Топ 5 місць, які варто відвідати в Кривому Розі

 

Кривий Ріг – одне з найдовших місць Європи та найбільший металургійний центр України. Опинившись у цьому місті, відчуваєш себе, немов на іншій планеті. Недаремно Кривий Ріг, дехто називає Марсом, а все тому, що місто є залізним серцем держави. Особливо мандрівників, які вирушають в пошуках пригод, цікавить металургійна історія Кривбасу та надзвичайно сильне бажання познайомитися з кар’єрами міста, пише kryvyi-rih-trend.in.ua.

Кар’єр Південного гірничо-збагачувального комбінату

По справжньому захопливим місцем можна назвати кар’єр Південного гірничо-збагачувального комбінату, який вражає своїми величезними розмірами. Він є одним найбільших і найглибших в Україні та світі, що робить його найпопулярнішим об’єктом індустріального туризму серед екстремалів та подорожуючих. Південний ГЗК активно виробляє залізорудний концентрат і агломерат, експортуючи його до Китаю. 

Оглядовий майданчик ГЗК займає площу 570 гектарів, довжина якого складає 3 км, ширина – 2, 5 км, глибина – 340 м. З висоти можна побачити, як працює важка техніка: БелАЗи, бульдозери. 

Південний гірничо-збагачувальний комбінат розробив екскурсійні маршрути стежками свого кар’єру і тепер знайомство з  локацією можна здійснювати в будь-яку погоду. На майданчику встановлені інформаційні стенди, що розповідають про роботу комбінату. Згідно з прогнозами, запасів родовища вистачить ще на 60 років. Тому у вас ще є час для того, щоб відвідати оглядовий майданчик ГЗК.

Музей гірничої техніки під відкритим небом

Знаходячись в мікрорайоні Даманський, слід обов’язково відвідати музей гірничої техніки під відкритим небом. Його було відкрито в листопаді 2018 року. Музей розташований за адресою: вул. Збагачувальна, 57. 

Виставка представлена 14 експонатами, на яких раніше працювали гірники  «Північного гірничо-збагачувального комбінату», стендами з інформацією про роботу підприємства та експозицією найкращих робітників комбінату.  Серед техніки, презентованої на виставці – вантажний вагон (думпкар) 2ВС-105, який здатен підняти 105 тон вантажу. Крім того, можна побачити шахтний електровоз К-10 з вагонеткою, великий жовтий бульдозер Т-330. Останній чудово підходить для розпушування твердих грунтів.

Справжньою гордістю виставки можна назвати кар’єрний самоскид «БілАЗ», який здійснив 94 000 рейсів та вивіз 850000 м 2  гірської породи. А ще стрічковий конвеєр, призначений для розділення подрібненої руди за величиною. Тож поспішаєте до музею, аби побачити справжню техніку, яка працювала на шахтах Кривбасу та є славною трудівницею міста.

Культурно – громадський центр ШELTER+

Справжнім місцем сили, творчості та натхнення в Кривому Розі є Культурно – громадський центр ШELTER+. Громадська організація об’єднала ініціативних та небайдужих до суспільного життя громадян. Днем народження ШELTER+ став 2002 р, коли в міській школі № 46 почав роботу підлітковий центр ШELTER. Засновниками організації стали брати Юлій та Роман Морозови. На місці закинутого дитячого садочку рясно розквітла та заплодоносила справжня культурна Мекка міста.

Зараз ШELTER+ – це команда, навколо якої гуртуються музиканти, спортсмени, журналісти та просто небайдужі громадяни. Тут кожен може знайти справу, яка буде йому до душі: записати власну пісню в студії звукозапису, зліпити глечик в гончарній майстерні чи зайнятися спортом, граючи в футбол.

На базі організації існує дуже багато цікавих проектів, через які до громадського життя залучається активна молодь та ініціативні лідери думок. Прикладом таких є платформа «Компас», що складається з 50 волонтерів, які активно підтримують випускників інтернатів та допомагають їм соціалізуватися у суспільстві. «Компас» розпочав власний проект “Пакет добра”, збираючи кожного року близько 600 подарунків для дітей сиріт.

На базі ШELTER+ функціонує Християнський футбольний клуб “Пенуел», який вважає своїм покликанням не лише спортивне виховання учасників клубу, але й формування в них активної життєвої позиції. Ще одним вдалим проектом можна вважати інклюзивний театр «Краще Разом». У основі своєї діяльності театр вбачає вирішення проблем доступності людей з інвалідністю до творчості, спільна творчість людей з інвалідністю та з людьми без, а також їх соціалізація. На сьогодні реалізовано та впроваджується безліч проектів, тому недарма ШELTER+ став справжнім вихователем й місцем для ідей та творчості цілого покоління криворіжців.

Криворізький ботанічний сад

Криворізький ботанічний сад знаходиться в одному з найвіддаленіших районів міста, що однак не зменшує його популярності. Площа цього об’єкту становить понад 52 га, на якій висаджено різні види деревних, чагарникових та квіткових рослин. У саду можна помилувати око та насититися ароматом близько 200 видів лікарських і майже тисячі квітково-декоративних рослин. Тут зростає понад 60 видів рослин, занесених до Червоної книги України та 40 зразків зі світового та Європейського червоних списків.

Криворізький ботанічний сад зустріне вас квітами маків, бузку та тюльпанів. Ви побачите карликових півників, весняний та золотий горицвіт, які особливо буйно розквітають навесні. Якщо ж ви вирішите їхати в ботанічний сад взимку, то неодмінно варто відвідати оранжерею з різноманітними сортами азалій.

Екстремальний театр «Шум»

Фантастично цікавою театральною постановою є новий театр «Шум» з виставою «127 годин».  Місце її проведення – Кочубеєські штольні. Павло Осіков, постановник та головний герой, який проводить свої вистави в незвичних умовах, що додає дійству особливого колориту. Вистава відбувається за суцільної темряви. Необхідною умовою вдалої вистави є бездоганна тиша та відсутність аплодисментів, чого досягти неможливо в звичайному театральному залі. 

Актори театру люблять виходити за рамки театральних стилів, що додає театру незвичних забарвлень. За музику в театрі відповідає Владислав Марчук. Створений ним музичний супровід, допомагає передати глядачу всю палітру вражень та почуттів.

Зараз театр запрошує криворіжців на нову виставу «Три хороших дівчини», що відбудеться в екстремальних умовах у тирі “Бункер”. 

Тому не зволікайте та вирушайте до цих цікавих місць, криворізького Марсу.  

Comments

.,.,.,.