Історія всесвітньо відомого гурту “Brunettes Shoot Blondes” з Кривого Рогу

Гурт з незвичною назвою “Brunettes Shoot Blondes”, що в перекладі означає “Брюнетки стріляють блондинок” народився у Кривому Розі. Популярність і мільйони переглядів у Youtube хлопцям приніс кліп, який вони зняли за допомогою 14 смартфонів і планшетів. Незвичайна робота підкорила глядачів у соцмережі і набрала майже 70 мільйонів переглядів. Хлопці активно гастролюють по Європі і на своїх концертах збирають гроші для Збройних Сил України, а також привертають увагу суспільства до війни. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Хто створив гурт “Brunettes Shoot Blondes”

Андрій Ковальов являється фронтменом гурту, його голосом і грає на гітарі – народився у Кривому Розі. Тато працював енергетиком гірничо-збагачувального комбінату, а мати присвятила себе вихованню Андрія і його брата. Саме старший на 7 років брат, “підсадив” Андрія на захоплення музикою. До речі, згодом, брат фронтмена не залишився “в музиці”, а став художником-графіком і зараз займається візуальним стилем гурту “Brunettes Shoot Blondes”.

У сім років Андрій вступив у криворізьку музичну школу по класу фортепіано. Хоча хлопець і не був у захваті від фортепіано, все ж таки закінчив школу успішно здав екзамени, а потім почав займатися самостійно гітарою.

Вже у 13 років хлопець вирішив, що бажає професійно займатися музикою і підкорювати міжнародні сцени і музичні майданчики. А це означало – поїхати з Кривого Рогу. Хоча батьки і намагалися прищепити синам любов до науки, а батько взагалі хотів, щоб вони пішли по його інженерним стопам, вони підтримали Андрія у прагненні стати відомим співаком. Сім’я Ковальових була демократичних поглядів і завжди підтримувала один одного у будь-яких починаннях.

Навіть у дитинстві хлопцю дозволяли іноді не відвідувати заняття у школі заради відпочинку або ж музики. Можливо така свобода і дала Андрію поштовх до створення нової прогресивної музики. 

Закінчивши середню школу, Андрій Ковальов вступає до криворізького музичного училища, а згодом і до Київської академії мистецтв. Але і цього талановитому хлопцю було замало і він вирушає до Польщі вивчати англійську філологію.

Співзасновником гурту “Brunettes Shoot Blondes” став самоучка в музиці – Роман Соболь. Музичної освіти хлопець не мав і пізнавав музику слідуючи власним відчуттям. У гурті він грає на різноманітних видах ударних інструментів, які також вивчив самостійно.

Їх спільна робота розпочалася ще у 2006 році в гурті “Julia Sleeps At The Kitchen”. Гурт існував три роки, після чого у 2010-му хлопці створили “Brunettes Shoot Blondes”. Спочатку грали у місцевих клубах, згодом почали виїжджати за межі Кривого Рогу до Дніпра, Харкова, а далі був Київ і остаточний переїзд.

Першим складом гурту було тріо: Андрій Ковальов, Роман Соболь і басист Сергій Кравченко. 

Склад гурту змінювався неодноразова. Зараз же учасників “Brunettes Shoot Blondes” четверо: до засновників Андрія і Романа приєдналися Євген Кобзарук , який грав на клавішах і бас-гітарист Дмитро Леонов.

Звідки з’явилася незвична назва гурту –  “Brunettes Shoot Blondes” 

“Brunettes Shoot Blondes” вважається нетиповим форматом української сцени. Їх музика поєднує якісну європейську pop-music, британський рок-н-ролл і навіть мотиви сучасної електронної музики. У їхніх піснях є фрази, які добре запам’ятовуються і “застряють у голові”, але немає музичних кліше. Від цього пісні “Brunettes Shoot Blondes” стають унікальними.

Незвична і навіть дивна назва гурту не має під собою конкретного сенсу. Хлопці просто шукали ідеальне звукове словосполучення. Але учасники гурту полюбляють вигадувати різноманітні історії, коли у них питають про історію назви “BSB”.

