19 кінотеатрів Кривого Рогу

На території Кривого Рогу в період ХХ століття діяло аж 19 кінотеатрів. Вони мали величезну популярність у криворіжців. Кожен із них був по-своєму особливий, мав унікальну архітектуру та різну кількість залів. Але така величезна кількість старих кінотеатрів не збереглася до 21 століття. Деякі з них були перебудовані і використовують зовсім за іншим призначенням, деякі стоять у піврозваленому вигляді, а деякі зник назавжди. Побачити якими були криворізькі кінотеатри минулого, можна на старих фотографіях. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Перший міський кінотеатр – кінотеатр імені Леніна

Фото: shukach.com.

Перший кінотеатр у Кривому Розі було відкрито у 1931 році. Він був збудований у самому центрі міста по проспекту Поштовому. Оскільки 1920-1930-ті роки були періодом початку радянської доби, кінотеатр був названий на честь Леніна.

Найперша будівля кінотеатру була збудована у стилі конструктивізм. То був дуже популярний архітектурний стиль того часу. Зал кінотеатру мав 720 місць.

Першим фільмом, який показали у кінотеатрі імені Леніна було німе кіно.

У 1934 року кінотеатр перейменували. Він почав називатися – “Госкіно імені Леніна”. Також цього ж року при кінотеатрі було відкрито філію для дітей – кінотеатр імені Постишева. Дітей обслуговували у клубі “Харчоспілки” у вихідні дні та в період канікул. Ціна квитка в кіно для дітей у 1930-х роках складала 20 копійок.

Кінотеатр за кілька років став дуже популярним місцем для культурного відпочинку серед криворіжців. Тут призначали зустрічі, сюди ходили на побачення. У першій половині 20 століття кінотеатр був дуже відвідуваним місцем.

У 1936 році в кінотеатрі було відкрито ще одне фоє. Почав працювати буфет-ресторан, майданчик для танців, грала жива музика. Біля криворізького культурного закладу збудували фонтан та волейбольний майданчик. При самому кінотеатрі почали працювати розвиваючі гуртки для дітей. У кінотеатрі імені Леніна почали проводити кінофестивалі. Про це пишуть на сайті shukach.com.

Крім того, наприкінці 1930-х років якість реклами фільмів у Кривому Розі значно покращилася. Додали нові денні сеанси, а також значно покращилась якість обслуговування у кінотеатрі. Такі зміни спричинили значне збільшення кількості відвідувачів.

У 1941 році будівля кінотеатру стала непридатною. Все було застарілим. До того ж у кінотеатрі була вентиляція і великою проблемою була постійно висока вологість стін.

Найпопулярніший фільм, який показали у кінотеатрі у 1930-х роках, був фільм “Богдан Хмельницький”. Його переглянуло понад 16 тисяч мешканців Кривого Рогу.

Нова будівля кінотеатру була збудована після Другої світової війни. Оновлений кінотеатр імені Леніна було знову відкрито 1950-го року.

Згодом кінотеатр почав втрачати свою популярність. Квитки стали надто дорогими, до того ж у місті почали масово з’являтися відеосалони. У 1990-х роках кінотеатр перетворився на міський клуб. 1998 року заклад повністю припинив своє існування. Останній фільм, який показали криворіжцям у першому міському кінотеатрі був фільм “Титанік”

У 2000-х роках велику залу кінотеатру зайняла православна церква, яка знаходилася поблизу. У 2020-х роках будівля колишнього кінотеатру Леніна повністю перейшла до православної церкви. З 1996 року будівля старого кінотеатру вважається архітектурною пам’яткою Кривого Рогу місцевого значення.

Фото: shukach.com.
Фото: shukach.com.
Фото: shukach.com.
Фото: krivbass.city.

Кінотеатр “Схід”

Фото: kr.informator.ua.

