Талановитий режисер родом із Кривого Рогу – Станіслав Сукненко

Сукненко Станіслав Вікторович є талановитим українським режисером родом із Кривого Рогу. Але криворіжці про кар’єру та успішну творчу діяльність земляка – Станіслава Вікторовича мало що знають. А свій творчий шлях Сукненко розпочав ще в юному віці у Кривому Розі. Все почалося у 1960-х роках із кінотеатру “Кривбас”. Далі на  kryvyi-rih-trend.in.ua.

Творчий шлях Станіслава Сукненка

Станіслав Вікторович народився і висор у Кривому Розі. Здобувати вищу освіту майбутній режисер поїхав до Києва, де вступив до Київського державного інституту театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого (сучасна назва університету – КНУ театру, кіно та телебачення імені І. К. Карпенка-Карого).

У столиці України у Сукненка Станіслава почалося бурхливе життя. Він активно брав участь у творчій діяльності. Набивав собі досвіду. Також Станіслав Вікторович став автором численних мистецьких статей, інтерв’ю та репортажів у періодичних виданнях різних країн.

Також Сукненко Станіслав якийсь час працював у кіностудії імені О. Долженка на посаді старшого редактора в Українському експериментальному молодіжному творчому об’єднанні під назвою “Дебют”. Після цього деякий час пропрацював на посаді головного редактора “Студії 1+1”, “1+1 продакшн”, “Fresh-Продакшн” та “Кіноквартал – 95”.

Переїзд та робота в Британії

Якийсь час Станіслав Вікторович прожив у Британії. Там він працював у студії “ВВС”, а також на радіо. Крім цього, будучи там, Сукненко спробував себе як театрал. Він зіграв роль Сергія Єсеніна у виставі “Коли вона танцювала” у драматичному центрі у Глазго. Також Сукненко зіграв роль Цинциннату у виставі “Запрошення до смертної кари”, яка пройшла в Лондоні в АРТ-Вік.

Також Станіслав Вікторович не забував про режисерську діяльність. У 2000 році він поставив мюзикл під назвою “Не зовсім схожа на леді”. Його мюзикл було представлено на відомому Единбурзькому міжнародному театральному фестивалі. А у 2003 році він виступив автором українсько-британського музично-поетичного проекту, присвяченого творам Вільяма Шекспіра.

Вистави Сукненка на українській сцені

У 2004 році Сукненко повернувся до столиці України та почав працювати у центрі творчості Леся Курбаса. Він працював над проектом “Візуальної лабораторії”.

Крім цього, Станіслав Вікторович є засновником одного з міжнародних міні-фестивалів під назвою “Європейський експрес”. Цей фестиваль проходив у центрі Леся Курбаса. 2010 року на сцені творчого центру Курбаса, Сукненко поставив виставу “Ніч у саду забутих фруктів” за текстом відомого та талановитого італійського поета Тоніно Гуєрра. У цій виставі він виступив як режисером, так і актором. У 2012 році, Станіслав Вікторович поставив ще одну виставу під назвою “Стражіння молодого Вертера” за твором Гете. Вистава пройшла на сцені Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки.

Сукненко дуже талановита людина. Крім того, що він ставив вистави, він також є автором книги та фільму під назвою “Кіноромани: українські письменники про свої улюблені фільми”, який вийшов у 2006 році. Також він написав сценарій та зрежисував документальні фільми:

  • “…І буде нова Земля”, який вийшов у 2003 році;
  • “Монологи: Ніна Матвієнко”, який вийшов у 2004 році;
  • “Фрески часу”, який вийшов у 2004 році;
  • “Тетяна Яблонська: натхнення самотності”, який вийшов у 2008 році.

Дослідження “українського сліду” у Голлівуді

Уродженець Кривого Рогу Станіслав Сукненко разом із талановитою режисером Галиною Кувивчак-Сахно провели дуже масштабне дослідження “українського зроблено” у Голлівуді. Вони провели дуже великий аналіз того, який внесок зробили українці у розвиток світового кіно та вплив на нього. Усі свої дослідження криворожанин разом із Галиною Кувивчак-Сахно зібрали у кінотенті під назвою “З України до Голлівуду”.

У картині “З України до Голлівуду” розкриваються історії, засновані на реальних подіях українців з різних регіонів, які переїхали до Америки з абсолютно різних причин і в різний час. Але всіх в Америці об’єднав кінематограф.

Зокрема завдяки Сукненку та кінострічці “З України до Голлівуду”, що вийшла, жителі України дізналися, яку роль відіграли українці, що емігрували, у появі “Оскара” та створенні одних з найкращих всесвітньо відомих фільмів. Багато хто з цих українців має навіть свою зірку на “Алеї слави”, одну з найвищих премій “Оскар” та “Золотий глобус”. Також криворіжець у фільмі “З України до Голлівуду” показує який величезний внесок зробили українці, що емігрували до Голлівуду, і не лише своїм унікальним акторським талантом, а й вклали туди частинку української культури.

Зйомки фільму “З України до Голлівуду” проходили частково в Америці та частково в Україні. Сценарій до фільму писав уродженець Кривого Рогу – Станіслав Сукненко. Зокрема, фільм “З України до Голлівуду” є кіноверсією однойменної англомовної книги криворожанина Станіслава Сукненка “TO HOLLYWOOD FROM UKRAINE”. У ній Сукненко проводив дослідження неймовірних історій ста визначних українців в Америці. У кіноверсії, історій українців значно менше.

Сукненко у Кривому Розі на прем’єрі фільму “З України до Голлівуду”

Кінострічка “З України до Голлівуду” вийшла восени 2019 року. На прем’єру фільму до рідного Кривого Рогу приїхав сам Станіслав Сукненко. Під час візиту він розповідав криворіжцям історію створення кінострічки, також свою особисту історію як успішного актора, сценариста та режисера. Під час зустрічі Сукненко розповідав землякам, що його творча кар’єра розпочалася ще у Кривому Розі. Його шлях до індустрії кіно та акторства розпочався з кінотеатру “Кривбас” ще в далеких 1960-х роках.

У 2019 році у Кривому Розі прем’єра фільму Сукненка відбулася у кінотеатрі “Олімп”. Щоб першими побачити фільм земляка, зібралося просто величезна кількість криворіжців. Зал кінотеатру був забитий повністю. Після перегляду 72-хвилинного фільму сукненка, криворіжці стоячи аплодували талановитому землякові. Окрім цього, після показу фільму, криворіжці вирішили віддячити земляку та вручили Станіславу Вікторовичу криворізький “Оскар”. Його спеціально виготовили з місцевого мета-піщаника, якому за даними геологів понад 15 мільйонів років. Символічний подарунок Сукненку від криворіжців вручив місцевий історик та краєзнавець Олександр Мельник. Про це пишуть на сайті day.kyiv.uа

Сукненко поставив собі за мету продовжити досліджувати різні історії українців, що емігрували до Америки, а також проводити дослідження внеску українців у європейську культуру. Крім цього, для Станіслава Вікторовича завжди був дуже важливий розвиток українського кіно. Його мрія – це створення власного Голлівуду в Україні. До того ж завдяки талановитим акторам, сценаристам, продюсерам та режисерам український кінематограф із роками ставатиме лише краще. У таке значне покращення українського кінематографа зробили й уродженець Кривого Рогу – Сукненко Станіслав Вікторович.

Comments

.,.,.,.