Які відомі стрічки знімали у Кривому Розі

Більшість українців сприймають Кривий Ріг лише як промислове місто. Дійсно, на його теренах добувають залізну руду та діє чимало комбінатів, але місто живе не лише виробництвом. Інша сторона життя Кривого Рогу кардинально відрізняється. Це надзвичайне місто, яке надихає на творчість, в тому числі і створення кіно. За свою історію у різні часи на території Кривого Рогу було відзнято чимало фільмів, пише kryvyi-rih-trend.in.ua. Про деякі з них розповімо більш детально.

“Донбас”

Изображение удалено.

Саме у Кривому Розі свій шедевр, драму “Донбас”,  відзняв Сергій Лозниця. Подарований богом талант режисера оцінили не лише на батьківщині, а й далеко за її межами. Кінострічку було номіновано на “Оскар”, як найкращий фільм іноземною мовою. На фестивалі в Каннах Сергій Лозниця отримав відзнаку за кращу режисуру. Стрічка демонструє дуже знайомий та надзвичайно болючий для українців сюжет – яким є реальне життя на окупованих територіях України. Зйомки велися на околицях Кривого Рогу, а також на території Тернівського району. Режисер обрав дані території через схожість рельєфу на місця, де за сюжетом відбувається головна дія. 

“Червоний”

Изображение удалено.

За два роки до того, як на теренах Кривого Рогу відзняли “Донбас”, тут фільмували іншу відому кінокартину – “Червоний”. Провідні художники та декоратори готувати місце зйомок протягом двох місяців. Підхід був дуже серйозним, адже знімали концтабір. Такі фільми не терплять фальші, адже глядач просто-напросто не повірить та не проникнеться сюжетними лініями. 

Изображение удалено.

Штольні, які потрапили до кадру випадково, вразили режисера своїм автентичним виглядом. Більшість глядачів зізналися, що одразу не повірили у те, що картину знімали у Кривому Розі, все виглядало, наче нарізка з історичних хронік. На жаль, зберегти місце зйомок у тому вигляді, який ми бачимо у стрічці, не вдалось. По завершенню роботи над фільмом декорації або знищили або розтягли безхатчанки. 

“Зміна починається о шостій”

Изображение удалено.

Легендарний чорно-білий фільм “Зміна починається о шостій” також знімали у промисловому центрі України. Залізорудна шахта у картині справжня – шахта “Жовтнева”.  За сюжетом  фільму на шахті стався обвал і відповідати за трагедію доводиться головному герою – молодому інженеру Петру Чумаку. В реальному житті на шахті “Жовтнева”  в 2008 році під час підйому монтажників було смертельно травмовано трьох робітників. Причиною аварії стала деформація направляючої рамки. 

“Ганна”

Изображение удалено.

Короткометражний фільм “Ганна” у Кривому Розі відзняла українська знімальна група під керівництвом режисера Декеля Беренсона. Автор спробував розкрити важку долю працівниці секс-індустрії, яка потрапила у систему випадково. Також у фільмі простежується лінія, яка розкриває особливості секс-туризму в країнах пострадянського простору. 

“Атлантида”

Изображение удалено.

Ще один український фільм з важкою сюжетною лінією, який отримав перемогу на Венеціанському фестивалі, також знімали у Кривому Розі. Однією з локацій для “Атлантиди” став район криворізької Дзержинки, зокрема напівзруйнований кінотеатр “Батьківщина”. У фільмі йде мова про те, як колишні військові намагаються знайти новий сенс життя Все це показано через призму посттравматичного синдрому, тотальної розрухи та екологічної катастрофи.

Comments

.,.,.,.