Сумна доля кінотеатру “Сучасник” у Кривому Розі

Криворіжці у 20 столітті дуже любили дивитися кіно. Вони дуже часто відвідували кінотеатри. У 20 столітті на території Кривого Рогу було багато кінотеатрів. Їх було по кілька штук у кожному районі міста. Були найрізноманітніші кінотеатри: з одним залом та з двома. Одним із улюблених кінотеатрів у криворіжців у 20 столітті був кінотеатр “Сучасник”. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Відкриття кінотеатру “Сучасник”

Фото з спільноти “Криворізька старовина”. Мітинг на честь відкриття кінотеатру “Сучасник” у 1972 році.

Кінотеатр “Сучасник” у Кривому Розі знаходиться у Металургійному районі на проспекті Гагаріна. Кінотеатр вперше відчинив двері для відвідувачів влітку 1972 року. На відкриття кінотеатру “Сучасник” прийшла величезна кількість криворіжців.

Кінотеатр будувався за проектом архітектора Олександра Смородіна. Будівництвом кінотеатру займався трест “Криворіжжитлобуд”. У “Сучаснику” було два кінозали. Одна зала для перегляду фільмів була великою на 878 місць, а друга зала була маленькою – лише на 300 місць. У кінотеатрі “Сучасник” показували широкоекранні, широкоформатні та звичайні фільми. Крім фільмів у “Сучаснику” влаштовували творчі звіти кіностудії імені Довженка, “Мосфільм”, Ленфільм” та кіностудії імені Горького.

Також у кінотеатрі на проспекті Гагаріна розміщувалось невелике кафе та дуже просторе фойє. У 20 столітті у кінотеатрі “Сучасник” працювало близько шістдесяти осіб.

Криворізький кінотеатр “Сучасник” за свою успішну діяльність отримав низку нагород:

  • бронзову медаль ВДНГ СРСР;
  • грамоту Держкіно СРСР;
  • грамоту Держкіно України.
Фото з спільноти “Криворізька старовина”. Кінотеатр “Сучасник”, 1978 рік.
Фото з спільноти “Криворізька старовина”. Кінотеатр “Сучасник”, 1980-і роки.
Фото з спільноти “Криворізька старовина”. Кінотеатр “Сучасник”, 1980-і роки.

Кінотеатр “Сучасник” у 1972 році став п’ятнадцятим кінотеатром у Кривому Розі. У свої роки він користувався величезною популярністю і був одним із найкращих міських кінотеатрів. У “Сучасник” іноді навіть було проблематично придбати квитки. Тут кипіло культурне життя Кривого Рогу. У “Сучаснику” призначали різні зустрічі, влаштовували романтичні вечори, ходили побачення та багато іншого.

Перший директор “Сучасника”

Фото з спільноти “Криворізька старовина”. Відкриття кінотеатру “Сучасник” 1972 року.

Першим директором “Сучасника” стала криворіжанка Галина Абессонова. Перш ніж вона обійняла посаду директора в “Сучаснику”, Абессонова працювала у кінотеатрі “Батьківщина”  на посаді технічного керівника, а згодом його директором. Вона присвятила своє життя криворізькій кіномережі. І за свою діяльність була нагороджена орденом “Знак Пошани”. Про це пишуть в історичній групі “Криворізька старовина”.

Що сталося з кінотеатром “Сучасник”?

Після того як Радянський Союз розпався криворізький кінотеатр “Сучасник” викупили. Він перейшов у приватні руки. При цьому новий господар культурного закладу у 1990-х роках дуже підняв ціни на квитки. Паралельно з цим у Кривому Розі почали масово з’являтися різні відеосалони, в яких продавали такі популярні фільми як “Рембо”, “Грецька смоківниця” та інші, які не показували на великих екранах Кривого Рогу. Люди почали купувати касети та дивитися кіно вдома. Тому кінотеатр “Сучасник” втратив свою популярність, став абсолютно не прибутковим і нікому не цікавим місцем.

Якийсь час “Сучасник” ще працював. Колись популярний культурний заклад Кривого Рогу був повністю закритий у 2006 році.

Після закриття кінотеатру були здійснені неодноразові спроби організувати різноманітний бізнес у його будівлі. Але всі вони були без успішними. Місце перетворилося на справжнє звалище. Тут знаходили тіла мертвих людей, неодноразово гасили пожежі. Найсильніша пожежа у будівлі колишнього кінотеатру “Сучасник” сталася у 2018 році. Після нього біля кінотеатру обвалився дах.

У 2020 році кінотеатр минулого з унікальною архітектурою був знесений назавжди. Він залишився лише на старих фотографіях та в пам’яті криворіжців. На його місці було організовано паркування та великий супермаркет мережі “АТБ”.

Comments

.,.,.,.