Інклюзивний театр у Кривому Розі

Хоча більшість жителів Кривого Рогу володіють не зовсім достатньою кількістю інформації щодо театрального життя міста, актори продовжують втілювати в життя свої геніальні, сучасні та унікальні задуми. Вони створюють по-справжньому цікаві проєкти та займаються розробкою нових захоплюючих вистав. У Кривому Розі багато неймовірних та дивовижних людей, що розробляють сучасні формати. Для усього цього щодня покладається величезна кількість зусиль. Одними з найбільш унікальних та незвичних є інклюзивні вистави. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Основна місія інклюзивного мистецького проєкту «Краще разом»

Інклюзивний мистецький проєкт «Краще разом» було створено для надання людям з обмеженими можливостями шансу долучитися до творчого життя. Він спрямований на встановлення творчих зв’язків між людьми з інвалідністю та без. Завдяки цьому суспільство повинно зрозуміти, що такі люди можуть та мають право на інтеграцію у громадське життя. Для багатьох учасників це єдина можливість втілити свою заповітну мрію, отримати необхідний розвиток, розкрити талант і просто поспілкуватися на різні теми. Представники мистецького руху створюють власні чарівні,незабутні та оригінальні вистави. Вони збираються для репетицій та розробки сюжету, обирають відповідні костюми та декорації. Тут вони по-справжньому щасливі та відчувають себе потрібними у суспільстві.

Розкриття завіси дивовижного театрального світу

На їх рахунку безліч успішних вистав, вони творчі, талановиті та віддані театральній діяльності, їх полюбляють глядачі, а на сцені вони відчувають радість – усе це про акторів інклюзивного мистецького проєкту «Краще разом». Вистави, у яких вони грають насичені неймовірною енергією та силою. Подібною була інклюзивна вистава «Перед дверима», що відбулася у Криворізькому театрі драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка у 2020 році. Це було зображення мотивів Григорія Сковороди, мешканці Кривого Рогу могли на власні очі спостерігати за відтворення думок видатного українського мандрівника, письменника, філософа та композитора. Незважаючи на те, що  на сцені грали непрофесійні актори, це не завадило їм повністю передати усі ті почуття та емоції, що притаманні їх героям. Режисер проєкту та ініціаторка вистави Євгенія Морозова-Попова розповіла, що кожен учасник ховає усередині дивовижну особистість та має свою унікальну життєву історію, тому глядачу і взагалі суспільству потрібно навчитися їх розуміти та чути. Професійні актори, що були залучені до вистави здивовані легкістю роботи з цими людьми та їх талантом відчуття образу. Для них це цікавий досвід та неймовірний кінцевий результат. 

Фото: Перший Міський 

Проєкт «Краще разом» (як і його учасники) руйнує стереотипи та відкриває справжні почуття людей з обмеженими можливостями. Вони відверті та доброзичливі, а їх історії вражають та надихають. Актори є втіленням усіх тих якостей, яких не вистачає у сучасному суспільстві. Завдяки їм глядачі мають змогу більш глобально розглянути звичні буденні теми та переосмислити багато речей. До того як потрапити у зал глядачі мали можливість на декілька хвилин відчути те, з чим стикаються люди з інвалідністю щодня. У фоє театру був створений маршрут своєрідної інклюзивної мандрівки  в інтерактивній формі. Тут можна було спробувати долати перешкоди місцевих вулиць наосліп або в інвалідному візку, а також відтворювати слова шрифтом Брайля та мовою жестів. Загалом учасники проєкту здійснюють тури та подорожі, які ознайомлюють з їх театральною діяльністю людей у різних куточках України. Про це повідомляє Суспільне Новини.

Comments

.,.,.,.