Прем’єра фільму Сенцова “Носоріг” відбудеться цього літа: що знімали в Кривому Розі та про що картина

У грудні 2020 року режисер і колишній політв’язень Олег Сенцов нарешті завершив зйомки своєї багатостраждальної картини “Носоріг”, прем’єра якої затрималася більш ніж на 8 років. Повідомлення про це розміщено на офіційній сторінці Держкіно в Facebook, пише kryvyi-rih-trend.in.ua

Натуру для зйомок режисер знайшов у Львові та Кривому Розі. Розповідаємо, що потрапило в кадр з локацій нашого міста та про що картина.

Чому “Носоріг”?

За жанром “Носоріг” — кримінальна драма. В основу сюжету лягла історія життя кримінального авторитета на прізвисько Носоріг. Тимчасові рамки фільму: початок 80-х — 90-ті роки. Слоган картини: “Кажуть у носорога поганий зір, але при його вазі та швидкості — це вже проблеми оточуючих”.

В одному з інтерв’ю Сенцов розповів про своє бачення фільму. За словами режисера, основні події розгортаються в Україні 90-х, в епоху, “яка перевернула все з ніг на голову та коли з’явилися виклики, актуальні й по сьогоднішній день”. А оскільки, зауважив Сенцов, фільмів про цей час в Україні практично немає , буде надзвичайно цікаво поглянути на самих себе з боку. Що стосується криміналу, зауважив режисер, то фільм не про бандитів, а про особисть і про те, чи здатна людина змінитися. Тому що, на переконання Сенцова, поганих людей немає, а ось тих, що здійснюють погані вчинки, більш ніж достатньо.

Як проходили зйомки?

У 2012 р. кінопроект “Носоріг” переміг у третьому конкурсному відборі “Держкіно” та отримав кілька головних премій на кінофестивалях у Софії, Єревані, Одесі. У 2013 р. Сенцов почав підготовку до зйомок, однак революційні події в Україні та анексія Криму, що сталася після цього, торкнулися й долі режисера. 

У травнІ 2014 р. Олег Сенцов був заарештований в Сімферополі ФСБ РФ за сфабрикованим звинуваченням, а у 2015 р. засуджений на 20 років за статтею “тероризм”.

Завдяки широкій міжнародній підтримці у травні 2019 р. Україні вдалося домогтися звільнення режисера в рамках взаємного обміну ув’язненими.

Опинившись на волі, Сенцов повернувся до ідеї створення фільму та навіть пообіцяв в майбутньому знімати по одній художній стрічці в рік.

До відома, у 2020 р. “Носоріг” став першим фільмом, підтриманим фондом “Eurimage” після вступу туди України та отримав 270 тисяч євро фінансової підтримки. Своєю чергою, Україна з держбюджету вклала у виробництво картини — 25 млн грн. У зйомках також брали участь кінематографічні студії Німеччини та Польщі.

Що і де знімали в Кривому Розі?

Зйомки кримінальної драми Сенцова в Кривому Розі почалися у вересні 2020 року з вибору натури та кастингу. На проби запрошували чоловіків і жінок, окремо переглядали спортсменів. Після цього фахівцями з кастингу була створена Інфобаза потенційних акторів, з яких потім відбирали кращих.

Що стосується локацій у Кривому Розі, відомо, що знімальна група працювала в мікрорайоні Інгулець, в Тернівському районі на площі Петлякова, біля КРЕСівської греблі та в одному з популярних нічних клубів. У кадр також потрапило поле квітучого соняшнику в околицях міста та човнова станція в парку Мершавцева.

Comments

.,.,.,.