Працюють і рятують життя: дрони в промисловості Кривого Рогу та в світовій перспективі

Кілька днів тому фахівці компанії Метінвест брали участь в партнерському вебінарі Dron UA, де поділилися своїм досвідом використання безпілотних апаратів у промисловості. Розповідає kryvyi-rih-trend.in.ua  чому дрони такі важливі, які завдання виконують сьогодні та що нас всіх чекає в перспективі.

Безпілотник крокує по планеті

Останнім часом світові авторитетні видання часто роблять прогнози масштабів використання безпілотних апаратів в комерційних цілях в найближчому майбутньому. Дані у всіх різні, але суть одна — наступні кілька десятиліть ринок дронів буде тільки рости й розширюватися.

Зараз світові лідери в цій сфери — США, Ізраїль, Великобританія та Китай, де безпілотники використовують в будівництві, сільському господарстві, екології, торгівлі, медицині тощо.

 Сьогодні в економічно розвинених країнах дрони моніторять рівень забруднення повітря та борються зі смогом, контролюють стан електромереж і запобігають аварійним ситуаціям, збирають інформацію про перспективні ділянки в нафтогазовидобування. При цьому справжню революцію дрони здійснили у видобувній галузі, де апарати застосовують масово, починаючи з моніторингу переміщення техніки та розрахунку обсягу насипів, до обліку кількості корисних копалин і створення 3D моделей запасів руди й мінеральної сировини.

Головне завдання безпілотників у промисловості — економія та безпека

Для того, щоб розрахувати обсяг видобутих корисних копалин у промислових масштабах фахівцю навіть з найсучаснішим обладнанням знадобитися мінімум місяць. Дрон сканує територію в 1 тис. га за один день, при цьому його дані відрізняються високою точністю. Як то кажуть, коментарі зайві.

Тому сьогодні безпілотники вирішують головне завдання промисловості — знижують вплив людського фактора та формують безпечне середовище для робочих. Таким чином, компанії, що використовують дрони економлять сотні тисяч і мільйони доларів, а їх співробітники не піддають зайвий раз свої життя небезпеці.

Як використовують безпілотники в Метінвесті?

Перші дрони з’явилися в Метінвест порівняно недавно — у 2018 р. і їх відразу стали використовувати у сфері охорони та безпеки.

Минуло кілька років і сьогодні безпілотні апарати під управлінням IT-партнера групи — Метінвест Діджитал цілодобово охороняють території на Запоріжсталі, Інгулецькому та Північному гірничо-збагачувальних комбінатах. Їх безпосереднє завдання — фіксувати порушення трудової дисципліни, стежити за запасами сировини, сторожити склади та вантажі на вузлових станціях.

Другий важливий напрямок діяльності дронів Метінвест — аерофотознімання кар’єрів. Так, зі скануванням території Глеєватського кар’єру (понад 100 га) безпілотник справляється за 2 години. Крім того, дрони відстежують хід гірських робіт, фіксують обсяги видобутку руди та породи, викинутої на нижні горизонти, моніторять стан доріг і схилів.

І вже зовсім незамінні безпілотні апарати при розвідці важкодоступних місць. Так, квадрокоптери Метінвест регулярно інспектують промислові будівлі, трубопроводи, стан ліній електропередач. Колись на це йшли дні та тижні часу, сьогодні — кілька годин.

Comments

.,.,.,.