундамент вже закладено, необхідно тільки розвивати цю тему та говорити про неї як можна більше. Про повідомляє krivbasscity.

Comments

.,.,.,.