Кривий Ріг – місто металургів та важкої промисловості. Більшість українців асоціює його лише з видобутком залізної руди, та не побувавши тут жодного разу особисто, не може собі уявити наскільки Кривий Ріг квітуче та сучасне місто, що розвивається. Діти – найбільша надія та щасливе майбутнє України. Справжньою гордістю Кривого Рогу з упевненістю можна назвати вихованців музичної школи №10 – дитячий джазовий оркестр. Якщо юні артисти беруться за справу та їдуть на будь-який конкурс, то обов’язково повернуться з нагородою. Лауреати численних конкурсів та фестивалів – по факту звичайні діти, яких зумів об’єднати на зацікавити їх музичний керівник. Далі на kryvyi-rih-trend.
Історія створення дитячого джазового оркестру
Ідея створити унікальний дитячий біг-бенд, який гратиме модну та прогресивну музику, виникла у викладача музики за класом баяну Олександра Гебеля ще у 80-х роках минулого сторіччя. До цього моменту в Україні і не уявляли, що діти можуть грати джаз та підкорювати публіку прямісінько в серце. Ще більш незвично звучала думка, що все відбувається у далекому від музики та творчості, промисловому Кривому Розі. Тоді, думок про те, що вже за декілька десятків років тут можна буде провести цілий джазовий фестиваль аж ніяк не було.
Виявилось, що дитячий джазовий біг-бенд з Кривого Рогу протягом тривалого часу залишався чи не єдиним у світі. Перші згадки про відповідні ініціативи в Росії та Європі датуються вже кінцем 90-х років ХХ століття. У 1997 році видатний криворізький баяніст переїхав жити до Німеччини, проте, не зміг відмовитися від улюбленої справи та забрав ще один колектив при консерваторії імені Клари Вік.
У рідному Кривому Розі цю ініціативу вирішили не залишати, тож і нині дитячий джазовий оркестр залишається візитівкою міста. Змінилися викладачі та учні, але спрага до музики та ідеального виконання встановили високу планку, якій нові вихованці намагаються відповідати.
Досягнення сучасного дитячого джазового бенду
Одним з найтитулованіших дитячих колективів міста і донині залишається джазовий бенд. Діти віком від 8 до 15 років грають не лише традиційні, але і авторські джазові композиції. У різному складі оркестр проїхав всю територію колишнього Радянського Союзу, а також більше десятка Європейських країн. Юні музиканти виступали на сцені Берлінської опери, Швеції, Фінляндії та багатьох інших. Свого часу колектив завоював першу премію на конкурсі молодих бендів у Фінляндії та багатьох інших престижних фестивалів. Вони є постійними учасниками Всеукраїнського дитячого фестивалю “Джаз над морем” та багатьох інших. Криворізькі любителі джазу можуть похвалитись виступом перед Білом Клінтоном.
На жаль, в Україні про величні досягнення та історію створення унікального бенду знають доволі мало. Тим часом, у закордонних ЗМІ спеціалісти не стримують свого захвату та називають українських виконавців справжніми вундеркіндами.
Варто зазначити, що після переїзду Олександра Гебеля за кордон, керувати дитячим джазовим колективом почав його учень – Олег Грузін.