У другій половині 20 століття місті Терни (сучасний Тернівський район) було відкрито кінотеатр “Схід”. Цей кінотеатр мав найвищий розряд. Щодня у ньому показували по шість кіносеансів. Також у кінотеатрі проводили різні культурні заходи.

Кінотеатр “Схід” був розрахований на 716 місць. У 1968 році в кінотеатрі встановили широкоформатну установку.

Як і багато інших криворізьких кінотеатрів у 20 столітті він користувався величезною популярністю.

У 21 столітті кінотеатру немає. Довгий час він стояв закинутий та напіврозвалений. Після цього будівлю перебудували під торговий центр.

Фото: kr.informator.ua.

Кінотеатр “Гірник” по вулиці Івана Сірка

Фото: “Криворожская старина”.

Кінотеатр “Гірник” був найпершим кінотеатром у місті Терни (сучасний Тернівський район). Він був збудований у 1950-х роках на головній вулиці міста.

У 21 столітті будівля старого кінотеатру “Гірник”, як і більшість інших споруд радянської епохи, перебуває в дуже жалюгідному стані. У 21 столітті у будівлі старого кінотеатру знаходиться один із підрозділів ремонтно-механічного заводу “КЖРК”.

Кінотеатр імені Шевченка

Фото: 1775.dp.ua.

Кінотеатр імені Шевченка у другій половині 20 століття функціонував на 17 кварталі на вулиці Сергія Колачевського. Він мав велику популярність серед місцевих жителів. У 21 столітті більшість старих об’єктів було реконструйовано під супермаркет.

Кінотеатр “Жовтень”

Фото: “Криворізька старовина”.

Ще один кінотеатр, який у середині 20 століття працював у північній частині Кривого Рогу. Кінотеатр “Жовтень” було відкрито у 1967 році по вулиці Мусоргського. У кінотеатрі було просторе фойє із зеленню та невелике кафе, де можна було купити морозиво, лимонад та молочний коктейль.

Кінотеатру “Жовтень” у 21 столітті не існує. У його будівлі розташовуються різні магазини.

Кінотеатр “Мир”

Фото: “Криворізька старовина”.

Кінотеатр “Мир” у середині 20 століття був побудований у селищі Мирівське. Це поселення було призначение для будівельників ЦГЗК, засноване у 1958 році.

Будівля розташовувалась на перетині вулиці Жукова та вулиці Театральній (сучасний район школи №76). Кінотеатр був розрахований на 300 глядацьких місць. Позаду кінотеатру розташовувався просторий сквер.

До 21 століття будівля кінотеатру не збереглася.

Кінотеатр “Гірник” по вулиці Кропивницького

Фото: “Криворізька старовина”.

Кінотеатр “Гірник” був збудований у 1956 році по вулиці Кропивницького. Він був дуже популярним місцем для культурного відпочинку мешканців Покровського району. Але згодом місце стало занепадати. Деякий час у будівлі колишнього кінотеатру працював ляльковий театр, а потім будівлю зовсім знесли. У 21 столітті від старого кінотеатру “Гірник” залишилися лише руїни.

Кінотеатр “Зарічний”

Фото: “Криворізька старовина”.

Кінотеатр “Зарічний” було урочисто відкрито у 1993 році на 7-Зарічному. У перший день відкриття кінотеатру сеанси були безкоштовними. Кінотеатр пропрацював недовго. У 21 столітті його діяльність припинилася.

Кінотеатр “Кривбас”

Фото: “Криворізька старовина”.

Кінотеатр “Кривбас” був побудований у другій половині 20 століття на житловому масиві “Піонер”. Це було дуже популярне місце відпочинку у місцевих жителів. Біля кінотеатру завжди збиралися юрби людей. З афіші на фото можна побачити, що у 1960-х роках у кінотеатрі “Піонер” показували такі фільми як: “Російське диво”, “Царська милість”, “Їхали ми, їхали” та “Приходьте завтра”.

Кінотеатр “Юність”

Фото: “Криворізька старовина”.

