Життя видатного музичного педагога – Юрія Капітонова

Кривий Ріг можна назвати містом талантів. Протягом 20-21 століття тут виросло не одне талановите покоління художників, акторів театру та кіно, зірок шоу-бізнесу, співаків та музикантів. Серед таких талановитих криворіжців був музичний педагог – Юрій Юхимович Капітонов. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Юрій Капітонов у юні роки

Юрій Юхимович народився у місті Кривий Ріг у далекому 1935 році. З наймолодших років він вирішив пов’язати своє життя з музикою. Тому у віці 17 років вступив до Криворізької музичної школи №1. Юрій Капітонов закінчив у музичній школі Кривого Рогу лише два класи. Цих знань юному Юрію Юхимовичу було достатньо для того, щоб вступити до одного з найкращих музичних закладів країни – Київського музичного училища імені Р. М. Глієра.

Студентські роки талановитого музиканта

Фото: 1775.dp.ua.

На першому курсі у Юрія Юхимовича був найкращий педагог – український баяніст, музикант-віртуоз і композитор Різоль Микола Іванович. Він передав свій безцінний музичний досвід молодому студенту. Юрію Капітонову дуже подобалося вчитися, здобувати нові знання, він дуже любив музику. Але незважаючи на все це його навчання було перервано. У середині навчального процесу Юрія Капітонова призвали до армії. Він був змушений відкласти навчання у Київському музичному училищі імені Р. М. Глієра. та пройти службу в армії. Його служба тривала чотири роки на кораблі в Сахаліні. Про це пишуть на історичному порталі Криворіжжя.

Після чотирирічної перерви Юрій Юхимович повернувся до Києва і продовжив навчання у музичному училищі. Київське музичне училище імені Р. М. Глієра, Капітонова закінчив у 1962 році.

Перша робота

Фото: 1775.dp.ua.

Одразу після закінчення музичного училища, Юрія Юхимовича направили на роботу. Першою роботою Капітонова стала Кагарлицька музична школа, що знаходилась неподалік центру столиці України. У Кагарлицькій музичній школі Капітонов пропрацював лише рік, після чого у 1963 році його запросили на нове робоче місце у рідний Кривий Ріг.

У період з 1963 року по 1975 рік Юрій Юхимович працював у музичній школі №6 на житловому масиві ПівдГЗК на посаді директора. За дванадцять років роботи, Капітонов зробив величезний внесок у розвиток школи. Він будував музичну школу, розвивав і додавав до цього максимальні зусилля. Завдяки його діяльності музична школа №6 зайняла почесне 4 місце у рейтингу найкращих музичних шкіл Кривого Рогу.

У 1975 року, Юрій Юхимович знову виїхав із Кривого Рогу. Він вирушив на Камчатку працювати у місцевій дитячій музичній школі. Капітонов пропрацював там шість років на посаді директора. Після чого, у 1981 році повернувся на батьківщину, до улюбленого міста Кривого Рогу. Тут він знову отримав нову посаду – директора школи мистецтв №1. Завдяки його діяльності та співпраці з міською владою, до музичної школи у 1994 році було прибудовано ще два додаткові корпуси. У них займалися художники та хореографи.

Внесок Юрія Юхимовича у розвиток музичної освіти

Фото: 1775.dp.ua.

За довгі роки роботи у музичній сфері Кривого Рогу, Юрій Юхимович сприяв створенню нових шкільних творчих колективів. Він усіляко їх підтримував та розвивав. Завдяки йому у Кривому Розі з’явився такий народно-фольклорний колектив, як “Ожина”. Цей колектив з великим успіхом гастролював по всій Україні, брав участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах.

Завдяки чуйному навчанню Юрія Юхимовича багато його учнів стали заслуженими артистами України. Один із учнів Капітонова – Володимир Рублевський став диригентом Донецького симфонічного оркестру театру опери та балету.

У 2022 році серце талановитого криворіжця перестало битися. Він помер у віці 87 років від тривалої хвороби.

Comments

.,.,.,.