Криворізькі айтішники на Кіпрі: що варто знати про роботу за кордоном?

В українській IT-галузі вже декілька років поспіль набирає популярності формат воркшейн. Це поєднання відпочинку та роботи, коли у працівників є можливість замінити сірі будні у офісі на яскраву, надихаючу локацію. Роботодавці лояльно ставляться до бажання співробітників змінити робоче місце і іноді навіть самі організовують виїзні місця для роботи команд. Працівники прагнуть не втрачати продуктивності, а вдало поєднати роботу та невелику відпустку у теплих країнах. Хтось просто хоче працювати у більш затишному для себе місці, а комусь краще навіть під час відпочинку бути ефективними у роботі. Крім того, працювати у теплі країни їдуть фрілансери та запевняють, що там за відносно короткий термін можна заробити вдвічі більше, ніж у рідному місті. Про досвід роботи за кордоном розповіли криворізькі айтішники. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Особливості життя та роботи на Кіпрі

Українська діаспора IT-спільноти на Кіпрі завжди була доволі великою. Спеціалістів у цій сфері приваблює середземноморський клімат, гарні краєвиди та гідний рівень життя з доступними цінами на необхідні товари та послуги.

Кіпр – найпівденніша точка ЄС з м’якою зимою та великою кількістю сонця. Атмосфера на сонячному острові дуже привітна, місцеві жителі радо приймають людей різних національностей, культур та релігій. Більшість населення на Кіпрі англомовне, але при розв’язанні питань у державних установах може знадобитися грецька мова. 

Ціни на продукти на Кіпрі середні, вартість стандартного продуктового кошика буде трохи меншою, ніж у Німеччині, але вищою, ніж у Польщі. Оренда житла майже така сама, як в Україні – корострокова та довгострокова. За один місяць оренди на Кіпрі доведеться заплатити приблизно 1100 євро. Якщо IT-спеціаліст переїжджає на Кіпр разом з компанією, то найчастіше вона забезпечує своїм співробітникам квартири за зниженими цінами або навіть повністю покриває вартість оренди. Багато айтішників приїжджають на Кіпр разом зі своїми родинами, у яких є діти, тому питання з влаштуванням у дитячі садочки та школи залишається актуальним для них. Звісно, вартість залежить і від міста, але за дитсадок треба буде віддати приблизно 160 євро на місяць, а державні школи з грецькою мовою навчання безкоштовні. Медична страховка на рік коштує 500-600 євро за людину, а відвідування лікарні коштуватиме 50 євро. 

IT-спеціалісти з Кривого Рогу про роботу на Кіпрі 

Світлана Бовкун має багаторічний досвід роботи у сфері-IT у Кривому Розі та на Кіпрі. На острів вона потрапила за програмою воркшейн, яку запровадила компанія, у якій працює Світлана. Після такого цінного досвіду відразу можна визначити головні переваги і недоліки роботи за кордоном. 

Криворожанка розповіла, що на Кіпрі майже половина роботодавців у IT-галузі готова щомісячно виплачувати спеціалістам від 70 тисяч гривень, а 30% вакансій обіцяють заробітну плату розміром від 110 тисяч гривень. Лише 2% роботодавців пропонують найвищу заробітну плату – 240 тисяч гривень і вище. 

Світлана Бовкун розповіла, що на Кіпрі найбільше цінують IT-спеціалістів, зокрема, розробників, інженерів, у тому числі Java-розробників та DevOps-спеціалістів. На другому місці по популярності опинилися банківські працівники, фінансові аналітики та менеджери по роботі з клієнтами. Криворожанка відзначила, що цінник спеціалістів вище, якщо вони мають диплом про вищу освіту, сертифікати та досвід. Проте, багато роботодавців готові приймати на роботу і початківців, головне, щоб потенційний співробітник знав англійську не нижче рівня С1. 

Серед криворізьких айтішників також популярними маршрутами для воркшейну є Чехія, Польща та Німеччина.

Comments

.,.,.,.