Як знімали фільм “Донбас” у Кривому Розі та про що картина

Трагіко-фарс “Донбас” режисера Сергія Лозниці знімали взимку 2018 року на вулицях і  околицях Кривого Рогу. У тому ж році, в травні, продукт спільного виробництва України, Німеччини, Франції, Нідерландів і Румунії був представлений на Каннському кінофестивалі, де отримав приз за кращу режисуру в номінації “Особливий погляд” і був визнаний фільмом-відкриттям. Крім того, “Донбас” був номінований на “Оскар” і потрапив в “довгий список” претендентів на нагороду, пише kryvyi-rih-trend.in.ua

Розповідаємо, як знімали картину та чому Лозниця вибрав для натурних зйомок Кривий Ріг.

Про що фільм ?

У сюжет картини покладені реальні події, що відбувалися на Сході України у 2014 р. У центрі оповідання долі людей, вимушених пристосовуватися до життя в умовах повного хаосу, відсутності влади, закону. “Донбас” — це світ в якому руйнується все: владні інститути, сімейні та професійні зв’язки та навіть самі звичні речі втрачають своє призначення.

Свою картину Лозниця схарактеризував, як антивоєнний фільм, мета якого спробувати розібратися, що породжує деструктивні процеси в суспільстві та свідомо штовхає людей до катастрофи.

Чому Кривий Ріг?

Писати сценарій картини Лозниця почав ще у 2015 році, коли переглядав відео з Ютуб, зняте на Сході України. Це його надзвичайно вразило, але для правдивості сюжету потрібна була відповідна натура. І такі локації режисер відшукав за рік до початку зйомок в Кривому Розі.

Чим йому сподобався Кривий Ріг? Свій вибір Сергій Лозниця пояснив, з одного боку, схожістю всіх індустріальних міст, з іншого, криворізькою специфікою, яку він вирішив використовувати в кадрі. На думку Лозниці, Кривий Ріг — особливе місто, де у кожного району своє обличчя та присутня специфіка радянської архітектури: від “сталінок” до спальних районів 70-80-х рр.

До відома, знімали “Донбас” в Кривому Розі в Тернівському районі з 8 по 12 лютого 2018 року.

Особливості знімального процесу

У фільмі Лозниці присутні масові сцени, для участі в яких було залучено близько 2 тис. осіб. Зі 100 акторів, які читають текст, тільки третина професійні. Решту Лозниця підбирав через кастинг. В основному це були люди з народу та колишні учасники АТО. За словами режисера, проби він проводив особисто, “приймаючи” кожен день по 60 осіб.

До відома, щоб укластися в стислі терміни знімальна група працювала в Кривому Розі по 18 годин на добу, зі світанку й до глибокої ночі.

Кіношники розповідають, що злободенність картини часто приводила до казусів і навіть до конфліктних ситуацій. Зокрема, коли знімали епізод з прив’язаним до стовпа українським воїном і натовпом, що знущається з нього, на допомогу добровольцю несподівано кинувся незнайомий чоловік, який прийняв все за чисту монету.

За словами учасників зйомок, місцевій владі також довелося заспокоювати жителів району, де працювала знімальна група і пояснювати, що люди в формі терористів і прапори ДНР — це все не насправді, лише для кіно.

Цікаві факти: Кошторис фільму “Донбас” склала 71 млн грн, з яких 16.7 млн ​​грн було виділено з держбюджету України. За задумом режисера, картина знята російською мовою, тому для українських глядачів робили окремий багатоголосий дубляж.

Comments