CoolOn: як криворізький стартап перетворився на справжній бізнес

Місто Кривий Ріг протягом багатьох років постійно розвивалося. У 21 столітті Кривий Ріг відомий як промисловий центр України. Але, крім цього, Кривий Ріг відомий не тільки тим, що тут виплавляють метал, а й тим, що тут виробляють справжні електроавтомобілі. Стартап криворіжців під назвою “CoolOn” став справжнім проривом не тільки для Кривого Рогу, але і для всієї країни в галузі виробництва електричного транспорту. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Стартап талановитих криворіжців

Виробництвом електричних автомобілів у Кривому Розі у 21 столітті займається компанія “CoolOn”. Криворізька інноваційна компанія була заснована ще 2014 році. Її створила група талановитих криворіжців-розробників. Все почалося з невеликого стартапу.

Головною метою створення такого інноваційного стартапу для Кривого Рогу був розвиток технологій електричного приводу для автомобілів із нульовим викидом. А також розробка найсучасніших електрокомпонентів для електричних автомобілів. З самого початку стартапу “CoolOn”, талановиті криворіжці проводили фундаментальні дослідження та проводили найменші розробки.

У 2018 році стартап криворіжців “CoolOn” перетворився на справжню компанію, яка зосередилася виключно на розробці та втіленням у виробництво сучасного економічного комерційного електричного транспорту з найнижчою ціною.

Коли криворіжці створювали стартап вони хотіли з нього зробити справжнісіньке інноваційне виробництво автомобілів. Крім того, відновить в Україні виробництво транспорту на абсолютно новому рівні.

Виробництво такого інноваційного транспорту допомагає уникнути  понад двох мільйонів тонн викидів шкідливих речовин та парникових газів. Про це пишуть на сторінці криворізької компанії.

Електричний автомобіль made in Krivoy Rog

У 2016 році криворіжці з компанії “CoolOn” розробили новий двигун для електроавтомобілів. Ціна такого інноваційного двигуна виробленого в Кривому Розі в кілька разів дешевша за будь-який аналогічний.

У 2018 році групі розробників із Кривого Рогу вдалося створити першу тестову електричну вантажівку. Тестовий електроавіомобіль криворіжці зробили зі старого Peugeot J9. Вони його перетворили на MURMURESLA.

Після створення успішного тестового електричного автомобіля, компанія стартаперів задумалася про серійне виробництво. Назву новому автомобілю дали – “CoolOn”.

Криворіжці створили електричний автомобіль “CoolOn” із запасом ходу мінімум на 200 кілометрів, який може їздити зі швидкістю до 90 кілометрів на годину.

В інноваційному криворізькому транспорті немає магнітів у роторі та обмоток. Завдяки цьому виробництво електричного автомобіля в рази дешевше. В основі електроавтомобіля CoolOn було закладено в невербальну модульну платформу, яка дозволяє будувати моделі автомобілів з різними розмірами коліс, а також типом кузова.

Габарити криворізького електричного автомобіля складають:

  • довжина – 5000 міліметрів;
  • ширина – 1700 міліметрів;
  • висота – 2100 міліметрів;
  • вантажна платформа – 1700х3100 міліметрів;
  • обсяг вантажного простору – 9 – 12 метрів кубічних;
  • вантажопідйомність – 1,5 – 2,5 тонн.

У виробництві електроавтомобіля криворіжці застосували ливарно-залізно-фосфатний акумулятор, об’єм якого становить 40кВт на годину. Цей акумулятор криворізькі стартапери також створили самостійно з різних китайських елементів. Потужність базового заряду акумулятора становить понад 6 кВт.

Криворізький стартап “CoolOn” у 21 столітті перетворився на справжній бізнес із серійним виробництвом. Це був великий успіх не лише для промислового міста Кривий Ріг, а й для усієї України у сфері виробництва електричних автомобілів.

Comments

.,.,.,.