Чому стартапи необхідні місту? Розповіли криворізькі експерти

Актуальна проблема для багатьох українських міст – відтік молодого населення, яке не бачить там перспектив для розвитку. Хтось переїжджає у інші, більш великі міста, хтось їде працювати за кордон. Повсякчас з’являються проекти та ініціативи, спрямовані на стримування виїзду молоді за кордон, зацікавлення нового покоління у розвитку на теренах України. Криворізькі активісти, новатори та IT-компанії теж зацікавлені у тому, щоб містяни залишалися у рідному Криворіжжі і робили його кращим щодня. Чудовим засобом для залучення молоді до роботи у своєму місті є створення стартапів. Криворізькій стартапер та підприємець Артем Корявка вірить у потенціал Кривого Рогу і розказав, чому стартапи необхідні місту та як зробити їх успішними. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua

Все, що треба знати про стартапи 

Перш за все, треба розібратися з визначенням, що таке стартап. Простими словами, це нова невелика компанія з високим технологічним потенціалом і з обмеженими ресурсами. Стартапом може вважатися будь-яка компанія, незалежно від сфери її діяльності. Існує поширена і цілком виправдана думка, що творцями стартапів є молоді люди – за статистикою середній вік стартаперів 25-30 років. 

У 2015 році Артем Корявка заснував у Кривому Розі власний стартап “Kryvyy Rih IT Cluster”. Його учасниками та партнерами є десять ентузіастів з Кривого Рогу, які прагнуть зробити індустріальне місто лідером у сфері технологій та інновацій. Ідея створити стартап прийшла Артему у студентські роки, коли він вивчав математику та фізику і в один момент зрозумів, що Україна не має коштів для фінансування науки. Артем вирішив створити ком’юніті, яке буде співпрацювати з вишами Криворіжжя та надавати молодим випускникам можливості для розвитку. 

Артем Корявка твердо переконаний, що стартапи необхідні місту, і на це є декілька причин. По-перше, стартап надає можливості для самореалізації молодих спеціалістів без досвіду і створює робочі місця, якщо справа буде успішною. Вкладаючи сили та час у стартап, розробник прагне втілити у життя новітні ідеї, які можуть комусь допомогти, набути визнання та досвіду, та просто працювати над тим, що йому подобається. По-друге, кожен стартап розвиває місто. Варто лише згадати стартап “Криворізька інновація”, яка допомагає студентам реалізувати свої здібності та втілити у життя цікаві ідеї. Також стартапи це про координацію інноваційної діяльності криворіжців, пошук партнерів для фінансування проекту і, знову ж таки, найголовніша причина – нові робочі місця. 

Як не зіпсувати стартап?

Криворізькі експерти з команди Артема Корявки перконані, що вивести на ринок щось оригінальне можливо, якщо вміти бачити потенціал ідей навколо нас. Щоб легко знайти свіжу ідею для стартапу, треба вести щоденник ідей та налаштувати свій мозок на постійний пошук можливостей, які є навколо. Головне, відштовхуватися від того, що подобається саме вам, а не поспішати за трендами. Артем розповів, що найчастіше бізнес-ідеї приходять разом із якоюсь актуальною проблемою, яку треба швидко і ефективно вирішити. Треба ввімкнути “режим” спостереження і визначити, що турбує людей, наскільки це важливо для них і на що вони найчастіше витрачають гроші. Варіант для “лінивих” – знайти партнера з готовою ідеєю. 

Не можна не згадати про сумну статистику, що 3 із 5 стартапів провалюються. Багато експертів приходять до висновку, що над створенням власної справи можуть працювати не більше 4-х осіб, інакше, на стартап чекає невдача. Конкретної відповіді, чому так відбувається, немає, але така теорія має місце бути. Артем впевнений, що тільки від перших дій стартаперів залежить, чи буде їх справа успішною. Поєднавши щире захоплення своєю діяльністю, цінні знання та вміння вирішувати актуальні проблеми, можна отримати рецепт ідеального стартапу.

Comments

.,.,.,.