Кашкет на голові замість тростини: у Кривому Розі створили гаджет для незрячих

Ще зовсім недавно діагноз медиків “сліпота” був вироком, а людина з такими фізичними вадами був приречений на жалюгідне існування. Однак нові технології змінюють світ, страшна хвороба відступає і люди з діагнозом повна втрата зору тепер можуть жити повноцінним життям, пише kryvyi-rih-trend.in.ua.

Школярі придумали, як спростити життя сліпим

Замість палиці в руці — кепка на голові, так охарактеризували свій винахід одинадцятикласники з Кривого Рогу.

За словами творця гаджета Андрія Пирога, про наближення до перешкод прилад попереджає вібрацією, і чим перешкода ближче, тим вібрація сильніше. Каже, ідея визрівала цілий рік, а зробили все за день.

Важливий момент: пристосування працює на відстані 4-х метрів і тільки на рівні голови.

На думку автора ідеї Наталії Хараджян, це неостаточний варіант винаходу. Зараз команда думає, як замінити інфрачервоні датчики на світлові, які за кілька миттєвостей фіксуватимуть колір і розмір об’єкта.

Ну а в цілому команда вважає, що цей проект тільки початок і вони вже планують представити прилад на конкурсі стартапів, а потім взятися за розробку ” костюма поводир ”, який буде розпізнавати перешкоди в повний зріст.

фото

Які ще існують розробки для сліпих?

У Росії, в м. Нижньокамське школяр винайшов “розумні” кубики для людей з вадами зору та сліпих дітей. У набір входить 33 кубики, що являють собою тактильно-звукові прилади. Кожен кубик забезпечений чіпом. Звуковий супровід дозволяє дітям займатися самостійно або при непрямому контролі дорослих. Якщо є бажання, звук можна змінити.

Цікавий момент — самі кубики зроблені з “їстівного пластика”, на випадок якщо дитина забажає спробувати іграшку на смак.

Таким чином, діти вивчають числа, дізнаються про тварин, отримують уявлення про геометричні фігури. Винахід вже отримав високі оцінки вчених. Незабаром його запатентують і відправлять на виставку ISEF в США.

У Казахстані придумали гаджет, який допоможе сліпим самостійно пересуватися. Цей дивовижний прилад представив стартап Sezual.

Як пояснюють його творці, пристосування носять на шиї й в процесі руху, при наближенні до перешкод, воно видає високочастотні клацання, що допомагають сліпим орієнтуватися в просторі.

Таким чином, після спеціальної підготовки Sezual дозволяє незрячим «побачити» предмети в трьох вимірах, в радіусі 15 метрів, і в результаті не відчувати себе безпорадними людьми.

Ще одна команда винахідників “ASTRA” розв’язує проблему пересування незрячих людей по місту за допомогою новітніх технологій машинного зору

Пристрій виглядає як сумка на поясі, в яку вбудовані: мікрокомп’ютер з GPS, камера, вібромотор і датчики, що визначають місцеперебування людини та “бачать” всі перешкоди. Прилад повідомляє про них через навушник і вібрацію.

Як бачите, технічний прогрес не стоїть на місці й те, що ще вчора здавалося нерозв’язною проблемою, сьогодні вирішується на рівні громад та без серйозних фінансових вливань з боку держави.

Comments

.,.,.,.