У яких локаціях у Кривому Розі знімався фільм “Червоний”?

Кривий Ріг вже неодноразово ставав майданчиком для зйомок кінофільмів. Криворізький край вперше став локацією для зйомок фільму на початку 20 століття. Здається, що у промислових містах немає нічого цікавого та незвичного, однак Криворіжжя ламає стереотипи і дивує своїми марсіанськими ландшафтами та загадковими об’єктами природи. В усі часи це приваблювало українських режисерів, які знаходились у пошуку цікавих локацій. Кривий Ріг став фоном для сюжету одного із найвідоміших історичних бойовиків “Червоний”. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Про режиссера, акторів та сюжет фільму “Червоний”

Фільм “Червоний” став екранізацією однойменного роману Андрія Кокотюхи, письменник також був одним із сценаристів кінострічки. Режиссером “Червоного” став Заза Буадзе. У головних ролях знімалися Микола Береза, Олег Шульга, Олександр Мавріц та Ігор Колтовський. 

Сюжет фільму розгортається навколо воїна української повстанської армії Данила Червоного та радянського льотчика Віктора Гурова із Чернігова, якого вважають дезертиром. У 1947 році вони потрапляють до виправно-трудового табору.

Незважаючи на те, що Гурова підозрюють у держзраді, той вважає Сталіна героєм та вірить, що воєнний суд помилково звинуватив його. На шляху до свободи, головні герої проходять через пекло каторги, відчай, почуття безпорадності та зраду, а також влаштовують у таборі перше повстання. 

Загальний бюджет фільму складає близько 20 мільйонів гривень, а за 11 тижнів прокату в українських кінотеатрах зібрав 3,1 млн. Від кінокритиків фільм отримав переважно позитивні відгуки, загалом, хвалили переконливу, без зайвого пафосу, гру акторів. Однак багатьом кінокритикам не сподобалася знадто літературна українська мова, якою спілкувалися герої у буденних розмовах, та велика кількість російської мови. 

Зйомки кінострічки у Кривому Розі

Продюсери фільму згадують, що у пошуках локацій для фільму об’їздили велику частину України. Потрібно було максимально реалістично відобразити всі жахливі події сталінського режиму в Україні, передати глядачам гнітючу та похмуру атмосферу радянського концтабору. У пошуках вдалої локації команда фільму була у Карпатах та на Півночі нашої держави, однак в останній момент ідеальне місце для зйомок знайшлось на Криворіжжі. Концтабір для фільму створили на місці колишнього хліву одного із криворізьких професійно-технічних училищ. 40 художників-декораторів працювали над зведенням сталінського табору. Червоний криворізький грунт, який вкриває всю найближчу територію та підкреслює гнітючу, але справді унікальну атмосферу радянських виправних таборів. Патріотичні плакати, портрет Сталіна, колючий дріт та високий дерев’яний паркан переносять глядача у 30-ті роки минулого століття. 

Ще однією локацією для зйомок фільму у нашому місті стали Кочубеєвські штольні у селищі Аннівка. Хоча і у романі, за яким створювалася кінострічка, шахт не було, але це місце дуже припало до душі режиссеру. Завдяки криворізьким локаціям передати ту епоху вдалося настільки вдало, що художній фільм майже не відрізняється від документальних хронік.

Comments

.,.,.,.