Ще один кінотеатр, який був побудований в середині 20 століття. Він розміщувався у Кривому Розі на житловому масиві рудника імені Карла Лібкнехта. Як і більшість аналогічних закладів, наприкінці 20 століття припинив свою роботу.

Фото: krlife.com.ua.

Кінотеатр “Олімп”

Фото: “Криворізька старовина”.

Кінотеатр “Олімп” було відкрито у Кривому Розі у другій половині 20 століття у Саксаганському районі по вулиці Володимира Великого. Це один із небагатьох кінотеатрів, який у 21 столітті продовжує виконувати своє цільове призначення.

Як у другій половині 20 століття, так і в 21 столітті кінотеатр “Олімп” користується великою популярністю у місцевих жителів і жителів найближчих районів.

Кінотеатр “Батьківщина”

Фото: “Криворізька старовина”.

Кінотеатр “Батьківщина” було відкрито в середині 20 століття в районі Дзержинки. У 1950–1960-х роках це місце стало справжнім центром життя району. Тут завжди було багатолюдно. Був невеликий парк з фонтаном, танцмайданчик та стадіон.

У 21 столітті будівля колишнього кінотеатру “Батьківщина” порожня.

Кінотеатр “Сучасник”

Фото: “Криворізька старовина”.

Кінотеатр “Сучасник” було відкрито  у 1972 році. Він був одним із найкращих кінотеатрів міста. Його дуже любили криворіжці і часто проводили там час. Як і більшість інших кінотеатрів Кривого Рогу, “Сучасник” був закритий наприкінці 20 століття через появу в місті великої кількості відеомагазинів. У 21 столітті будівлю колишнього кінотеатру було знесено, а на його місці збудовано супермаркет.

Кінотеатр “Дружба”

Фото: “Криворізька старовина”.

Кінотеатр “Дружба”, як і більшість інших кінотеатрів Кривого Рогу, з’явився в другій половині 20 століття. Він знаходився у районі Довгинцево.

Кінотеатр “Космос”

Фото: “Криворізька старовина”.

“Космос” був чудовим кінотеатром 20 століття і досить популярним. Тут показували всі кінопрем’єри за дешевою ціною після того, як вони виходили в головних кінотеатрах міста – кінотеатрі імені Леніна та “Сучаснику”. У другій половині 20 століття тут показували різні фільми: американські. французькі, арабські та навіть індійські. В інших міських кінотеастрах таких фільмів не показували.

У кінотеатрі “Космос” також був невеликий буфет, де можна було купити морозиво.

У 21 столітті кінотеатру неіснує.

Кінотеатр “Зірка”

Фото: “Криворізька старовина”.

Кінотеатр був відкритий на житловому масиві ПівдГЗК у другій половині 20 столітті. Був доволі популярним культурним закладом у мешканців мікрорайону.

У 21 столітті кінотеатр перетворився на черговий торговий центр.

Кінотеатр “Комсомолець”

Фото: “Криворізька старовина”.

Кінотеатр “Комсомолець” був відкритий на житловому масиві Комсомольський-2 по вулиці Збагачувальній, яка знаходиться в районіі НКГЗК.

У 21 столітті вигляд будівлі нічим не нагадує, що колись тут кипіло культурне життя Криворіжжя. Будівля кінотеатру знаходиться у дуже занедбаному стані, а приміщення орендують різні фірми та магазини.

Кінотеатр “Перемога”

Фото: “Ретро Кривий Ріг”.

Кінотеатр “Перемога” був відкритий в період 20 століття в самій південній частині Кривого Рогу – на житловому масиві Інгулець.

Кінотеатр “Південний”

Фото: “Ретро Кривий Ріг”.

Ще один кінотеатр Кривого Рогу, який було відкрито у південній частині міста. Як і всі попередні кінотеатри, кінотеатр “Південний” було відкрито у другій половині 20 століття у селі Степове. В 21 столітті кінотеатр назавжди зник.

Comments

.,.,.,.