Історія пересувного кінотеатру у Кривому Розі – “Блакитний вагон”

У Кривому Розі у 20 столітті були не лише звичайні для всіх кінотеатри, а були також дуже цікаві та унікальні дитячі кінотеатри. Один із унікальних дитячих кінотеатрів Кривого Рогу знаходився у парку імені Юрія Гагаріна. Це був дитячий кінотеатр “Орлятко”, який розмістили в літаку АН-10. Ще одним не менш цікавим дитячим кінотеатром у 20 столітті в Кривому Розі був пересувний кінотеатр “Блакитний вагон”, зроблений в автобусі. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Кінотеатр в автобусі

Фото: “Криворізька старовина”.

У 20 столітті в Кривому Розі з’явився по-справжньому унікальний пересувний кінотеатр. Він був зроблений спеціально для дітей. Називався пересувний кінотеатр – “Блакитний вагон”, як у пісні крокодила Гени з радянського мультфільму “Чебурашка”.

“Блакитний вагон” було зроблено спеціально працівниками одного з автомобільних підприємств Кривого Рогу. Працівники автопідприємства разом із начальником В. М. Нестеровим у 1970-х роках намагалися зробити дуже приємний та комфортний пересувний кінотеатр для малюків Кривого Рогу. Пересувний кінотеатр вони зробили з автомобіля “Ікарус”. Кінотеатр був розрахований на вісімдесят місць.

Крім внутрішнього оздоблення, кінотеатр дуже красиво оформили і зовні. Працівники автомобільного підприємства зовні вагону намалювали різні малюнки із найпопулярніших на той час мультиків. На автобусі були малюнки персонажів із радянських мультфільмів “Ну, постривай!” і  “Чебурашка”. Про це писали в газеті “Червоний гірник” у 1977 року.

Як працював кінотеатр?

Фото: “Криворізька старовина”.

Пересувний кінотеатр “Блакитний вагон” у другій половині 20 століття їздив Кривим Рогом від одного дитячого садка до іншого. Усі діти з нетерпінням чекали на приїзд пересувного кінотеатру. Коли водій автобуса-кінотеатру під’їжджав до чергового дитячого садка, він включав популярну пісню із радянського мультфільму “Чебурашка” – “Блакитний вагон”. Ця пісня стала своєрідним символом криворізького пересувного кінотеатру для дітей. Маленькі криворіжці завжди голосно і радісно кричали “Блакитний вагон приїхав!” і після сеансу мультфільму оплесками його проводжали.

Де ще були пересувні кінотеатри?

Незвичайні дитячі кінотеатри були дуже популярним явищем у другій половині 20 століття. Дитячі кінотеатри відкривали у старих списаних літаках АН-10, у різних автобусах, вантажівках, у деяких містах колишнього радянського союзу робили кінотеатри у тролейбусах.

У 20 столітті такі пересувні кінотеатри були майже у кожному місті СРСР. Вони були дуже зручними, тому що приїжджали до дитячого садка або у двір. Для дітей це була велика радість і маса задоволення. Кожна дитина з нетерпінням чекала якнайшвидшого повернення пересувного кінотеатру.

На територіях колишнього радянського союзу були також інші пересувні кінотеатри – кінопересувка. Вони були відомі багатьом жителям міст і сіл. У 20 столітті зазвичай у місто чи село приїжджала невелика вантажівка, виставляла все кінообладнання і проектувала на біле простирадло фільм. А навколо вантажівки просто неба на стільці розсаджувалися глядачі. Але таке кіно було просто не порівняти з пересувним кінотеатром в автобусі – це були зовсім інші враження. Вони були яскраво розмальовані улюбленими персонажами з мультфільмом, коли приїжджа кінотеатр на колесах грала музика. Саме це залишило купу позитивних спогадів у того покоління.

Згодом потреба у пересувному кінотеатрі зникла. Автобусів-кінотеатрів ставало дедалі менше. Їх витісняли нові сучасні кінозали, а також поява наприкінці 20 століття відеосалонів, у яких можна було придбати будь-який мультфільм чи кіно не лише радянського, а й закордонного виробництва.

Comments

.,.,.,.