Насправді ж назва з’явилася лише перед їх першим концертом у Києві у 2011 році. Фронтмен Андрій запропонував близько 30 співзвучних назв, які не несли жодного смислового значення, але мали приємне звучання. Голосуванням учасників гурту було обрано назву “Brunettes Shoot Blondes”.

Кар’єрний зліт гурту “Brunettes Shoot Blondes”

Талановиті музиканти розпочинають з клубних концертів, які дають їм дорогу на міжнародні майданчики. У 2011 році “Brunettes Shoot Blondes” виступили на фестивалі у Польщі, а вже у 2012 році вони працюють над піснями з відомим лідером гурту ТНМК Фаготом. І вже у 2013 році хлопці зняли свій перший кліп, який на жаль не мав бажаного успіху. Але музикантів помітили і їхня пісня стала саундтреком до реклами “Watsons Україна”. Звісно це не той результат, на який розраховували хлопці, але гонорари від роботи були чималі.

Потім, фронтмен “Brunettes Shoot Blondes” Андрій Ковальов вирішує розпочати навчання за кордоном, у Польщі і їде з країни. Тут гурт міг би розпастися, але сталося навпаки. Саме в Польщі Андрій вдосконалює свою англійську, що допомагає якісніше писати пісні, а також знайомиться з багатьма європейськими музикантами. Це допомагає гурту виступати на найвідоміших музичних майданчиках Європи.

Але по-справжньому зліт популярності “Brunettes Shoot Blondes” стався у 2014 році, коли хлопці представили на загал свою відеороботу на пісню “Knock Knock”. Унікальність кліпу була в тому, що його зняли з першого дубля за допомогою чотирнадцяти гаджетів. Вся команда міркувала над створенням такого кліпу, якого ще ніхто не бачив. 

По сюжету, кролик намагається завоювати дівчину його мрії. Сцена розігрується на телефоні і потім вони поступово переходять з екрану одного гаджета на інший. Але вдалою ідеєю став не лише кліп, а й те як хлопці його представили публіці. Вони не стали платит великі кошти теле- та радіокомпаніям, а завантажили відео на свій Youtube канал. І вуаля… Продуманий маркетинговий хід спрацював і кліп стає “по-хорошому” вірусним. За перший тиждень відеороботу гурту “Brunettes Shoot Blondes” на пісню “Knock Knock” подивилися більш ніж 600 тисяч разів, а вже через місяць цифра сягнула п’яти мільйонів переглядів. Світові видання музичного профілю навперебій брали інтерв’ю у креативних музикантів. Кліп на пісню “Knock Knock” показали на Французькому кінофестивалі. А також, авторське відео криворіжців посіло перший щабель у рейтингу Youtube “Нові виконавці зі всього світу”. 

Зараз відомий кліп криворізького гурту “Brunettes Shoot Blondes” вже має 70 мільйонів переглядів лише у Youtube.

На цьому хлопці не зупинилися, врахували всі недоліки попередньої роботи і видали ще один кліп у тому ж анімованому форматі на пісню “Bittersweet”.

Далі “Brunettes Shoot Blondes” з успіхом вриваються в музичний телепроект “Х-фактор”, а потім дійшли й до Національного відбору на Євробачення-2016. І навіть потраплють у фінал, де посідають шосте місце.

Сьогодення гурту “Brunettes Shoot Blondes” 

Своє особисте життя хлопці не дуже люблять розкривати. Але відомо, що фронтмен Андрій Ковальов давно зустрічається з дівчиною Євгенією, з якою познайомився ще у Кривому Розі. Співзасновник “Brunettes Shoot Blondes” Роман Соболь теж давно у відносинах зі своєю дружиною Дар’єю. Разом вони виховують сина. Також і клавішник Євген Кобзарук вже довгий час одружений з дівчиною Катериною.

Звісно, після повномасштабного вторгнення росії в Україну криворізькі музиканти, де у 50-ти кілометрах від їхнього рідного міста знаходиться лінія фронту, не залишились осторонь. Зараз вони дають концерти у Європі і збирають кошти для потреб Збройних сил України. І постійно нагадують європейській спільноті про важливість підтримки України.

Comments

.,.,.,.