Заслужений актор українського кінематографу – криворіжець Анатолій Пазенко

У 20 столітті у Кривому Розі народилося, виросло та здобуло першу освіту дуже велика кількість видатних людей. Вони багато років прославляли рідне місто в столиці України і навіть за межами країни. Це були відомі музиканти, співаки, актори театру та кіно та інші. Одним із таких видатних людей, уродженців Кривого Рогу – був Анатолій Пазенко заслужений актор українського кінематографа. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Юні роки, освіта та перша робота

Анатолій Пазенко народився у Кривому Розі у 1934 році. Все дитинство та юнацтво він пробув у промисловому місті. Після закінчення середньої школи, Анатолій вирішив поїхати з Кривого Рогу для здобуття вищої театральної освіти

Анатолій мав молодшого брата – Станіслава, який народився в 1942 році і також став відомим актором театру і кіно. Племінник Анатолія, який народився в 1972 році також пішов стопами батька і дядька і став актором.

У 1954 році, Анатолій Пазенко вступив у відомий столичний університет – Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І.К.Карпенко-Карого (сучасна назва – Київський національний університет театру, кіно та телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого).

Фото: lesyatheatre.com.ua.

У 1958 році Анатолій здобув вищу освіту і відразу ж подався працювати за спеціальністю. Його першим місцем роботи став Одеський театр ім. Жовтневої революції (сучасний Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька). Він пропрацював у ньому до 1961 року. Після чого знову переїхав до Києва і почав працювати у Київського ТЮГу (сучасний Київський академічний театр юного глядача, який знаходиться на Липках). Він успішно пропрацював в академічному театрі сім років. У 1970 році змінив місце роботи – на Київський державний російський драматичний ім. Лесі Українки (сучасний Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки). Тут він пропрацював до 2008 року та зіграв понад шістдесят ролей. Про це пишуть на сайті lesyatheatre.com.ua.

Фото: lesyatheatre.com.ua.
Фото: lesyatheatre.com.ua.
Фото: lesyatheatre.com.ua.
Фото: lesyatheatre.com.ua.
Фото: lesyatheatre.com.ua.
Фото: lesyatheatre.com.ua.

Актор-педагог

Фото: lesyatheatre.com.ua.

Окрім того, що Анатолій Пазенко працював у театрах, він паралельно займався педагогічною діяльністю. У 1961 році він став викладачем у Київському державному інституті театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого, де раніше сам навчався. Після цього він став професором і завідувачем кафедри сценічної мови.

Педагогічній діяльності, Анатолій Пазенко присвятив не менше часу ніж акторству. Він дуже любив університет, йому подобалося передавати свій досвід. Його також любили студенти Київського державного інституту театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого. Він був справжнім вчителем для них. Студенти його ласкаво і по-батьківському називали “Пазя”.

Анатолій Пазенко був надзвичайно теплою та приємною людиною. Він мав чудове почуття гумору та завжди був душею компанії. Пазенко мав надзвичайний талант об’єднувати людей навколо себе.

Кінокар’єра

Крім театральної сцени, Анатолій Пазенко упродовж 20 століття знімався у кількох кінострічках.

Першим фільмом у якому знявся Анатолій став фільм “Грізні ночі”, який вийшов на екрани 1960 року. Це був радянський фільм, знятий у Ялтинській кіностудії. У фільмі Пазенко зіграв роль – Олександра Зоренка.

У період 1980-х років Анатолій знявся аж у трьох фільмах:

  • в українсько-радянському художньому фільмі “Від Бугу до Вісли”, який вийшов на екрани 1980 року. У фільмі показано картину війни у ​​період 1941-1945-х років. Фільм був знятий у Київській кіностудії імені Долженка;
  • у радянському драматичному фільмі “Страх”, який також вийшов на екрани 1980 року. У фільмі також показано картину війни у ​​період 1941-1945-х років;
  • в українсько-радянському широкоформатному художньому фільмі “Якщо ворог не здається”, який вийшов на екрани 1982 року.

У 1987 році Анатолій отримав високе звання – Народного артиста України.

У 1993 році, Анатолій Пазенко знявся ще у двох кінострічках:

  • серіалі “Пастка”;
  • серіалі “Злочин з багатьма невідомими”.

Анатолій Пазенко працював до останнього подиху. Його серце перестало битися у 2008 році. Тіло видатного та талановитого криворіжця було поховано у Києві.

Comments

.,.,.,.