Концерти минулого: Володимир Висоцький у Кривому Розі

До Кривого Рогу як в 21 столітті, так і в 20 столітті приїжджало чимало музикантів. Один із таких зіркових гостей великого індустріального міста у 1978 році став найвідоміший поет, актор театру та кіно, автор-виконавець пісень жанру бард, а також автор прозових творів та сценаріїв – легендарний Володимир Висоцький. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Візит Володимира Висоцького до Кривого Рогу

Видатний музикант 20 століття – Володимир Висоцький відвідав Кривий Ріг із концертом у квітні 1978 року. Висоцький наприкінці 1970-х років прибув до промислового міста з Москви на службовому літаку. Літак тоді посадили на криворізькому військовому аеродромі. Після посадки Володимир Висоцький одразу вирушив на концерт для криворіжців. Концерт легенди відбувся у Криворізькому цирку.

До того, як Володимир Висоцький приїхав до Кривого Рогу, його візит спеціально організовували. У другій половині 20 століття у Кривому Розі працювала державна структура, яка займалася пропагандою мистецтва. Безпосередньо ця структура організовувала у великому промисловому місті різноманітні концерти. За дозволом криворізького комітету комсомолу бюро пропаганди мистецтва можна було укладати договори щодо проведення різноманітних зустрічей криворізької молоді зі знаменитостями того часу.

Таким чином, криворізьке бюро пропаганди мистецтва у 1970-х років домовилося з представниками Володимира Висоцького про його візит до Кривого Рогу, а міський комітет комсомолу обома руками підтримав цю ідею.

У 20 столітті до Кривого Рогу приїжджали різні артисти, але їхні візити не були такими частими, як в інших великих українських містах. Відомі зірки просто не горіли величезним бажанням відвідати таке промислове місто як Кривий Ріг.

Концерт Висоцького у Кривому Розі організували у самому центрі міста у цирку. Володимир Висоцький до такого приміщення поставився абсолютно нормально. Для нього було не важливе яке буде приміщення. Його цікавила виключно публіка. А народу у Кривому Розі на його концерті була величезна кількість. Навесні 1978 року навіть не всі бажаючі криворіжці змогли потрапити на концерт.

Також відомо, що після концерту 1978 року в Кривому Розі, Володимир Висоцький вирушив на неформальну зустріч із криворізькою молоддю до “Кривбасвибухпрому”. На зустріч Висоцького запросили міські активісти, а згодом на відпочинок. Про це пишуть на сайті “Домашньої газети”.

Як пройшов виступ?

Фото: “Криворізька старовина”. 

Навесні 1978 року у Криворізькому цирку було дуже багатолюдно. Переважно на концерт йшли молоді люди, які працювали на різних підприємствах Кривого Рогу. Того дня глядачам у Криворізькому цирку доводилося сидіти на сходах та на додаткових стільцях. Цирк було повністю заповнено. Такого ажіотажу у Кривому Розі не було ніколи.

У 1978 році афіш у місті про приїзд Висоцького особливо не було. А перед початком концерту перед входом у Криворізький цирк була небачена кількість його фанатів. У 20 столітті кожен криворіжець хотів потрапити на концерт легенди.

Свій виступ у Кривому Розі Володимир Висоцький почав зі слів: “Ось ви кажете, що я альпініст, в армії служив, ліс валив, сидів у в’язниці. Але погодьтеся, що для однієї людини це дуже багато. І тому всі свої образи я знаходжу під час спілкування з вами – глядачами, включаючи і неформальні. Створення віршів та пісень – це складний творчий процес. Хоча до кінця я так і не знаю, як народжуються поетичні рядки та лягають на музику…”.

Концерт Висоцького у Кривому Розі пройшов дуже добре та душевно. Криворіжці залишилися у великому захваті та з величезною кількістю позитивних емоцій. Висоцький співав пісні, які криворіжці просто не могли почути по телевізору чи радіо. Багато хто записував його концерт на відео та диктофони.

Коли Висоцький закінчив виступ у Криворізькому цирку і попрямував до виходу, там на нього чекав натовп кумирів. Він просто не знав куди подітися від криворіжців, вони його просто оточили. Такого ажіотажу сцена Криворізького цирку не бачила ніколи.

Comments

.,.,.,.