Як криворіжцям відзначати Хелловін?

 

Одне з найпопулярніших свят у всьому світі. Щорічно його відзначають в ніч з тридцять першого жовтня на перше листопада. Але мало хто замислювався про історію його виникнення, а з’явився він завдяки звичаям далеким кельтам, пише kryvyi-rih-trend.in.ua.

Давня історія або звідки ростуть корені

За часів язичництва коли наставав цей визначнийдень – тридцять перше жовтня, люди вірили в те, що в їхній світ відкриваються двері з іншого потойбічного світу і в такий спосіб вся нечисть спускається на землю. Кельти в цей же день святкували своє свято-закінчення збору врожаю. В цю дату також згадують всіх тих, кого вже немає з нами, тому дата і має асоціації з потойбічним світом.

Коли з’явилося християнство, традицією стало відзначати першого листопада День всіх святих. Тому вечір напередодні цього дня називають “All Hallow’s Eve”, що в перекладі означає напередодні всіх святих. Згодом назва свята перетворилося і має назву Хеллоуїн.

Коріння цього свята йдуть з Ірландії і Британії. На сьогоднішній день це свято охоплює кожен континент, кожну країну. Немає в світі міста де б не відзначали цей день різними заходами, що не вирізали гарбуз. Ці звичаї вже давним давно прижилися не тільки у криворіжців, а й у жителів абсолютно всієї планети.

Дотримання традицій

Однією з найулюбленіших і всіма обожнюваною традицією цього дня є костюми. Такий звичай пішов з Шотландії десь з 1895-х років. В ті часи діти одягали найрізноманітніші костюми і ходили по домівках по сусідству за солодощами та грошима.

Тематика костюмів була найрізноманітнішою, але в основному це була якась нечисть або якісь таємничі персонажі з масової культури.Таке перетворення популярно не тільки серед дітей, але і серед дорослих. Звичайно дорослі влаштовують костюмовані вечірки на честь цього дня.

На жаль з поширенням пандемії все масові заходи скасовано, і потрапити на якусь костюмовану вечірку не буде можливості, але її можна влаштувати самостійно в колі родини або друзів і згадати ще інші звичаї.

Іншими традиціями є самі різні ігри і ворожіння. Серед молодих незаміжніх дівчат популярним ворожінням було на яблучній шкірці. Дівчата зрізали шкірку так, щоб вона була якомога довше і кидали її через своє плече. Після чого необхідно було розібрати на яку букву схожа яблучна шкірка, на таку букву і буде значитися прізвище нареченого. Ще за допомогою дзеркала і свічки викликали Криваву Мері і задавали різні питання, що стосуються майбутнього.

Також невід’ємною частиною свята є гарбуз. З неї вирізають ліхтар Джека, який з історії допомагає заблукали душам знайти дорогу в іншому світі.

На даний момент вважається що гарбуз відганяє від будинку всю злу нечисть. Крім цього в цей день з гарбуза готують найрізноманітніші страви починаючи від пирога закінчуючи цілим блюдом- фаршированим гарбузом.

Тому в цьому році для криворіжців в умовах карантину буде найкраще відзначити це свято в колі близьких людей, в костюмах граючи в різні настільні ігри та смакуючи гарбузовий пиріг або печиво.

Comments

.,.,.,.