Що раніше дивилися по телевізору криворіжці?

7 листопада 1960 року у криворізький ефір вперше вийшла телепрограма. Згодом в ефірі Кривого Рогу почало з’являтися дедалі більше програм. Деякі з цих програм були улюбленими програмами криворіжців, вони з великим задоволенням та цікавістю поспішали на початок передачі. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

“Втрачений ілюзіон”

Знімок із передачі “Втрачений ілюзіон”.

Програма “Втрачений ілюзіон” на екрани телевізорів вийшла у 2008 році. Це був проект міського телеканалу “Рудана”, який вела дуже талановита журналістка та телеведуча Ольга Чистякова.

Передача складалася із двох серій тривалістю по 20-30 хв. У програмі “Втрачений ілюзіон” Ольга Чистякова розповідала про кінотеатри Кривого Рогу минулого: де був перший кінотеатр, скільки їх було всього, як вони працювали, які фільми показували, скільки коштували квитки та багато іншого. При цьому у передачі також є коментарі від криворіжців, які раніше працювали на різних посадах у старих кінотеатрах. У передачі вони ділитися спогадами та особливостями своєї роботи у цій сфері.

Знімок із передачі “Втрачений ілюзіон”.

“Жила була Гданцівка”

Знімок із передачі “Жила була Гданцівка”.

Ще одна документальна передача Ольги Чистякової, присвячена одному з найстаріших районів Кривого Рогу – Гданцівці. Це односерійна програма тривалістю півгодини, яку криворіжці вперше побачили на екранах своїх телевізорів у 2007 році.

Як і більшість інших проектів Ольги Чистякової, документальна передача “Жила була Гданцівка” є унікальною. У ній телеведуча розповідає про історичне походження поселення Гданцівка, як там жили люди, чим займалися, як розвивалося поселення та чимало інших цікавих історичних фактів.

“Міський роман”

Знімок із передачі “Міський роман”.

Черговий успішний та всіма улюблений проект Ольги Чистякової та ТРК “Рудана” під назвою “Міський роман”. Телепередача складається з дев’ятнадцяти серій, середня тривалість яких переважно 30 хвилин. Проект вийшов на екрани телевізорів Кривого Рогу у 2006 році і за дуже короткий проміжок часу зумів завоювати серця криворіжців. Особливий проект тим, що розбитий по місяцях і телеведуча розповідає за кожен місяць і що сталося в цей період у конкретні роки.

У першій січневій серії передачі “Міський роман” Ольга Чистякова розповідає за 20 століття, як жили в цей період криворіжці, які відбулися знакові події, що писали в газетах, які успіхи мав Кривий Ріг, як криворіжці зустріли Новий Рік. Далі йде серія про лютневі події 20 століття, тощо. Деяким місяцям присвячено кілька серій, оскільки цей період припало безліч подій. Передача “Міський роман” дуже цікава, завдяки їй можна дізнатися як жили люди у Кривому Розі у другій половині 20 століття та як розвивалося місто.

Знімок із передачі “Міський роман”.

“На розі вулиць”

Знімок із передачі “На розі вулиць”.

Передача “На розі вулиць” вперше вийшла на екрани у Кривому Розі у 2013 році. Це надзвичайно цікава краєзнавча передача ТРК “Рудани”, де телеведучий Андрій Власенко, місцеві краєзнавці та історики розповідають про хроніку різних міських об’єктів.

Передача складається із одинадцяти серій тривалістю 15-20 хвилин. Завдяки програмі “На розі вулиць” криворіжці могли ближче познайомитися з історією рідного краю, виникненням міських вулиць, копалень, сіл, районів, міських парків та багато іншого.

Знімок із передачі “На розі вулиць”.

“Сталева вісь”

Знімок із передачі “Сталева вісь”.

