Пристрій зберігання даних SSD – це твердотільний накопичувач інформації, який можна використовувати як у ноутбуках, так і настільних комп’ютерах. Ці диски, різноманітність яких можна побачити тут https://www.aks.ua/catalog/nakopiteli-ssd/, є наступним етапом розвитку сховища даних в електронному вигляді, оскільки в багатьох областях вони зарекомендували себе набагато краще, порівняно зі звичними для нас HDD накопичувачами. Що варто знати про твердотільні диски? Чому час технології HDD вже минув? Спробуємо розібратися вже зараз!
Як працює SSD?
Твердотільні диски працюють за принципом, аналогічним флеш-пам’яті, яка встановлена в наших смартфонах. На відміну від жорстких дисків HDD, вони засновані на напівпровідникових пристроях, що запам’ятовують, а їх великим плюсом є повна відсутність рухомих частин. Завдяки цьому SSD мають високу стійкість до механічних пошкоджень, таких як удари або падіння з великої висоти. Додатковою перевагою твердотільних накопичувачів є той факт, що вони значно прискорюють роботу комп’ютера та підвищують його продуктивність у кілька разів. Отримати такі результати вдалося за рахунок високої швидкості обміну даними. Максимальна продуктивність, пов’язана із записом та читанням інформації, може досягати 530 МБ/с.
Чи варто розглядати SSD-накопичувач для придбання?
Як і згадувалося раніше, твердотільні накопичувачі мають дуже високу стійкість до механічних пошкоджень набагато вище, ніж у стандартних комп’ютерних жорстких дисків, але на цьому переваги не закінчуються. Їхня робота практично безшумна, вони легкі і споживають мало енергії, завдяки чому ноутбук може працювати без підключеного адаптера живлення трохи довше. Робоча температура SSD відносно низька, що додатково забезпечує безпеку даних. Що стосується продуктивності, то швидкість читання та запису даних вища, ніж у традиційних жорстких дисках. Більше того, як би голосно це не звучало, але SSD-накопичувач може прискорити ваш комп’ютер у 20 разів!
Які недоліки такого типу диска?
Одним із суттєвих мінусів SSD дисків є їхня висока ціна. Тобто за один і той же цінник можна придбати стандартних HDD значно більшого обсягу. Однак у випадку з жорстким диском, ми отримуємо високу продуктивність і це може перекривати всі існуючі недоліки.
Скільки коштує SSD?
Ціна SSD диска залежить насамперед від його ємності. У продажу зустрічаються накопичувачі ємністю від 30 ГБ до 2 ТБ, але останні, безумовно, найдорожчі. Оптимальним варіантом вважаються накопичувачі об’ємом 256 Гб. Якщо ж і цей варіант для вас є неприйнятним, можна скористатися більш доступним рішенням. У такому випадку слід подумати про гібридний диск, який швидше за стандартний жорсткий диск і має досить велику ємність, а його робота трохи нагадує SSD. Приклад тому SSHD диск ємністю 500 ГБ буде оптимальним варіантом для апгрейду комп’ютера з мінімальними витратами.