Найцікавіші кіношні локації у Кривому Розі

Кривий ріг – розвинуте промислове місто, в якому поряд існують надсучасні будівлі, пам’ятки архітектури, які більше нагадують витвори мистецтва, промислові об’єкти з багатою історією і унікальні природні ландшафти. Іноді  здається, що місто знаходиться у якійсь часовій капсулі, адже зовнішній вигляд районів, де зосереджені виробничі потужності, з часів будівництва і до наших днів практично не змінився. Далі на kryvyi-rih-trend.

Саме за це індустріальний Кривий Ріг полюбляють режисери. В місті та області відзнято чимало художніх фільмів. Проте, найвідоміші з них відображають події сталінських часів, як у фільмі “Червоний”, а також життя окупованих територій Донецької та Луганської областей  у стрічці, яка стала номінантом на оскар, – “Донбас”. Також варто згадати і легендарний радянський фільм “Зміна починається о пів на шосту”. Далі розкажемо про найцікавіші локації Кривого Рогу, які можна побачити у цих та багатьох інших стрічках.

Рудник фон Штейна на Сході Кривого рогу (Кочубеєвські штольні)

1

Даний об’єкт можна побачити у фільмі “Червоний”. Режисер зізнався, що натрапив на локацію зовсім випадково, оглядаючи околиці біля рудників. Місцина виявилась такою атмосферною, що її вирішили внести до переліку локацій для зйомок. 

2

Кочубеєвські штольні знаходяться на території покинутого рудника  у Ганнівці. Його назва походить від прізвища українських вельмож, які володіли рудником на початку ХХ століття. Кар’єр складався з п’яти штолень, які простяглися на відстані у 185 метрів та на глибині 35 метрів. Проте, вони виявились не затребуваними. Пропрацювавши всього 11 років, штольню та кар’єр закрили. Випадково натрапити на Кочубеєвські штольні не вийде, адже вони знаходяться посеред поля. Зараз вхід частково завалено, через вибухи, які проводились під час знімального процесу. 

Обрив “Провал СРСР”

3

Ще однією цікавою локацією на зйомках фільму “Червоний” став обрив, який у народі охрестили назвою “Провал СРСР”. Величезна воронка, що утворилась на території Кривого Рогу після зсуву грунту вражає своїми масштабами. Станом на 2016 рік, вона була засипана практично на половину, проте, досі є небезпечною. Шукачам пригод не радять підходити близько до краю та заглядати у воронку через високу вірогідність чергового зсуву. 

Тваринна ферма за станцією Рокувата 

4

Одним з найяскравіших об’єктів, які можна побачити в кіно є тваринна ферма за станцією Рокувата. А вся справа у тому, що ферму перетворили на справжній штаб Сталіна, а на одній з його стін красувалося зображення тоталітарного вождя. Декоратори змогли перетворити мирний об’єкт на концтабір, тож вся атмосферність зйомок відчувається, навіть, через екран. 

5

Шахта “Жовтнева”

6

Однією з перших картин, що знімали у Кривому Розі стала радянська стрічка “Зміна починається о пів на шосту”. За сюжетом, справи розгортаються на шахті. Для цього було обрано діючий об’єкт – шахту “Жовтнева”. В ході видобутку відбувається обвал, в якому звинувачують головного героя. На жаль, в реальному житті вже у 2008 році на шахті загинуло троє робітників. 

Comments

.,.,.,.