“Сталева вісь” є документальним проектом ТРК “Рудани”, який вела Ольга Чистякова. Проект із п’яти серій тривалістю 20-40 хвилин вийшов у 2004 році спеціально до 70-го ювілею криворізького металургійного гіганта “Криворіжсталі”.

У передачі зібрані історичні матеріали про те, як на території Кривого Рогу в 1930-х роках збиралися побудувати металургійний завод для підняття економіки СРСР. Кожна серія присвячена певному часовому періоду, в якому описувалося етап будівництва заводу, його розквіт, руйнування, повоєнне відновлення, розширення та інше. Дуже цікава передача, яка на початку 2000-х познайомила криворіжців з історією “залізного серця” України.

Знімок із передачі “Сталева вісь”.

“Криворізькі глави”

Знімок із передачі “Криворізькі голови”.

Ще одна документальна передача “Криворізькі голови” міського телеканалу “Рудана”, яку вела визначна телеведуча Ольга Чистякова. Передача складається із п’ятнадцяти серій тривалістю від 7 хвилин до 40 хвилин. Вперше на телеекрани програма вийшла 2002 року.

Завдяки їй, мешканці Кривого Рогу змогли познайомитися з видатними особами, які у минулому столітті були головами Криворізької міської ради, які розвивали місто у непростий час, які захищали його під час війн, відновлювали та забудовували. Перша серія розпочинається з 1917 року. У телепередачі детально описуються події всього 20 століття, що відбулися у Кривому Розі. Як обирали голову міста, на який термін, ким була ця людина, що розвивалося у місті в конкретний період і який внесок зробив у процвітання Кривого Рогу голова міста у свою каденцію.

Знімок із передачі “Криворізькі голови”.

“Трудова хода Широківців”

Знімок із фільму “Трудова хода Широківців”.

Цей документальний фільм вийшов на телеекрани криворіжців у другій половині 1980-х років. У фільмі тривалістю 1 годину 46 хвилин розповідають про селище міського типу Широке, яке знаходиться поблизу Кривого Рогу. “Трудова хода Широківців” це дуже цікавий проект, завдяки якому криворіжці в 1980-х роках дізналися про те, як живуть люди в селищі, чим вони займаються, де працюють, як відпочивають і як розвивається саме селище.

Знімок із фільму “Трудова хода Широківців”.

“Саксаганський ліцей”

Знімок із фільму “Саксаганський ліцей”.

Документальний фільм “Саксаганський ліцей” криворіжці побачили на екранах телевізорів у 1992 році. У фільмі розповідається про історію та життя одного із навчальних закладів Кривого Рогу. Документальний фільм було знято спеціально на замовлення Міністерства просвіти України кіновідеостудією “Відгук”. Окрім історії криворізького закладу у фільмі можна було помилуватися краєвидами на КМК, площу Артема, шахту Артем-1, річку Саксагань, Соцмістечко, готель “Київ”, міський виконком, палац культури імені Артема, а також інші міські об’єкти.

Знімок із фільму “Саксаганський ліцей”.
Знімок із фільму “Саксаганський ліцей”.
Знімок із фільму “Саксаганський ліцей”.

“Кривий Ріг. Старе місто”

Знімок із передачі “Кривий Ріг. Старе місто”.

Двосерійна передача “Кривий Ріг. Старе місто” вийшла на екрани телевізорів у 2005 році. Вона була створена спеціально на замовлення двох підприємств: Центрального гірничо-збагачувального комбінату, а також “Укрпідшипник”. Підготував двосерійний документальний фільм 40 хвилин “АСТ медіа-центр”. У стрічці розповідається про кожен етап розвитку Кривого Рогу з самого його заснування, про життя криворіжців їх побут, вартість товарів за старих часів та багато іншого. У стрічці також зібрано історичні матеріали про Кривий Ріг: фото та відео.

Матеріали статті були підготовлені на основі даних із спільноти “Криворізька старовина”.

Знімок із передачі “Кривий Ріг. Старе місто”.

Comments

.,.,.,.