Криворізька кінозірка – літак ТУ-154

У Кривому Розі не лише у 21 столітті знімали фільми, а й у 20 столітті зняли одні із найпопулярніших радянських фільмів “Екіпаж”. Зокрема у фільмі знімався літак ТУ-154Б, який після зйомок фільму було передано до Криворізького авіаційно-технічного училища цивільної авіації. Це був єдиний у свого роду літак такого типу, що сідав у Кривому Розі на грунтову дорогу. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Історія літака-зірки – ТУ-154Б

ТУ-154Б було побудовано у 1975 році на авіаційному заводі у місті Куйбишев. З 1976 року на ТУ-154Б розпочалися польоти. Але цього ж року під час перельоту з Києва до Москви на борту літака ТУ-154Б через дії геологів стався розрив ртуті. ТУ-154Б було знято з пасажирських рейсів. На ньому було проведено очищення. А 1978 року студія “Мосфільм” запросила літак ТУ-154Б для зйомок у фільмі “Екіпаж”.

Зйомки фільму за участю літака ТУ-154Б проходили у 1979 році. Після зйомок картини авіалайнер було віддано Криворізькому авіаційно-технічному училищу цивільної авіації. Восени 1979 року своїм ходом прибув на аеродром на Смичку де вперше в історії було здійснено посадку даного типу літак на ґрунтову дорогу. У 1982 року літак ТУ-154Б був списаний. У 2009 році силами КРАУСу лайнера було відреставровано. Щорічно курсанти коледжу проходять практику на авіалайнері ТУ-154Б. Про це пишуть на сайті gorod.dp.ua.

Посадка ТУ-154Б у Кривому Розі, 1979 рік.

Зйомки фільму “Екіпаж”

Кадри з фільму “Екіпаж”.

“Екіпаж” – це двосерійний кінороман, в якому присутні елементи фільму-катастрофи. У 1980 році фільм посів шосте місце в прокаті. Його переглянули понад 71,1 мільйона глядачів. Дві частини фільму абсолютно різні за жанром, але вони доповнюють один одну. Перша частина фільму “Екіпаж” є мелодрамою, а друга – фільмом-катастрофою. Спочатку фільм хотіли назвати “Запас міцності”.

“Мосфільм” у другій половині 20 столітті вдало домовився з авіакомпанією “Аерофлот”. Завдяки чому зйомки в аеропортах коштували кінокомпанії зовсім недорого. Непростим для кінокомпанії був пошук літака. У 1979 році ще списаних літаків ТУ-154Б просто не було. Але був один літак Ту-154А, що згорів. Він був дуже пошкоджений – на основній частині фюзеляжу прогоріла верхня частина. Але при цьому хвостова частина літака у-154А практично не постраждала. Літак доставляли на знімальний майданчик потягом довгих трьох тижнів.

Другим літаком став той самий Ту-154Б, що знаходиться у Кривому Розі.

Кадри з фільму “Екіпаж”.

Зйомки фільму були дуже складними. Переважно всі вони проходили на макетах. Одну з головних сцен фільму “Екіпаж” було знято в живу. Для цього на звалищі старих літаків кіностудія знайшла фюзеляж літака Ту-114, що зберігся. Декорацію до фільму спорудили прямо довкола двигуна Ту-114. Для підготовки сцени вибуху літака разом створення аеропорту знадобилося 6 тонн пального. Однак усі встановлені декорації вибухнули та згоріли ще до початку зйомки фільму. Кадри літака, що палає, у фільмі “Екіпаж” видно після вибуху першого літака, який злетів і повертався в Бідрі. У фільмі дуже чітко видно, як двометровий макет літака розганяється і вибухає, а вже в наступному кадрі горить чотиримоторний Ту-114.

У 21 столітті один із літаків, що знімалися у відомому радянському фільмі-катастрофі – ТУ-154Б знаходиться у Кривому Розі. Він розташований у музеї авіації просто неба на Смичці на базі Криворізького авіаційного коледжу. На ньому також проходять практику студенти авіаційного коледжу. До літака-зірки ТУ-154Б також проводять міські екскурсії.

Крім цього, на згадку про “зірку” фільму “Екіпаж” – літак ТУ-154Б, який знаходиться в Кривому Розі, виробляються деталі авіамоделі лайнера в масштабі 1:100, а також різні рекомендовані авіамоделі. Також великий макет літака ТУ-154Б, який базується у Кривому Розі, знаходиться в одному з павільйонів кіностудії “Мосфільм”.

Comments

.,.,.,.