У Кривому Розі народилося багато талановитих особистостей, які присвятили своє життя улюбленій справі та стали заслуженими діячами мистецтва в Україні. Про них відомо не тільки у рідній країні, але й за кордоном, тому криворіжці мають знати та пишатися талантами своїх співвітчизників.
Театральний режиссер Уривський Іван Сергійович почав свою творчу кар’єру дуже рано, тому вже встиг подарувати світу багато чудових вистав. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.
Життєпис та перші кроки у кар’єрі режисера
Уривський Іван Сергійович народився 9 березня 1990 року у місті Кривий Ріг. Тут він із із родиною провів своє дитинство та, закінчивши школу, вступив до криворізького будівельного технікуму. Навчання хлопець не закінчив, тому що вирішив спробувати себе у театрі, але не режиссером, а актором.
Для цього Іван переїхав до Києва та спочатку пішов на творчий конкурс до Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого. Там йому відмовили через те, що хлопець занадто “оригінально” підійшов до підготовки і прочитав перед прийомною комісією два різні об’єднані монологи із одного твору.
Однак, це не змусило Івана здатися, і теж саме він прочитав перед комісією у Київському національному університеті культури і мистецтв. Хлопця взяли на режисуру і це визначило його подальшу долю.
Свої перші театральні постановки Іван Уривський створив ще у студентські роки. Зокрема, водевіль за мотивами п’єси Ежена Лабіша “Солом’яний капелюшок”, “Дядя Ваня” за Чеховим, “Украдене щастя” за твором Франка. На п’ятому курсі майбутній режисер поставив п’єсу “Тіні забутих предків” за повістю Михайла Коцюбинського.
Після випуску із університету, Іван Сергійович переміг у конкурсі на посаду головного режисера у театрі ім. Василька і пропрацював там цілий рік, після чого прийняв рішення продовжувати свою творчу діяльність в Києві.
Те, що на всіх етапах кар’єри відрізняло Івана Сергійовича від багатьох інших українських режисерів, – вміння експериментувати сміливо та яскраво, відсутність страху перед складними темами. У своїх інтерв’ю режиссер говорив, що у нього є особлива філософія у роботі із акторами. Часто режисери сприймають їх як інструмент, але для Івана Уривського актори завжди були друзями, яких потрібно зрозуміти і бути із ними на одній хвилі. Без цього якісної роботи ніколи не вийде.
Найкращі режисерські роботи Івана Сергійовича
За свою творчу діяльність Іван Сергійович втілив велику кількість постановок на сценах різних міст України. Загалом, його постановки по-новому розкривають добре знайомі глядачам історії великих письменників і драматургів. Він поставив п’єси “Турандот”, “Останній день літа”, “Підступність та кохання”, “Одруження” та багато інших.
Криворіжці теж мали змогу познайомитися із творчістю талановитого режисера. До 150-річчя з дня народження Лесі України у Кривому Розі була представлена відеоверсія театральної вистави авторства Івана Уривського “Камінний хрест”.