Кривий Ріг дуже незвичайне місто. Воно поєднує в собі індустріальні ландшафти та гарну природу. Саме таке поєднання та безліч інших дивовижних локацій приваблює режисерів у Кривому Розі. Кривий Ріг знаходиться у списку з чотирьох міст України, в яких найчастіше знімають фільми, після Києва, Одеси та Львова. За багато років у місті зняли не один гарний фільм. Деякі з них здобули високі нагороди. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.
“Носоріг”
“Носоріг” це фільм Олега Сенцова. Кінопроект ще у 2012 році здобув перемогу у 3 конкурсному відборі, яке проводило “Державне агентство України з питань кіно”, окрім цього проект отримав кілька нагород та премій на кінофестивалях в Одесі, Єревані та Софії. Після такої високої оцінки проекту, Олег Сенцов у 2013 році розпочав роботу над зйомкою картини, але подальша доля режисера склалася тяжко. У період революції та анексії Криму Олега Сенцова затримали в Сімферополі агенти ФСБ Росії за підробленим звинуваченням у “тероризмі”. За це його засудили до 20 років. Але завдяки величезній підтримці не лише з боку України, а й від інших країн у 2019 році Олега Сенцова було звільнено в рамках обміну полоненими між Україною та РФ.
Коли Олег Сенцов прибув до рідної України, після довгої восьмирічної паузи він продовжив роботу над кінострічкою “Носоріг”. Історія його фільму ґрунтується на реальних подіях, що відбувалися у 1990-х роках на території України. Носоріг – це кличка головного героя стрічки. У стрічці Сенцов показує непросту долю хлопця та його кримінальний шлях.
Для зйомок фільму обрали місто Кривий Ріг. Тут було знято більшу частину фільму. Зокрема у кадр потрапили краєвиди на одну з міських шахт, Кресівське водосховище, Човнову станцію, вулицю Першотравневу, вулицю Революційну та багато інших відомих місць Кривого Рогу.
Фільм захоплює з перших хвилин. Прем’єра фільму відбулася 17 лютого 2022 року.
“Вантажівка”
Цей фільм було знято не лише у Кривому Розі, а й місцевим режисером про непросту долю одного криворіжця.
Головний герой фільму це Олександр Михалевич, відомий у Кривому Розі як “рикша”. Сашко щодня своїми руками перевозив вулицями Кривого Рогу безліч вантажів. Він вибрав собі дуже дивний шлях, але йому подобалась його робота, тим чим займався. Деякі криворіжці не розуміли Сашка і те, чим він займався, вважали його дивним і постійно задирали. Якось у 2018 році під час перевезення вантажу, біля зупинки громадського транспорту “173 квартал” до Олександра пристав п’яний чоловік. Він почав його задирати, ображати та обзивати. Після чого чоловік почав бити візок Олександра, в якому він перевозив вантаж і погрожувати йому розправою. До криворізького хулігану приєдналися ще п’ятеро людей, після чого між ними та Олександром виникла бійка. Під час бійки Олександр завдав тяжкого тілесного ушкодження чоловікові, який його задирав. Через що Олександра Михалевича засудили до 5 років. Після цього криворіжці масово виступили на підтримку Олександра та суд змінив свій вердикт на 3 роки умовно.
Про цю непросту долю криворізького “рикші” зняв документальний фільм В’ячеслав Мерзлікін. Доля Олександра не залишила байдужим не лише криворіжців, а й журі багатьох кінофестивалів. Історія криворізького “рикші” відома на весь світ. Фільм “Вантажівка” брав участь у багатьох кінофестивалях, отримав безліч нагород та перемог, зокрема документальний фільм отримав перемогу на американському кінофестивалі “New York International Film Awards”.
“Зміна починається о шостій”
Це українсько-радянський художній фільм, який зняв Всеволод Воронін у Кривій Розі. Фільм вийшов у прокат 1958 року. І був однією з перших кінострічок, де в кадр потрапили криворізькі локації. Зокрема, фільм у Кривому Розі знімали в районі Більшовика на РУ “Комінтерну”.
Події кінострічки розгортаються на криворізькій шахті. Головний герой – Петро Чумак, який після закінчення інституту отримав посаду головного інженера у шахті. В перші робочі дні він виступив ініціатором запровадження нових та сучасних методів видобутку вугілля. Але не все так просто, супротивником ідеї Петра виступив начальник самого рудоуправління, який за сумісництвом є ще й рідним братом його дружини.
Фільм знятий повністю у чорно білому кольорі. У картині можна побачити кадри промислових об’єктів Кривого Рогу, які працювали в середині 20 століття.
“Червоний”
Фільм “Червоний” це український історичний фільм, який зняв Заза Буадзе у 2017 році за однойменним романом Андрія Кокотюхи.
Зйомки історичної кінострічки розпочалися у Кривому Розі у 2016 році. Для цього недалеко від шахти “Гвардійська” було збудовано локацію для фільму, а також упорядковано поблизу Кривого Рогу Кочубеївські штольні. Після зйомок фільму ці місця стали популярними туристичними об’єктами у Кривій Розі.
У фільмі описуються події 1947 року. До ГУЛАГу потрапляють два українці: воїн Української повстанської армії Данило Червоний та Віктор Гуров радянський льотчик, який вважався дезертиром через те, що опинився в полоні, коли його літак був збитий над позиціями ворога. У двох хлопців одна батьківщина, і вони разом потрапили в полон, але при цьому погляди та життєві ідеали у них зовсім різні. Незважаючи на ці погляди та інші переконання головним героям фільму “Червоний” довелося об’єднати зусилля в умовах жорстокості, що панувала в таборі та максимально постаратися для того, щоб вирватися на волю. Вони стали справжніми лідерами повстання ув’язнених.
У 2017 році кінострічка “Червоний” стала можливим претендентом від України на 90-у кінопремію “Оскар” у категорії “Найкращий фільм іноземною мовою”. Але врешті-решт стрічку так і не обрали від України. Про це також писали на ТРК “Рудана”.
“Донбас”
“Донбас” – це військова драма, знята українським режисером Сергієм Лозницею у 2018 році. Сюжет фільму було засновано на аматорських роликах, які були зняті під час збройного конфлікту у східній частині України у 2014-2015 роках та викладені на YouTube.
Кривий Ріг став основною локацією для зйомок фільму. Знімали на різних локаціях у місті, переважно у Тернівському районі. Також у кадри фільму потрапив старий корпус міської лікарні №3. У період зйомки фільму у Кривому Розі доводилося кілька разів перекривати вулиці.
Сюжет фільму “Донбас” складається з 13 епізодів, які плавно перетікають один до одного. Вони відображають історії людей, які сталися під час збройного конфлікту у період 2014-2015 років у східній частині України.
Фільм Сергія Лозниці отримав кілька нагород: державну премію України імені Олександра Довженка, а також за рішенням журі другого паралельного конкурсу Каннського фестивалю – “Особливий погляд” автору Сергію Лозниці присвоєно приз за найкращу режисерську роботу – за “пронизливий погляд на війну на його батьківщині, Україні”.