Втратили роботу – переходьте в ІТ: як пережити наслідки карантину у Кривому Розі

Одним із найбільших випробувань в житті людини  є втрата роботи або зміна сфери діяльності. Після тривалого всеукраїнського карантину, який мав на меті убезпечити та не допустити масового поширення коронавірусної інфекції, чимало мешканців Кривого Рогу залишились без роботи. В умовах тотальної самоізоляції, коли сфера обслуговування стає паралізованою, люди змушені шукати роботу, яку можна виконувати дистанційно. Для багатьох це можливість спробувати себе у ІТ-технологіях, пише kryvyi-rih-trend.in.ua.

Сфера ІТ-бізнесу доволі стрімко та стабільно розвивається протягом останніх років. У кожного криворіжця є мінімум один знайомий, який заробляє на написанні кодів, створенні мобільних додатків, сайтів, програмуванням приладів або графічному дизайні. Можливо, настав і ваш час спробувати себе у цій сфері. 

Переваги ІТ-бізнесу

1

Однією з найголовніших переваг роботи в ІТ є те, що людина може самостійно обирати скільки та де їй працювати. У більшості компаній немає чіткої вимоги відсидіти в офісі з 8:00 ранку і до 17:00 вечора. Деякі компанії вимагають відпрацювати в офісі певну кількість годин, але це можна робити хоч рано вранці, хоч вночі, аж до 23:00 години,а то і пізніше. Проте, більшість роботодавців націлені на отримання результату, тому працівники можуть цілком спокійно працювати дистанційно. Головне вчасно здавати проекти та допускати протермінувань. 

Робота в сфері інформаційних технологій має чимало переваг, серед яких вільний графік роботи, можливість працювати дистанційно, а також  високі зарплати та якість роботи. Оцінка якості роботи для українців нова та незнайома характеристика, проте, надзвичайно важлива. Під якістю роботи розуміють сукупність всіх факторів, які роблять її приємною для працівника: наявність гідних умов для виконання завдань, а також відпочинку, відносини між керівництвом та співробітником, сприятливий клімат та гарні відносини всередині колективу. 

Скільки заробляють ІТ-спеціалісти

2

Одним з головних стимулів переходу на роботу у сферу інформаційних технологій – висока заробітна плата. ІТ-спеціалісти у всьому світі заробляють приблизно однаково,  адже більшість замовників – іноземці, які звикли оплачувати послуги за світовими стандартами. В Кривому Розі люди, які щойно прийшли у ІТ, зароблятимуть від 8 тисяч гривень. Новачки лише завершили навчання, тож їм необхідний час для відпрацювання практичних навичок. Кожне підвищення кваліфікації або розробка нового проекту ведуть до підвищення вартості послуг спеціаліста. Вже за рік середня заробітна плата зросте до 20-30 тисяч гривень на місяць. Найчастіше її виплачують у валюті, тож цей фактор варто враховувати. 

Як швидко перекваліфікуватись

На даний момент перейти працювати у сферу інформаційних технологій може практично кожна людина. Для цього абсолютно не обов’язково навчатися у ВНЗ та довгі роки вивчати мову програмування за застарілими методиками. Дуже часто компанії, які відчувають дефіцит кадрів, самостійно навчають майбутніх робітників. Знаючи англійську мову, ви можете приступити до виконання завдань вже за декілька місяців. Крім того, чимало приватних навчальних закладів Кривого Рогу, проводять короткі курси, які дозволяють протягом короткого проміжку часу почати заробляти у новій професії.

Comments

.,.,.,.